• [ULWPQSF id=2944]
 • DIY Kulinarne

  Jak zrobić słodki prezent dla rodziców

  Szukasz pomysłu na prezent dla rodziców? Chcesz dać im coś więcej niż kwiatki lub bombonierkę? Jeśli masz im za co dziękować, wypróbuj personalizowane czekoladki Merci. Słodkie wspomnienia gwarantowane!

  Właśnie wróciliśmy z dwutygodniowych wakacji nad morzem. Pogoda co prawda nie zawsze nas rozpieszczała, ale udało nam się wypocząć – w dużej mierze dzięki rodzicom, którzy przejęli znaczną część naszych obowiązków. W ramach podziękowań pod koniec wyjazdu postanowiliśmy zrobić słodki prezent dla rodziców: spersonalizowane Merci.

  Skąd pomysł na taki prezent dla rodziców?

  Spersonalizowane Merci zobaczyłam pierwszy raz, przeglądając Facebookowy fanpage 1001 pomysłów na kreatywne prezenty. Wygląda zachęcająco, prawda?

  Niemieckie Merci DIY

  Zdjęcie pochodzi prawdopodobnie ze strony: https://pl.pinterest.com/sveniblabla/geschenke/

  Pomysł wydał mi się oryginalny i niezbyt czasochłonny, dlatego nie mogłam się doczekać, kiedy go wypróbuję.

  Jak wykonać słodki prezent dla rodziców?

  Ja zaczęłam od kupienia dwóch opakowań Merci i wypisania wszystkich rzeczy, za które możemy podziękować rodzicom i teściom. Moja lista obejmowała m.in. pyszne jedzonko, opiekę nad dzieckiem, użyczanie samochodu i wspólne kibicowanie polskiej reprezentacji na Euro 2016.

  Jak zrobić prezent dla rodziców z Merci? Karteczki z napisami i długopis.

  Kiedy już miałam po 20 pomysłów (dla każdej pary rodziców), przystąpiłam do personalizacji Merci. Na YouTube można znaleźć kilka filmików instruktażowych (głównie po niemiecku), jednak mi zaproponowane sposoby wydały się zbyt pracochłonne. Spróbowałam raz owinąć całą czekoladkę kolorowym papierem, ale szybko z tego zrezygnowałam. Po pierwsze dodatkowa warstwa mogłaby uniemożliwić ponowne włożenie czekoladek do pudełka, a po drugie zakryłaby kolory identyfikujące poszczególne smaki.

  Materiały do przygotowania prezentu dla rodziców z Merci: czekoladki, papier, karteczki, nożyczki i taśma klejąca na stole.

  Ostatecznie w pierwszym opakowaniu wycięte prostokąty przykleiłam dwustronną taśmą klejącą, a w drugim zwykłą – jednostronną. Na pierwszy rzut oka efekt jest podobny, jednak druga wersja wydaje się być bardziej trwała i profesjonalna, a przy tym łatwiejsza w wykonaniu, więc to ją polecam.

  Porównanie napisów na czekoladkach przyklejanych na dwa różne sposoby.

  Używałam dwóch kolorów kartek, zmieniając je tam, gdzie zmieniał się kolor oryginalnych opakowań.

  Napisy na czekoladkach Merci - słodkim prezencie dla rodziców.

  Na koniec wycięłam z kolorowego papieru po jednym sercu, napisałam „Dziękujemy za …” i przykleiłam je po wewnętrznej stronie opakowań. Wykonanie całego prezentu dla rodziców zajęło mi niewiele ponad godzinę.

  Wycięte z papieru serca do ozdobienia prezentu dla rodziców z czekoladek Merci.

  Rodzice byli zachwyceni, a nam miło się patrzyło, kiedy w skupieniu czytali napisy. Jestem przekonana, że ten prezent dla rodziców znacznie lepiej oddał naszą wdzięczność, niż gdybyśmy próbowali ją wypowiedzieć. Oby tylko rodzice z tego zachwytu nie zapomnieli zjeść swojego prezentu przed upływem terminu ważności! 😉

  Prezent dla rodziców możesz też wykorzystać w innych okolicznościach

  Jeśli zamierzasz wziąć ślub, zamiast tradycyjnego kosza ze smakołykami podziękuj rodzicom, wręczając im właśnie takie Merci. Zwłaszcza, jeśli samo wesele jest nieco skromniejsze. Za pomocą Merci podziękujesz też gospodarzom za miły pobyt w schronisku, wynajętym domku letniskowym lub na couchsurfingowej kanapie.

  Czy przychodzą Ci na myśl jakieś inne słodycze, które można by samodzielnie spersonalizować, żeby zrobić podobny prezent dla rodziców? Podziel się w komentarzu!

  Dobre rady:

  – Wręczanie otwartego opakowania czekoladek może wyglądać zaskakująco, dlatego od razu wytłumacz, o co chodzi. Prezent ten najlepiej wręcz osobiście i zadbaj o to, żeby rodzice od razu go otworzyli.

  – Jeśli prezent dla rodziców zawiera czekoladę, personalizuj go w chłodnym miejscu – w przeciwnym razie słodkości mogą się rozpuścić!

  Teksty pisz przed przyklejeniem karteczek. Pisanie na czekoladkach może być niewygodne.

  – Nie zrażaj się, jeśli szybko skończą Ci się pomysły. Wśród przykładów podałam: „smaczne jedzonko”, ale tak naprawdę w pudełku Merci przeczytać było można o: pysznych śniadankach, smakowitych obiadkach, wybornych kolacjach, smakowitych ciastach i ekologicznych owocach, co dało nie 1 a 5 napisów! Ogół zastępuj szczegółem. A jeśli naprawdę nie możesz wymyślić 20 podziękowań (co faktycznie może być trudne, jeśli spędzasz u kogoś tylko jedną noc), napisz na każdej czekoladce po jednej literze.

  – Jeśli Twoi rodzice są akurat na diecie albo nie przepadają za słodyczami, napisz swoje podziękowania na torebkach od herbaty!

  7 Comments

  • Dajcie znać, jak skorzystacie! A swoją drogą to w sumie Asia połączyła w jednym Merci dwa wymiary słodkości :*

  • Chciałam napisać, że skorzystałam z tego pomysłu już kilka razy, i to najlepszy prezent ever. Za każdym razem pojawiały się łzy wzruszenia. Zapełnienie wszystkich czekoladek wymaga trochę ruszenia głową (ale praktykowanie wdzięczności ma udowodnione działanie poprawiające dobrostan – więc warto!). Korzystałam z karteczek samoprzylepnych typu zakładka – oszczędza czas klejenia 😀
   Podsumowując, podwójna słodycz dla obdarowanego + evidence-based korzyść dla obdarowującego 😉

  • robie to dla dziadków 🙂 pamieteam jak kiedys całe opakowanie merci mu zabrałam 😀 to na urodziny odemnie dostanie 😉

  Zostaw komentarz