• [ULWPQSF id=2944]
 • DIY Fotoprezenty Gry i zabawy Inne prezenty Komputerowe Kulinarne Ogólnie o prezentach Pisanie

  21 pomysłów na kreatywny prezent na Dzień Babci (21 stycznia!) i Dziadka

  Zaskocz babcię lub dziadka kreatywnym prezentem. Niezależnie od tego, czy przeżyli już prawie cały wiek, czy są świeżo upieczonymi dziadkami Twoich dzieci, z pewnością znajdziesz w tym wpisie kreatywny prezent na Dzień Babci i Dziadka, który pokaże im, jak bardzo ich kochasz i doceniasz ich starania.

  Kreatywne prezenty na Dzień Babci dla świeżo upieczonych dziadków:

  1. Kalendarz ze zdjęciami z pierwszych 12 miesięcy życia wnuczka

   .

  2. Fotoksiążka z całego roku życia wnuczka

  Nie znam dziadków, którzy nie lubiliby zdjęć. Zwłaszcza takich, z których uśmiechają się twarze ich wnucząt. Im dalej mieszkają pociechy i rzadziej widują się z dziadkami, tym cenniejszy ów prezent. Jeśli więc widujesz się z rodzicami tylko od święta, zrekompensuj im to zdjęciami w kalendarzu, na który będą patrzeć codziennie, sprawdzając aktualną datę. Dziadkowie z całą pewnością docenią też kreatywny prezent w postaci fotoksiążki ze zdjęciami z pierwszego roku życia Twojego dziecka.

  Kreatywne prezenty na Dzień Babci wykonane przez małe wnuczęta:

  1. Medal lub dyplom

  Dyplom lub medal przyznany za zasługi w opiece nad wnuczętami może wykonać nawet czterolatek. Z wieczka od pudełka ciastoliny, z zakrętki czy z kartonu – własnoręcznie ozdobiony ucieszy babcię lub dziadka bardziej, niż gdyby był ze złota.

  1. Przedstawienie teatralne z wnuczętami w roli aktorów

  „Czerwony Kapturek” lub „O babci, która gotowała najlepsze obiady” – wybór należy do Was. Najważniejsze, żeby wnuczęta zaangażowały się we wszystkie etapy przygotowań, a osoba odpowiedzialna za utrwalenie widowiska nie upuściła kamery ze wzruszenia czy śmiechu.

  Kreatywne prezenty na Dzień Babci z udziałem wnucząt, wykonane przez rodziców:

  1. Komiks ze zdjęciami wnucząt z życzeniami

  Wnuczęta pozują do zdjęć. Ty wrzucasz je do programu i wpisujesz teksty życzeń w dymki. Tak powstaje krótki komiks z życzeniami, który z powodzeniem zastąpi tradycyjną laurkę.

  1. Napis z ludzi

  Ubierz dzieci w jednolite stroje i namów je do ułożenia się w kształt wybranych liter (np. składających się na imię babci/dziadka lub napis „STO LAT!”). Sklejony i podrasowany na komputerze napis możesz potem oprawić w ramkę lub przerobić go na puzzle.

  Kreatywne prezenty na Dzień Babci wykonane przez starsze lub dorosłe wnuczęta:

  1. Personalizowana krzyżówka

  Sam wiesz najlepiej, czym interesują się lub co przeżyli Twoi dziadkowie. Wykorzystaj tę wiedzę do ułożenia krzyżówki, której nie rozwiąże nikt poza nimi!

  1. Prezenty z haftem

  Nie umiesz haftować? Nic nie szkodzi. Wręcz przeciwnie – babcia na pewno doceni, jeśli specjalnie dla niej zdobędziesz nową umiejętność.

  1. Personalizowane torebki herbaty

  Ulubiona herbata babci lub dziadka codziennie z innym, wymyślonym przez Ciebie napisem na torebce: „Kocham Cię!”, „Trzymaj się zdrowo!”, „Zadzwoń do mnie!”…

  1. Czekoladki Merci z napisami

  20 czekoladek, a na nich 20 dobrych życzeń, 20 podziękowań lub 20 powodów, dla których kochasz swoją babcię lub dziadka. Wybór należy do Ciebie.

  1. Etykiety na słoiki

  Dziadkowie rozpieszczają Cię przetworami własnej roboty? Odwdzięcz się, wykorzystując swoje umiejętności i wydrukuj im personalizowane etykiety na słoiki.

  1. Sprzątanie mieszkania

  A może by tak raz, w ramach odwiedzin, wspomóc seniorów w domowych porządkach? Ścieranie kurzy może być świetną okazją do rozmowy o stojących na półkach rodzinnych pamiątkach, a sprzątanie szafy do przewietrzenia garderoby i odkrycia modowych skarbów.

  1. Atlas podróżnika

  atlas podróżnika traveller's atlas prezent dla podróżnika

  Niektóre babcie i dziadkowie przejechali w swoim życiu kawał świata. Spróbuj utrwalić ich podróże w postaci fotoksiążki z mapami, zdjęciami i fragmentami wspomnień.

  1. Dziennik wdzięczności

  Napisz babci i dziadkowi, za co jesteś im wdzięczny. Możesz się rozpisać albo codziennie dopisywać tylko po jednym krótkim punkcie.

  1. Opowiadanie z babcią lub dziadkiem w roli głównej

  Każdy człowiek, a już zwłaszcza ten w podeszłym wieku, zasługuje na biografię. Choćby nie wiem, jak nudne miał w swoim mniemaniu życie, z pewnością znajdzie się w nim coś wartego opisania. Wyłuskaj z życiorysu babci lub dziadka najciekawsze wydarzenia i napisz na ich podstawie opowieść. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, chętnie Ci pomogę i razem wywołamy śmiech i łzy wzruszenia na twarzy Twojej ukochanej babci lub dziadka czytających opowiadanie o nich samych.

  Kreatywne prezenty na Dzień Babci wykonane przez wnuczęta w dowolnym wieku:

  1. Lista powodów, dla których kochasz babcię lub dziadka

  O atrakcyjności tego prezentu stanowi jego długość. Zmobilizuj całą rodzinę do wymyślania powodów: od najbłahszych („bo zawsze mają dla nas cukierki”) do tych najgłębszych („bo bez nich by nas nie było”).

  1. Życzenia z batoników

  Jeśli babcia lub dziadek lubią słodycze, z pewnością spodobają im się życzenia w tej słodkiej postaci.

  1. Koc ze zdjęciami

  Prezent zarówno praktyczny, jak i sentymentalny – koc, który ogrzewa nie tylko miękkim materiałem, ale też ciepłymi wspomnieniami.

  1. Gra planszowa „Jak to wtedy było?”

  Za pomocą tej gry przywołasz wspomnienia dziadków z czasów ich młodości, a wnuczętom przybliżysz realia życia ich przodków.

  1. Wyjątkowa autobiografia lub Książka do przechowywania wspomnień

  książka do przechowywania wspomnień

  Podaruj babci lub dziadkowi książkę, która zmobilizuje ich do spisania wspomnień. Jeśli spodziewasz się, że pusta książka nie będzie wystarczającą mobilizacją, podaruj książkę z gotowym zestawem pytań. A jeśli babcia lub dziadek nie chcą lub nie mogą już sami pisać, uzupełnij ją za nich, na podstawie informacji zebranych w czasie rozmów.

  1. Niespodziewana wizyta

  Na koniec prezent, który z całą pewnością ucieszy najbardziej: w Dzień Babci i Dziadka odwiedź seniorów, spędź z nimi czas i osobiście powiedz im, jak bardzo ich kochasz!

  Zostaw komentarz