• [ULWPQSF id=2944]
 • Muzyczne Videoprezenty

  Muzyczne życzenia – od mężczyzn dla kobiet

  Jaki prezent dla kobiet uszczęśliwi je wszystkie i nie zrujnuje Twojego portfela? Życzenia nagrane w atrakcyjnej formie wspólnie z kolegami!

  Swojej ukochanej kobiecie możesz podarować jeden z prezentów polecanych przeze mnie Na Walentynki lub rocznicę. Babci (a także i mamie) coś z działu Dla babci i dziadka. Każdy z tych upominków ucieszy jednak tylko jedną osobę. A Dzień Kobiet świętuje 3,5 miliarda pań. Oczywiście możesz dać każdej znajomej niewiaście kwiatka lub czekoladę, ale już przy kilkunastu sympatycznych koleżankach rodzi się problem:

  Skąd wziąć na to fundusze i jak dostarczyć wszystkie prezenty?

  Kilka lat temu moi znajomi ze studiów wpadli na genialne rozwiązanie tego problemu, którym chętnie się z Tobą podzielę.

  Piosenka dla kobiet

  8 marca 2007 roku. Odbieram pocztę elektroniczną. W skrzynce wiadomość od kolegi z roku. Tytuł wiadomości: „A song for the ladies”. Z zaciekawieniem otwieram maila.

  piosenka dla kobiet od mężczyzn na Dzień Kobiet„Drogie Koleżanki!
  Z okazji Waszego święta pragniemy złożyć Wam serdeczne życzenia. Przygotowaliśmy dla Was pocztówkę muzyczną, która mam nadzieję, przypadnie Wam do gustu. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego – bądźcie takie wspaniałe, jakie dla nas jesteście!
  Chłopaki”

  W polu adresat wklejone maile wszystkich dziewczyn z roku. W załączniku plik muzyczny.

  „Wow” myślę sobie. „Oryginalny prezent”. Odtwarzam plik i mój uśmiech jeszcze się poszerza. Chłopaki nie tylko wybrali dla nas piosenkę i dołączyli ją do życzeń. Oni ją sami nagrali! Bez trudu rozpoznaję głosy swoich kolegów. Jest też podkład instrumentalny autorstwa jednego z nich. Odtwarzam piosenkę po raz kolejny. Widzę, że moje współlokatorka zaczyna mi zazdrościć. Dlaczego? Na nagraniu oprócz całkiem niezłego wykonania piosenki „Blue Suede Shoes” są też życzenia specjalnie „dla dziewczyn z lingwistyki”.

  Teledysk dla kobiet

  Trzy lata później chłopcy jeszcze raz postanowili nas zaskoczyć. Tym razem w wiadomości był sam link do You Tube’a, a tam… nagrany w akademiku teledysk! Ubrani w garnitury koledzy znów sami zadbali o ścieżkę instrumentalną i wokale, ale tym razem dołączyli do muzyki obraz. Z jednej strony podnieśli sobie poprzeczkę, a z drugiej wzbudzili jeszcze większy podziw dla swojego prezentu. Myślę, że było warto. Dlaczego?

   

  Podstawowe zalety takiego prezentu dla kobiet

  1. Jeden prezent dla wielu kobiet

  Nie można zaprzeczyć, że chłopcy napracowali się nad swoim podarunkiem. Wykonali jednak swoją pracę raz, a uszczęśliwili nim prawie 100 dziewczyn, nie wydając na niego ani grosza. Nie mieli też trudności z dystrybucją – jedno kliknięcie i mail z plikiem lub linkiem dotarł do wszystkich koleżanek z roku.

  2. Prezent dla kobiet, który zapada w pamięć

  Zapytaj znajome kobiety, czy pamiętają swoje zeszłoroczne prezenty na Dzień Kobiet. Ja z trudem przypominam sobie jakiekolwiek. Za to wciąż od czasu do czasu wracam do życzeń muzycznych otrzymanych ponad 10 lat temu. Nie zapomniałam też, którzy dokładnie koledzy wykazali się wtedy taką kreatywnością.

  3. Przyjemność z przygotowywania prezentu

  Jestem pewna, że chłopacy świetnie się bawili, przygotowując nasz prezent. Zarówno w piosence, jak i w teledysku, wykorzystali swoje talenty (śpiew) i umiejętności (gry na pianinie i skrzypcach). Pobawili się też konwencją teledysku, a na koniec sami go zmontowali. Taka przygoda na pewno wzmocniła ich przyjaźń.

  teledysk dla kobiet na Dzień Kobiet

  Alternatywne prezenty dla kobiet

  Jeśli Twoim talentem nie jest śpiew ani gra na instrumentach, zastanów się, jakie inne umiejętności możesz wykorzystać.

  • Jeśli sprawnie obsługujesz programy do tworzenia video, ale nie chcesz występować przed kamerą, możesz wstawić do teledysku zdjęcia wszystkich kobiet.
  • Jeśli potrafisz wymyślać ciekawe historie, stwórz fotostory z własnych wykonanych na tę okazję zdjęć (i/lub zdjęć kobiet) [krótką instrukcję oraz potrzebny program znajdziesz tutaj: Fotostory w prezencie]
  • Jeśli od śpiewu wolisz taniec, przygotuj flash mob. Może on zostać nagrany i przesłany świętującym paniom albo zorganizowany w jakimś centralnym miejscu (szkolny hall, sala konferencyjna itp.). Mówiąc o tańcu niekoniecznie mam na myśli walc czy balet (choć mogłoby to być zabawne), ale synchronicznie wykonywane kroki (możesz też z kolegami synchronicznie prężyć muskuły, o ile taki występ trafi w gust Waszych koleżanek).
  • Jeśli potrafisz rysować, możesz wykonać grupowy portret, który następnie zeskanujesz i prześlesz adresatkom mailem.

  Do Dnia Kobiet zostało jeszcze trochę czasu, więc liczę na to, że uda Ci się coś wymyślić. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz prezent dla koleżanek z klasy, ze studiów czy z pracy, daj znać, jak Wam poszło. A jeśli wpis przeczytały jakieś panie, chętnie dowiem się o innych zapamiętanych przez Was kreatywnych prezentach dla kobiet, które dostałyście z tej okazji!

  Dobre rady:

  – Zastanówc się dobrze nad doborem piosenki lub… ułóż tekst sam. Do nagrywania teledysku moi koledzy ze studiów wybrali piosenkę Franka Sinatry „Too Marvelous For Words”. Z jednej strony była dobrze dopasowana do ich możliwości wokalnych, z drugiej miała słowa idealnie dobrane do naszego profilu studiów. Ja, nie znając jej wcześniej, byłam przekonana, że napisali je specjalnie dla nas 😉

  Tego typu prezenty najlepiej robi się w grupie. Zajmują one sporo czasu, więc przyjemniej jest spędzić go z innymi. Raźniej jest też wygłupiać się przed kamerą z kolegami niż samemu. Jeśli masz taką możliwość, zaproś innych do zabawy!

  – Jeśli jednak jesteś w swoim środowisku „rodzynkiem”, możesz wypróbować sposób pewnego doktora medycyny. Lekarz ten pracował w przychodni z samymi kobietami, więc żeby oszczędzić sobie problemu na Dzień Kobiet, 8 marca zakładał pod fartuch spódnicę, a do pokoju socjalnego wchodził w blond peruce, by móc świętować z resztą kobiet 🙂 . Myślę, że panie lekarki doceniały jego przebieranki i też był to dla nich fajny prezent.

  – Zanim zabierzesz się za montowanie teledysku w programie Windows Movie Maker, koniecznie przeczytaj moje dobre rady we wpisie „Z kamerą wśród gości – jak nagrać teledysk i nie popełnić podstawowych błędów”. Właściwa kolejność działań może Ci zaoszczędzić wiele czasu i nerwów!

  Zostaw komentarz