• [ULWPQSF id=2944]
 • Wieczory panieńskie

  Wieczór panieński to okazja, której spokojnie można by poświęcić całego bloga. Wiem, że wiele z Was wchodzi tutaj, żeby znaleźć oryginalny prezent dla przyszłej panny młodej, dlatego oprócz kilku wpisów postanowiłam poświęcić wieczorom panieńskim oddzielną podstronę.tematyczny wieczór panieński hen night tasks

  We wpisach

  Egzamin na żonę, czyli zadania dla panny młodej

  Śmieszne zabawy na wieczór panieński: czego potrzebuje przyszła panna młoda,

  Scenariusz wieczoru panieńskiego: Rekrutacja na stanowisko: Żona (wpis z wieloma gotowymi materiałami do pobrania!),

  opisałam trzy najlepsze wieczory panieńskie, w jakich uczestniczyłam. Uważam bowiem, że wspaniały wieczór panieński to najlepszy prezent, jaki panna młoda może dostać od najbliższych koleżanek!

  Ponadto na blogu znajdziesz pomysły na:

  Alternatywny – przyzwoity wieczór panieński oraz

  Sześć scenariuszy wieczorów panieńskich inspirowanych bajkami Disneya.

  W tej zakładce będę podsumowywać najlepsze pomysły z wpisów oraz dodawać inne pomysły na podarunki dla przyszłej panny młodej.

  Kreatywne prezenty:

  Opowiadanie o pannie młodej – Ciężko mi wyobrazić sobie lepszy prezent na wieczór panieński niż baśń lub opowiadanie z panną młodą w roli głównej napisana specjalnie dla niej! Może ona nawiązywać do historii jej życia, jej związku z narzeczonym lub znajomości z samą świadkową, ale może też być całkiem wymyśloną przygodą z udziałem wszystkich zaproszonych na wieczór dziewczyn. Jeśli potrzebujesz pomocy, chętnie napiszę ją razem z Tobą! Jestem pewna, że razem uda nam się stworzyć niepowtarzalne opowiadanie, które będzie dla panny młodej bezcenną pamiątką z tego wyjątkowego wieczoru!

  Gazeta o gwieździe wieczoru – Wyobraź sobie gazetę poświęconą w całości jednej celebrytce: przyszłej gazeta wieczór panieńskipannie młodej. A teraz ją zrób! Wybierz dowolny kolorowy magazyn i powklejaj zdjęcia Waszej gwiazdy w miejsca oryginalnych zdjęć celebrytów. Twoja koleżanka zasługuje na to, by w tym dniu mówiło i pisało się tylko o niej!

  kreatywny prezent dla dzieckaPiosenka dla panny młodej – Do zrobienia tego prezentu wcale nie musicsz pięknie śpiewać. Potrzebna Ci będzie tylko wena do przerobienia tekstu znanej wszystkim piosenki. Wybierz taką, która w jakiś sposób kojarzy się Ci z panną młodą (jej imieniem, starym lub nowym nazwiskiem, ksywką, wykształceniem, wykonywanym zawodem, zainteresowaniami itp.). Następnie wydrukuj tekst i odśpiewaj pannie młodej w czasie wieczoru panieńskiego wraz z pozostałymi uczestniczkami. Pamiętaj, żeby nagrać Wasze wykonanie ! Dzięki temu panna młoda będzie miała na pamiątkę zarówno słowa na kartce jak też i Wasze głosy. Gwarantuję przy tym mnóstwo dobrej zabawy (o czym przekonuję we wpisie pt. „Tematyczny wieczór panieński”)!

  cook bookKsiążka kucharska z przepisami od wszystkich uczestniczek – Możesz ustalić, czy będą to same desery, potrawy „na poprawę humoru męża”, dania w 30 minut lub „do zaimponowanie teściowej”. Ważne jest, żeby uczestniczki nie szukały przepisów w Internecie, ale doradziły przyszłej małżonce pyszności z własnej kuchni. Dzięki temu przepisy będą bardziej dokładne i przystępnie napisane, a panna młoda będzie mogła w razie wątpliwości poprosić konkretną osobę o rozwianie wątpliwości w trakcie gotowania. Zadaniem świadkowej jest zebranie wszystkich przepisów, ujednolicenie szaty graficznej oraz wydrukowanie gotowej wersji. Panna młoda natomiast może wykazać się opanowaniem tych potraw po ślubie, zapraszając w odwiedziny uczestniczki imprezy!


  balloons-25737_640Dobre rady na początek życia małżeńskiego
  – Kilka z nich wypisałam w materiałach do pobrania dołączonych do
  wpisu pt. „Tematyczny wieczór panieński”. Panna młoda może wyciągać je z przekłuwanych baloników lub odczytać z oprawionej w ramkę tablicy. Innym pomysłem jest stworzenie kolażu ze zdjęć Waszych twarzy i dymków tekstowych z radami – po jednym wychodzącym z ust każdej z uczestniczek imprezy.

  message-in-a-bottle-154178_640Butelka z listem do przyszłości – Prezent ten panna młoda niejako przygotowuje sobie sama. W trakcie wieczoru poproś ją, żeby odpowiedziała na kilka pytań związanych z jej wyobrażeniami na temat życia małżeńskiego. O to samo poproś przed imprezą pana młodego. Listę przykładowych pytań pobierzesz z wpisu pt. „Tematyczny wieczór panieński”. Gotowe odpowiedzi włóż do przygotowanej wcześniej ozdobnej butelki – jeśli masz czas możesz takiej poszukać lub spróbować własnych sił w dekorowaniu. Państwa młodych natomiast poinstruuj, by rozbili butelkę i porównali swoje wyobrażenia z rzeczywistością w 1., 5. lub 10. rocznicę ślubu. Uwaga! Odpowiedzi nie odczytujcie na głos – pozostają one słodką tajemnicą nowożeńców.

  6 origami paper crane żuraw origamiŻurawie origami – Ten drobny upominek możesz wykorzystać na wiele sposobów. Jednym z nich jest dekoracja mieszkania na wieczór panieński. Innym jest użycie go do zabaw. Na skrzydłach żurawia możesz napisać pytania do panny młodej albo dobre rady dla niej. Na grzbiecie możesz natomiast umieścić zdjęcia uczestniczek wieczoru lub przerobione zdjęcia przyszłej panny młodej. We wpisie „Żuraw origami z własnym napisem do druku” znajdziesz szablon, dzięki któremu bez trudu rozplanujesz rozmieszczenie poszczególnych elementów projektu. Jestem pewna, że upominek ten będzie długo przechowywany przez gwiazdę imprezy jako cenna pamiątka.

  Sernik z wizerunkiem panny młodej – Odkąd zrobiłam go po raz pierwszy, nie wyobrażam sobie wieczoru panieńskiego bez niego. Sernik stanowi efektowną alternatywę dla tortu, jest prosty, niedrogi i zawsze wychodzi. We wpisie „Prosty sernik na każdą okazję” znajdziesz szablon panny młodej do pobrania.

  photo comic fotostory coverFotostory – Co powiesz na najprawdziwsze fotostory z Waszym udziałem? Wystarczy zebrać zdjęcia wszystkich uczestniczek, wymyślić prostą fabułę i skorzystać z odpowiedniego programu. Możesz też ofiarować pannie młodej komiksową fotorelację z wieczoru panieńskiego, jeśli zrobisz na nim wystarczająco dużo zdjęć i zdążysz poskładać je w komiks przed ślubem!

  make a crossword jak zrobić krzyżówkę 0

  Krzyżówka – Ale nie zwykła krzyżówka, którą można kupić w sklepie, tylko krzyżówka, którą przygotujecie same, z hasłami nawiązującymi do panny młodej, pana młodego lub życia małżeńskiego. Oprócz oryginalnej pamiątki, rozwiązywanie jej przez gwiazdę wieczoru w czasie imprezy może stanowić zabawny osobny punkt programu!

  Puzzle ze zdjęcia – Może to być zdjęcie wszystkich uczestniczek wieczoru panieńskiego lub przerobione w zabawny sposób zdjęcie panny młodej (i ew. jej przyszłego męża). Ułożenie takich puzzli bez obrazka-wzoru może być jednym z zadań podczas wieczoru panieńskiego!

  Rachunek / mandat / recepta / skierowanie – Daj się ponieść poczuciu humoru i podaruj na wieczorze panieńskim:

  • RACHUNEK – za zbyt wysokie koszty utrzymania przy życiu w pojedynkę, który zostanie umorzony, jeśli panna wyjdzie za mąż w określonym czasie,
  • MANDAT – za jazdę przez życie bez pasażerów lub zbyt wolne zmierzanie do ślubu,
  • RECEPTA – na szybkie doczekanie się potomstwa (pyszne obiadki dla męża 1 x dziennie, itp.),
  • SKIEROWANIE – do ołtarza/ USC/ na noc poślubną (wystawiona przez Naczelną Izbę Małżeńską).
  • ULOTKA – dotycząca dzieci – składu, wskazań do stosowania, dawkowania, przechowywania i możliwych działań niepożądanych

  Playlista – lista piosenek kojarzących się z panną młodą zaproponowanych przez uczestniczki wieczoru panieńskiego. Ten prosty, kreatywnny prezent składkowy na wieczór panieński gwarantuje udaną zabawę na domówce i stanowi niezapomnianą pamiątkę.

   

  Prezenty kupne:

  5 języków miłości5 języków miłości– obowiązkowa pozycja dla narzeczonej, która chce wyrażać swoje uczucia w sposób zrozumiały dla swojego małżonka i która pragnie, by jej własny zbiorniczek miłości był zawsze napełniony. Zaręczam, że warto przeczytać ją jeszcze przed ślubem! Więcej o książce i prezentowanej w niej koncepcji pięciu języków miłości przeczytacie we wpisie pt. „5 języków miłości w prezentach”.

  Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” – wciągająca lektura poruszająca bardzo Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus1liczne zagadnienia praktyczne, z którymi panna młoda na pewno zetknie się po ślubie. Z książki tej dowie się m.in. jak pogodzić fakt, że mężczyźni są jak sprężynki, a kobiety są jak fale, czy jak zdobywać punkty u partnera. Mnie zachwycił szczególnie rozdział dotyczący pisania listów miłosnych w czasie kłótni, do którego często wracam. Jak wpleść ofiarowanie książki w przebieg wieczoru panieńskiego radzę we wpisie pt. „Tematyczny wieczór panieński”.

  4-klocki-jenga-wieczor-panienskiJenga – Na pewno znacie tę popularną grę zręcznościową polegającą na wyciąganiu klocków z wieży. Jeśli chcecie sprezentować ją pannie młodej na wieczorze panieńskim, możecie uatrakcyjnić ją na kilka sposobów: 1) Wpisać na część klocków swoje imiona i życzenia na dobry start życia małżeńskiego. 2) Wpisać na klocki pytania lub zadania, które należy wykonać po wyciągnięciu klocka z napisem. Inne pomysły znajdziecie we wpisie: „Klocki Jenga – 5 pomysłów na personalizację i 3 warianty gry„. Samą wieżę możecie natomiast kupić tutaj (wersja oryginalna z 54 klockami).