• [ULWPQSF id=2944]
 • Zamów opowiadanie

       Chcesz podarować bliskiej osobie opowiadanie w prezencie, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać?

         Napisałeś/aś opowiadanie, ale wydaje Ci się, że coś jest z nim nie tak lub wymaga przeróbek?

       A może masz dobry pomysł na opowiadanie, ale pisanie nie jest Twoją mocną stroną i wolisz, żeby Twój pomysł zrealizował ktoś inny?

  Podaruj bliskiej osobie napisane specjalnie dla niej opowiadanie, które bez większego wysiłku z Twojej strony zostanie jej na długo w pamięci!

  Napisz je razem ze mną. Dzięki mojemu doświadczeniu i Twojej znajomości obdarowywanej osoby szybko i sprawnie stworzymy jedyne w swoim rodzaju opowiadanie, które zachwyci jej głównego bohatera!

  Pokaż bliskiej osobie, jak bardzo Ci na niej zależy

  Książkę kupioną w sklepie może podarować każdy. Ty dasz od siebie coś więcej, bo razem wyczarujemy niepowtarzalne opowiadanie, nawiązujące do obdarowywanej osoby i łączącej Was relacji. Takiego podarunku nie otrzyma od nikogo innego i zapamięta na długo.

  Zaimponuj dobrym stylem i oryginalnym pomysłem

  Skorzystaj z mojego doświadczenia pisarskiego, nietuzinkowych pomysłów i dbałości o szczegóły. Niezależnie od tego, czy masz w głowie szkic opowiadania, któremu wystarczy nadać odpowiedni kształt, czy sam potrzebujesz inspiracji, dzięki mojej pomocy podarujesz fachowo napisane, wolne od błędów, wciągające opowiadanie, które urzeknie wszystkich czytelników.

  Zaoszczędź czas i pieniądze

  Współpracując z profesjonalistą, nie będziesz musiał zastanawiać się wciąż na nowo, czy Twoje opowiadanie jest już gotowe do pokazania i szybciej uzyskasz pożądany efekt, wywołując za niewygórowaną kwotę bezcenny uśmiech lub łzy wzruszenia na twarzy bliskiej Ci osoby.

  Nie zwlekaj i opisz mi swój pomysł już dzisiaj

  bo ani się obejrzysz, jak inni Twoi przyjaciele i krewni poproszą Cię o podobny prezent także i dla nich!

  W zależności od tego, czego Ci trzeba, oferuję aż cztery modele współpracy, których owocem będzie niepowtarzalne, spersonalizowane opowiadanie napisane specjalnie dla bliskiej Ci osoby.

  SPRAWDŹ AKTUALNE CENY, klikając w wybrany model:

  Model 1: Ty piszesz, ja doradzam

  Napisz do mnie: joanna@mypresents.eu!

  Model 2: Ty piszesz, ja wygładzam

  Napisz do mnie: joanna@mypresents.eu!

  Model 3: Ty inspirujesz, ja piszę

  Napisz do mnie: joanna@mypresents.eu!

  Model 4: Ty inspirujesz, ja piszę i projektuję okładkę

  Napisz do mnie: joanna@mypresents.eu!

  Nie mogę się doczekać czytania o Twoich pomysłach
  i naszej współpracy przy pisaniu!!!

  Masz jakieś pytania? Pisz śmiało na adres: joanna@mypresents.eu lub poszukaj odpowiedzi poniżej.

  Najczęściej zadawane pytania:

  Jakiego rodzaju opowiadania piszesz?

  Napisałam w swoim życiu kilkadziesiąt opowiadań. Znaczna ich część to opowiadania pisane dla kogoś z okazji jego święta lub jako prezent na Boże Narodzenie czy inną okazję. Kilka moich opowiadań doczekało się wydania w postaci zbioru. Chętnie opowiem Ci o nim więcej TUTAJ.

  Z moimi tekstami na zamówienie zapoznasz się w portfolio, w którym przedstawiłam wszystkie opowiadania pisane w latach 2020-2021. Fragmenty nowszych opowiadań wrzucam na bieżąco na fanpage oraz tablicę na Pinterest.

  Moim zdaniem na prezent najlepiej nadają się baśnie (nie tylko dla dzieci!) oraz opowieści z elementami realizmu magicznego. Są to jedne z moich ulubionych gatunków literackich. Z chęcią stworzę też opowiadanie stylizowane na list czy pamiętnik. Nie wahaj się jednak zaproponować mi coś innego – z przyjemnością rozważę wszelkie Twoje sugestie!

  Czy mogę przeczytać jakieś Twoje opowiadanie, żeby zobaczyć, jak piszesz?

  Oczywiście! Wystarczy, że zapiszesz się na newsletter, a dostaniesz opowiadanie, które napisałam w prezencie dla wszystkich czytelników bloga.

  Fragmenty innych tekstów pisanych na zamówienie w latach 2020-2021 znajdziesz w moim portfolio. Nowsze opowiadania przedstawiam na bieżąco na fanpage’u , Instagramie oraz na mojej tablicy na Pinterest.

  Zachęcam też do przeczytania mojego zbioru opowiadań wydanego w 2022 roku.

  Ile czasu zajmuje Ci napisanie opowiadania?

  Zwykle opowiadanie na zamówienie jestem w stanie napisać w ciągu dwóch tygodni. Jeśli mam wenę i więcej wolnego czasu, idzie mi szybciej. Jeśli natomiast przeszkadzają mi w tym inne obowiązki, może to trwać dłużej. Dlatego lepiej nie zostawiaj pierwszego kontaktu na ostatnią chwilę, lecz napisz do mnie z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem! Kilka wskazówek na temat tego, jak przyspieszyć proces powstawania prezentu, zawarłam w tym wpisie.

  Czego potrzebujesz, żeby napisać opowiadanie?

  Przede wszystkim inspiracji. Jeśli zaciekawisz mnie czymś, co ma się znaleźć w opowiadaniu, bez problemu stworzę wokół tego opowieść. Przydatna może być zarówno pełna biografia obdarowywanego lub historia Waszej relacji, jak i konkretne szczegóły, smaczki. To dzięki nim opowieść będzie spersonalizowana i autentyczna.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, napisałam o tym oddzielny WPIS z konkretnymi przykładami.

  Jak wygląda współpraca przy tworzeniu opowiadania?

  Wszystko zależy od wybranego modelu współpracy (patrz wyżej). W najbardziej rozbudowanym, w którym mam napisać dla Ciebie całe opowiadanie, najpierw wspólnie sprecyzujemy oczekiwania, a następnie ocenię, czy dam radę zrealizować zlecenie. Zwykle na tym etapie mam już jakiś pomysł na opowiadanie – bez pomysłu nie podejmę się współpracy.

  Następnie zarysuję Ci ogólny kształt mojego pomysłu, jednak bez szczegółów fabuły. Jeśli go zaakceptujesz, zabiorę się do pracy. W czasie pisania zadam Ci sporo dodatkowych pytań, a moje tempo pracy będzie w dużej mierze zależało od szybkości otrzymywania od Ciebie odpowiedzi.

  Kiedy opowiadanie będzie gotowe, odłożę je na 1-2 dni, a następnie sprawdzę świeżym okiem, poprawię i odeślę Ci w pdfie. Po otrzymaniu zapłaty wyślę Ci opowiadanie w Wordzie i naniosę zasugerowane przez Ciebie zmiany lub sprawdzę odesłaną przez Ciebie wersję z naniesionymi przez Ciebie zmianami.

  Na koniec, jeśli wybierzesz taką opcję, zaprojektuję okładkę i ponownie odeślę sformatowane opowiadanie w pdfie, a Ciebie poproszę o rekomendację. 🙂

  Czy podejmiesz się każdego zlecenia napisania opowiadania?

  Lubię wyzwania, dlatego z pewnością rozważę każdą prośbę. Może się jednak zdarzyć, że odrzucę zlecenie, jeśli termin realizacji będzie zbyt krótki i zwyczajnie nie wystarczy mi czasu na pisanie lub jeśli dostanę zbyt mało informacji, żeby rzetelnie wykonać zadanie (opowiadanie pisane w prezencie powinno być spersonalizowane, a więc zawierać dużo szczegółów, o które będę Cię w trakcie pisania prosić).

  Nie napiszę też za Ciebie opowiadania do szkoły ani na konkurs. Moim celem nie jest bowiem zarabianie na ghost writingu, a pomoc w obdarowywaniu innych niebanalnymi, spersonalizowanymi prezentami i czerpanie z tego radości.

  Jak mogę uzyskać rabat na opowiadanie?

  Oto rabaty, z których możesz skorzystać:

  -10% dla wszystkich czytelników newslettera

  Wystarczy, że zapiszesz się na newsletter i napiszesz do mnie z adresu mailowego, który będzie w mojej bazie subskrybentów. Uwaga! Rabat ten możesz przekazać też bliskiej osobie, o ile zapisze się ona na newsletter (nie musi jednak czekać na otrzymanie pierwszego maila ode mnie.

  -10% na drugie opowiadanie

  Możesz zamówić dwa opowiadania naraz (np. oddzielnie dla taty i dla mamy), zamówić jedno, a rabat zachować na później (jest ważny bezterminowo) albo przekazać go drugiej osobie, pod warunkiem, że zaznaczysz to od razu w pierwszym mailu i wyznaczona osoba potwierdzi chęć skorzystania z rabatu.

  -5% na opowiadania na określoną okazję, na konkretny temat lub zamawiane w określonym czasie

  O tych rabatach będę informować w newsletterze i na fanpage’u Mypresents.eu na Facebooku. Rabaty okazjonalne łączą się z pozostałymi dwoma, dając 15% lub nawet 20% zniżki!

  Opinie klientów

  Z całego serca polecam Panią Joannę, która pomogła mi w napisaniu opowiadania dla mojej siostry na Jej 50 urodziny. Na uwagę zasługuje nie tylko styl pisarski, ale przede wszystkim pomysł i empatia Pani Joanny, która świetnie wczuła się w moją potrzebę i stworzyła coś wspaniałego!
  Cała współpraca niezwykle udana.
  Justyna Wiśniewska
  Przyjaciółka popłakała się, czytając opowiadanie. Później okazało się, że ze wzruszenia i ze śmiechu. Prosiła żeby przekazać, że jest pełna podziwu dla umiejętności pisarskich autorki i że nie ma pojęcia, jak to możliwe, że udało się wpleść w fabułę wszystkie te osobiste wątki!
  Renata Cieślewicz
  Jestem zachwycona zarówno efektem końcowym, jak i bardzo sprawną współpracą. Z pomocą Asi udało się ustalić formę, która najbardziej pasuje moim dzieciom, odnieść do aktualnych rodzinnych wydarzeń (narodziny nowej siostry) oraz umieścić w bajce wiele zabawnych wspomnień z ich pierwszych lat życia. Jestem pewna, że to będzie cudowna pamiątka dla nas wszystkich.
  Justyna Borzucka
  Jak dobrze, że trafiłem właśnie na Panią Joannę. Opisałem autorce dość szczegółowo swój związek, a pani Joanna bardzo ładnie wszystko przełożyła na baśń (…). Bardzo dziękuję raz jeszcze i gorąco polecam tego typu prezent, bo jest to naprawdę coś mega oryginalnego i nietuzinkowego.
  Marcin
  Zawsze myślałem, że najlepszym sposobem na utrwalenie wspomnień są zdjęcia. Zmieniłem zdanie, gdy stałem się bohaterem opowiadania Joanny Osesik podarowanego mi jako prezent. (…) Z wielką przyjemnością zaangażowałem Asię do napisania powiązanego opowiadania dla moich przyjaciół i efekt jest rewelacyjny. Kto wie, może powstanie z tego cała pamiątkowa saga? 🙂
  Adam
  Od kilku dni jestem szczęśliwą właścicielką idealnej BAŚNI.
  Jest to prezent urodzinowy dla mojej kochanej siostry, która zmaga sie z chorobą.
  Muszę przyznać, że nie było mi łatwo o przywrócenie mi „naszych” wspólnych wspomnień, ale dzięki pani Joannie poszło mi to calkiem sprawnie!
  Współpraca godna polecenia!
  Baśń chwyta za serducho. Dla mnie jest idealna!
  Polecam!
  Justyna
  Wcześniej był artykuł, a tym razem stanęło na opowiadaniu – dzięki sugestii Pani Joanny – i oczywiście nie zawiodłam się 😉 Obdarowana nie kryła wzruszenia. Z czystym sumieniem mogę zastanawiającym się polecić właśnie taki pomysł na prezent. Warto!!! Myślę, że już będę stałym klientem i na pewno jeszcze nieraz skorzystam z Pani usług, bo efekt pracy przerósł moje oczekiwania.
  Kasia
   
  Więcej opinii
  Opowiadanie pisane było dla mamy na 43 urodziny. Na pomysł opowiadania wpadłam przeglądając Pinteresta, gdzie znalazłam kawałek pani opowiadania. Weszłam na podaną stronę internetową i napisałam maila z prośbą o pomoc w napisaniu historii. W opowiadaniu mama miała dostać się do,,Quo vadis”, ale nie wiedziałam dokładnie jak zacząć, ani jak mama ma się do książki dostać. Poprosiłam więc o podpowiedź na te tematy. W odpowiedzi dostałam również kilka pytań, które pomogły mi rozwinąć to opowiadanie. W dniu urodzin mamy wręczyłam jej tekst zawinięty w czerwoną wstążkę i czerwoną różę pod wstążką. Mama była tym kreatywnym prezentem zachwycona.
  Anna Wilczyńska

  Polecam opowiadanie pisane we współpracy z Asią jako spersonalizowany prezent dla bliskiej osoby. Ja zamówiłam opowiadanie na urodziny męża, mimo że zupełnie nie miałam pomysłu na jego fabułę. Jednak nie była to przeszkoda do owocnej współpracy. Po udzieleniu przeze mnie odpowiedzi na pytania dotyczące życiorysu, zainteresowań i upodobań męża, Asia zaproponowała ciekawą historię (otrzymanie przez niego Nagrody Nobla), w której tak zgrabnie połączyła podane przeze mnie szczegóły, że mąż w pierwszym momencie nie rozpoznał, że to nie ja pisałam opowiadanie, dopiero musiałam mu to powiedzieć 😉
  Martyna

  Inspiracje

  Poniżej znajdziesz fragmenty i zarysowane fabuły opowiadań, które napisałam kiedyś w prezencie dla innych (ZREALIZOWANE OPOWIADANIA),  a także przykładowe początki opowiadań na różne okazje, którymi możesz się zainspirować (ZAINSPIRUJ SIĘ). Kliknij w grafikę, aby powiększyć ją w nowym oknie.

  Nie wahaj się z nich skorzystać, tworząc opowiadanie na prezent dla bliskiej Ci osoby.

  I nie przejmuj się, że któryś jest już wykorzystany. Nawet gdybym sama zaczęła kilka razy tak samo, opowiadania pisane dla różnych osób będą się od siebie diametralnie różnić i każde z nich będzie wyjątkowe i niepowtarzalne!

   

  Zrealizowane opowiadania:

  BAŚŃ NA URODZINY SIOSTRY
   REAKCJA POMYSŁODAWCZYNI:

  Fabuła baśni utkana jest z przedstawionych w magiczny sposób najszczęśliwszych, najpiękniejszych i najzabawniejszych momentów z życia bohaterki widzianych oczami wpatrzonej w nią młodszej siostry.

  BAŚŃ DLA RODZINY I PRZYJACIÓŁ
   NIEKTÓRE REAKCJE OBDAROWANYCH:
  BAŚŃ DLA ZNAJOMYCH

  Baśniowy opis wydarzeń, które miały miejsce podczas obozu językowego, w którym przedstwiłam uczących tam Szwajcarów jako delegatów z krainy wróżek.
  BAŚŃ NA URODZINY PRZYJACIÓŁKI

  Baśń o pandzie, która siłą własnego głosu powstrzymuje ludzi przed budową autostrady i ratuje swój gatunek przed wyginięciem.

  BAJECZKA DLA DZIECKA
  Króciutka bajeczka o chomiczku, który przysparzał swojej mamie wielu trosk. Sytuację uratowała mądra babcia chomiczka, która pomogła wszystkim zaakceptować to, że jego zachowanie znacznie odbiega od oczekiwań. Wszystko dobrze się skończyło, a rodzinka chomiczków żyła razem długo i szczęśliwie.
  BAŚŃ POD CHOINKĘ DLA KREWNYCH
  W tej baśni moja ciocia i wujek jako dzieci przemierzali magiczne krainy, by przywrócić światu zatrzymany przez nich przypadkowo czas.

  OPOWIADANIE – PAMIĘTNIK DLA CHŁOPAKAOpowiadanie w formie pamiętnika, w którym przedstawiłam swojemu chłopakowi jego potencjalną świetlaną przyszłość. W ten sposób chciałam pokazać mu, że w niego wierzę i chętnie zbuduję ją razem z nim.
  OPOWIADANIE NA ROCZNICĘ ŚLUBU DZIADKÓWKrótkie opowiadanie, w którym przeniosłam dziadka i babcię w czasy młodości i pierwszych zachwytów nad sobą, a następnie wyraziłam wdzięczność od wszystkich latorośli za stworzenie fundamentów naszej rodziny.

   

  Zainspiruj się:

  DLA napiszmy razem opowiadanie dla kobiety Twojego życiaKOBIETY
  NA CHRZCINY  

  NA WIECZÓR PANIEŃSKI
  NA BAŚNIOWY WIECZÓR PANIEŃSKI 
  Napiszmy razem opowiadanie na wieczór panieński

  Więcej pomysłów znajdziesz na mojej tablicy na Pintereście