• [ULWPQSF id=2944]
 • DIY Kulinarne

  Herbaciany prezent kreatywny

  Jedna z moich przyjaciółek z liceum jest pasjonatką herbaty. W przededniu jej imienin poprosiłam ją o opisanie najbardziej kreatywnego prezentu, jaki dostała, związanego z jej hobby. Dzięki niej dowiesz się krok po kroku, jak zrobić spersonalizowany herbaciany prezent.

  Oddaję głos Ani:

  Kreatywne prezenty były czymś, co zawsze uwielbiałam, choć niestety są one dość pracochłonne. Wiele osób ma problem z wybraniem zwykłego prezentu, a co dopiero kiedy miałyby poświęcić na to jeszcze więcej energii! Dla mnie stworzenie czegoś osobistego wydaje się być jednak łatwiejszą opcją. W pierwszej kolejności obdarowuje się bowiem swoim czasem i pokazuje, że pomyślało się o tym, co się wręczy. To na pewno zawsze zostanie docenione.

  1 DIY tea gift, herbaciany prezent 5

  Od 4 lat w ramach projektu Piewców Teiny zgłębiam tajniki liści herbaty. Gdy pierwszy raz trafiłam na bloga MyPresents, przypomniałam sobie pomysłowy herbaciany prezent, który dostałam prawie dekadę temu od moich klubowiczów z Klubu Fantastyki Druga Era, sekcji larpowej Noctem. Jest to prosty i niedrogi pomysł na świetny podarunek!

  Herbaciany prezent kreatywny

  Od moich graczy dostałam pojemnik. Z zainteresowaniem zajrzałam do środka. Było tam pełno przeróżnych herbat saszetkowych. Niemal każda innego rodzaju. Ale! Nie były to zwyczajne herbaty! Każda miała doczepioną karteczkę z ręcznie wypisanym imieniem lub pseudonimem osoby z grupy!

  2 DIY tea gift, herbaciany prezent 4

  Jak wykonać herbaciany prezent?

  Do przygotowania takiego prezentu potrzebujesz:

  • 3 DIY tea gift, herbaciany prezent 9różnych herbatek saszetkowych ze sznureczkiem,
  • kartki,
  • nożyczek,
  • zszywacza, taśmy dwustronnej lub kleju,
  • drukarki lub czegoś do pisania.

  Jeśli sądzisz, że Twoje pismo może nie być czytelne lub chcesz napisać parę słów więcej, przygotuj tabelkę w Wordzie z równym podziałem na kwadraty o boku od 2 do 4 cm i tam umieść treść spersonalizowanych karteczek do herbaty, a następnie wydrukuj ją i potnij według linii.

  W przeciwnym przypadku potnij kartkę na kwadraty o boku 2-4 cm (lub prostokąty, które po złożeniu będą miały takie wymiary) i na tak przygotowanych karteczkach wpisz tekst. Mogą to być też inne kształty, np. serduszka dla ukochanego lub ukochanej.

  Następnie za pomocą zszywacza lub taśmy dwustronnej przyczep karteczkę do sznurka z torebką herbacianą. Możesz to zrobić albo usuwając wpierw oryginalną karteczkę, albo zasłaniając ją. Możesz też użyć kleju i zlepić dwie takie karteczki ze sznurkiem w środku.

  A co umieścić na karteczkach?DIY tea gift herbaciany prezent tea bag

  • życzenia,
  • wspomnienia związane z obdarowaną osobą,
  • imiona osób, od których jest prezent,
  • złote myśli/aforyzmy,
  • cytaty.

  Takie karteczki pomogą na chwilę oderwać się od żmudnej pracy czy nauki, skupić się na miłym skojarzeniu i przywołają uśmiech na twarzy obdarowanego długo po tym, jak otrzyma prezent.

  A może masz jakieś inne pomysły na kreatywne prezenty dla miłośników herbaty? Albo znasz jakieś zabawne cytaty związane z tym tematem? Podziel się w komentarzach!

  2 Comments

  Zostaw komentarz