• [ULWPQSF id=2944]
 • Dla babci i dziadka

  1

  Większość z tych prezentów na Dzień Babci sprawdzi się też w urodziny lub imieniny babci czy dziadka, ich rocznicę ślubu oraz pod choinkę. To, jaki prezent wybierzecie, będzie zależało w dużej mierze od tego, czy przygotowujecie prezent na Dzień Babci dla własnej, 80-letniej babci, czy też pomagacie swoim dzieciom zrobić prezent dla ich dziadków, a Waszych rodziców. Niezależnie od okazji z pewnością znajdziecie tu coś, co sprawi, że seniorka lub senior rodu poczują się zupełnie wyjątkowo.

  3

  Jeśli chcecie dowiedzieć się o którymś prezencie więcej, kliknijcie w jego nazwę, aby przenieść się do konkretnego wpisu.


  Bilet do teatru
  – co powiecie na wspólne wyjście do teatru? Możecie też pójść z babcią lub dziadkiem do filharmonii albo do kina na odpowiednio dobrany film. Do biletu koniecznie dołączcie coś od siebie. Kilka pomysłów znajdziecie we wpisie: Jak atrakcyjnie sprezentować bilet do teatru?.

  Merci DIY – za pomocą tego prezentu na Dzień Babci w słodki sposób dacie babci lub dziadkowi znać, za co jesteście im najbardziej wdzięczni, wypisując miłe słowa na opakowaniach czekoladek.

  Herbata z własnymi zawieszkami – podobnie jak w przypadku Merci i w tym prezencie na Dzień Babci napiszcie dziadkom coś miłego, o czym będą myśleć, pijąc zaparzoną z danej torebki herbatę.

  Lista powodów do wdzięczności – alternatywnie, jeśli nie macie czasu lub warunków na zrobienie powyższych podarunków lub też jeśli lista powodów do wdzięczności znacznie przekracza liczbę czekoladek lub herbat, które udałoby Wam się spersonalizować, wypiszcie je na kartce i ładnie oprawcie. Taki prezent na Dzień Babci ma też tę zaletę, że jest bardziej trwały, gdyż nie zostanie wypity ani zjedzony 😉

  Ciasto z napisem – ten prezent na Dzień Babci można zamówić w cukierni albo zrobić samemu. W zeszłym roku opisałam kilka sposobów na dekorację ciasta, a także podałam przepis na prosty sernik gotowany, który możecie dowolnie ozdobić.

  Prezentacja na komputerze – jeśli wolicie tworzyć prezenty na komputerze niż ręcznie, z pewnością zachwycicie dziadków wykonaną specjalnie dla nich prezentacją ze zdjęciami ich oraz Was i miłymi słowami. Zwłaszcza, jeśli odtworzycie ją w większym rodzinnym gronie i wytłumaczycie dziadkom, jak pochwalić się nią przed znajomymi.

  0 heart-shaped word cloud framed personalizowane serce w ramceChmura słów – kolejny „komputerowy” prezent na Dzień Babci Waszego autorstwa, który zawiśnie na ścianie oprawiony w ramkę, i to nawet jeśli nie macie talentu plastycznego. Okażcie dziadkom swoją miłość za pomocą słów ułożonych w kształt serca!

  Fotoksiążka – jest to dość pracochłonny prezent na Dzień Babci, ale z doświadczenia wiem, że jest to też jeden z najbardziej docenianych podarunków. Jeśli właśnie wzięliście ślub, podarujcie dziadkom album ślubny. Jeśli natomiast urodziło Wam się dziecko, sprezentujcie dziadkom album podsumowujący jego pierwszy roczek.

  Fotokalendarz – nowy rok już się zaczął i większość babć i dziadków ma zapewne na ścianie jeden kalendarz. Z pewnością jednak zrobią miejsce na drugi, jeśli będzie on zawierał zdjęcia ich pociech, na które będą mogli patrzeć przez okrągły rok.

  Zdjęcia w kopercie – jeśli nie macie czasu lub weny do robienia fotoksiążki ani fotokalendarza, wywołajcie odbitki z ważnych momentów Waszego życia, napiszcie na odwrocie dedykację i dołączcie je do kartki z życzeniami. O tym, dlaczego warto, piszę tutaj: http://mypresents.eu/koperta-koperte/

  Balsam do ust –jeśli znacie dobrze preferencje swojej babci (jej ulubiony kolor szminki, zapachy kosmetyków), podarujcie jej zrobiony specjalnie dla niej balsam do ust z samodzielnie zaprojektowaną etykietką.

  make a crossword jak zrobić krzyżówkę 0Krzyżówka – dobrze przemyślana krzyżówka zapewni rozrywkę i okazję do wspomnień całej rodzinie, która zbierze się na wspólne obchody Dnia Babci. Nawet jeśli obdarowani nie oprawią jej w ramkę, zapamiętają spotkanie rodzinne, na które przygotowaliście dodatkową atrakcję.

  Data przydatności babci – dla dziadków z poczuciem humoru stwórzcie prezent na Dzień Babci z dat ważności. Ułóżcie je w napis DZIADEK/BABCIA NAJLEPSZA PO + data urodzenia wnuczka. Jeśli obchodzicie właśnie urodziny seniorów rodu (najlepiej te okrągłe) lub ich rocznicę ślubu, właśnie tę datę powinniście ułożyć.

  Wiersz – jeśli już kupiliście jakiś prezent na Dzień Babci w sklepie, zawsze możecie dołączyć do niego jakiś kreatywny drobiazg, np. krótki wierszyk.

  Opowiadanie – napisanie opowiadania wymaga sporo czasu i energii, ale dziadkowie potrafią to docenić. Ponadto, jest to propozycja dla wnucząt w niemal każdym wieku, gdyż niezależnie od efektu, dziadkowie będą takim prezentem na Dzień Babci zachwyceni.

  Wymarzone zdjęcia – a gdyby tak można było przenieść babcię lub dziadka bezpiecznie w czasie lub przestrzeni nie tylko za pomocą słów? Znam na to dobry sposób. W dowolnym programie graficznym wytnijcie ich sylwetki ze współczesnych lub archiwalnych zdjęć i wklejcie je w wybrane przez siebie tła. Mogą to być krajobrazy z ich młodości, kraje, które zawsze chcieli zwiedzić lub zdjęcia z mieszkającymi daleko wnuczętami.

  Kupon – a może tym razem ofiarujecie seniorom rodu jakiś niematerialny prezent na Dzień Babci? Dla przykładu może to być zaproszenie na wspólne wyjście do kawiarni albo obietnica solidnego wysprzątania mieszkania. Sami najlepiej wiecie, co ucieszyłoby Waszych dziadków (jeśli nie, odsyłam Was do wpisu o pięciu językach miłości). Żeby Wasz podarunek nie ograniczył się do słów, złóżcie deklarację na piśmie w postaci pięknie wyglądającego kuponu.

  knitting woolWasza nowa umiejętność – być może babcia próbowała Was kiedyś nauczyć szydełkowania, a dziadek prawidłowego zbijania desek? Wy jednak całe dzieciństwo opieraliście się nauce. Myślę, że warto przełamać tamte opory. Nie musicie od razu dziergać całego swetra ani stawiać szopki w ogrodzie, ale raz w życiu, w prezencie na Dzień Babci, spróbujcie zrobić ciepły szalik lub domek dla ptaków, żeby pokazać dziadkom, że ich lekcje nie spełzły na niczym.

  4

  Tajemnica pani Ming – króciutka książka o spotkaniu Europejczyka z Chinką opowiadającą o swoich dziesięciorgu dorosłych dzieciach, napisana w charakterystycznym dla opowiadań Schmitta ciepłym, a jednocześnie baśniowym i oszczędnym stylu. Choć główna bohaterka żyje w innych realiach po drugiej stronie globu, każda kochająca babcia zidentyfikuje się z jej postacią i przeżywanymi przez nią emocjami.

   

  A oto co polecają nasi czytelnicy jako prezent na Dzień Babci:

  • ciepłe bambosze z podhalańskiej wełny,
  • ciepłe, wełniane skarpety.
  • kosz ze słodyczami,
  • sesja zdjęciowa dla dwojga oraz z wnuczętami (może być organizowana co roku!)
  • kurs tanga,
  • dobra kawa,
  • kubek ze zdjęciem