• [ULWPQSF id=2944]
 • Fotoprezenty Gry i zabawy Komputerowe

  Puzzle ze zdjęcia – 4 zastosowania i 4 sposoby wykonania prezentu

  Czy puzzle ze zdjęcia nadają się na prezent nie tylko dla miłośników tego typu układanek? Tak, gdyż można je wykorzystać na różne sposoby. Dziś podpowiem Wam, jak zrobić puzzle ze zdjęcia, żeby każdy miał z nich frajdę.

  Puzzle ze zdjęcia dostawałam i robiłam wielokrotnie na różne okazje. Swoje pierwsze puzzle ze zdjęcia otrzymałam w przedszkolu, co dowodzi, że prezent ten nie jest wcale nowością. Jednak dopiero od niedawna ich wykonanie jest tak proste i dostępne dla każdego. Jedyne, co trzeba rozważyć, to jak je wykonać, żeby najlepiej spełniały swoje zadanie.

   

  Do czego wykorzystać puzzle ze zdjęcia?

   

  1.Puzzle ze zdjęcia mogą posłużyć jako zwykłe puzzle z oryginalnym obrazkiem.

  Miłośnikom puzzli z pewnością przyjemnie będzie układać będą puzzle ze zdjęcia, które przywoła miłe wspomnienia: pierwsze dni życia wnuczka, wakacje nad morzem lub składanie przysięgi małżeńskiej.

  dłoń układająca na stole puzzle ze zdjęcia chłopca z psem

  Puzzle ze zdjęcia mogą jednak służyć także innym celom.

   

  2.Puzzle ze zdjęcia jako zadanie

  Ułożenie puzzli ze zdjęcia może być zadaniem do wykonania w czasie podchodów, wieczoru panieńskiego lub innej imprezy. Ja sama musiałam ułożyć takie puzzle w czasie swojej osiemnastki.

  puzzle ze zdjęcia pary młodej na tle Alp z dwoma brakującymi elementami

   

  3.Puzzle ze zdjęcia jako obrazek-niespodzianka

  Pomysł ten polecałam już jako prezent na święta. Zrobienie puzzli może być sposobem na uatrakcyjnienie zwykłego lub przerobionego zdjęcia, które chcemy komuś podarować. Na przykład zdjęcia z podróży, która nigdy nie miała miejsca. W ten sposób można komuś zaanonsować podróż dookoła świata, przedstawić wygląd prezentu, który ma dopiero nadejść albo nawet się oświadczyć! Ja w tym roku dostałam na święta puzzle ze zdjęciem czekającego na mnie w domu niewymiarowego prezentu.

   

  4.Puzzle ze zdjęcia jako kartka z życzeniami

  W niektórych miejscowościach turystycznych można kupić pocztówki w postaci puzzli z widoczkami. Z tyłu pisze się pozdrowienia, następnie oddziela się od siebie puzzle i wręcza je odbiorcy, który musi je ponownie złożyć, żeby przeczytać, co napisaliśmy. Puzzle takie możemy wykonać samodzielnie.  Sama niedawno ofiarowałam koleżance na 30. urodziny tego typu puzzle z jej zdjęciem zamiast tradycyjnej kartki z życzeniami.

  puzzle ze zdjęcia z życzeniami z tyłu wysypane z koperty obok nożyczek

   

  Jak wykonać puzzle ze zdjęcia?

  1.Puzzle ze zdjęcia z serwisu fotograficznego

  dłoń układająca na stole puzzle ze zdjęcia pary młodej na tle AlpWiększość dużych laboratoriów fotograficznych ma w swojej ofercie puzzle ze zdjęcia. W pudełku ze zdjęciem obrazka dostajemy puzzle od 30 do nawet 1000 elementów, które możemy podarować wybranej przez nas osobie. Takie puzzle są na pewno bardzo trwałe i nadają się do wielokrotnego użytku. Są więc idealnym prezentem dla miłośników puzzli. Bez problemu da się je także obrócić po złożeniu i przeczytać napisane na odwrocie słowa, dlatego najlepiej nadają się na kartkę z życzeniami.

   

  Samodzielnie wykonane puzzle ze zdjęcia

  W czasach, kiedy coraz więcej osób robi fotografie aparatem cyfrowym, ma w domu kolorową drukarkę i potrafi obsługiwać podstawowe programy graficzne, puzzle ze zdjęcia można bez problemu wykonać w domu. Rozwiązanie to jest z pewnością tańsze i sprawdza się lepiej przy robieniu prezentu – niespodzianki dla osób, które szybko znudziłyby się układaniem tradycyjnych, wieloelementowych puzzli.

  Samodzielnie wykonane puzzle ze zdjęcia można zrobić na kilka sposobów:

   

  2.Puzzle ze zdjęcia w kształcie tradycyjnych puzzli

  puzzle ze zdjęcia pary młodej na tle Alp wykonane w programie PictureToPeoplePuzzle ze zdjęcia można wykonać w kształcie tradycyjnych puzzli np. za pomocą narzędzia Jigsaw Puzzle Photo Effect darmowego programu graficznego PictureToPeople. Wystarczy załadować zdjęcie z komputera do aplikacji, wybrać rozmiar puzzli [Jigsaw Size] (od malusieńkich – Tiny po największe – Very big), a program sam wyrysuje na obrazku granice między nimi. Efekt wzbudza słuszny zachwyt, póki pozostaje na ekranie komputera. Konieczność samodzielnego wycięcia puzzli po wydrukowaniu zdjęcia może jednak zniechęcić najbardziej wytrwałych fanów DIY. Pół biedy, jeśli Wasze puzzle składają się z 4 elementów dla samego wyglądu puzzli a nie frajdy ich układania. Jeśli jednak chcecie dokładnie wyciąć więcej niż 20, zastanówcie się dobrze, czy nie lepiej jest skorzystać z jednej z dwóch kolejnych możliwości.

   

  3.Puzzle ze zdjęcia w kształcie kwadratów

  puzzle ze zdjęcia pary młodej na tle Alp w kształcie kwadratówNikt chyba nie ma wątpliwości, że kształt kwadratu wycina się dużo łatwiej niż kształt tradycyjnego puzzla. Efekt jest być może mniej imponujący i przypomina raczej układankę niż puzzle, ale ma swoje zalety. Przede wszystkim mniejszym nakładem pracy można osiągnąć wyższy poziom trudności. Kwadratowe puzzle nie zdradzają bowiem, które z nich są na brzegach. Ponadto, dopasowując je, można kierować się wyłącznie obrazkiem, a nie kształtem. Dzięki temu już 9-12-elementowa układanka stanowi wyzwanie i nadaje się na jedno z zadań do wykonania w czasie podchodów, wieczoru panieńskiego lub innej imprezy. Jeśli natomiast chcecie napisać coś na odwrocie, poinformujcie zawczasu układającego, żeby uważnie odwracał pojedyncze kawałki lub przygotujcie taśmę klejącą, aby ułatwić odwracanie.

   

  4.Puzzle ze zdjęcia o nieregularnych kształtach

  puzzle ze zdjęcia pary młodej na tle Alp z elementami o nieregularnych kształtachPuzzle ze zdjęcia o nieregularnych kształtach to wersja pośrednia między puzzlami tradycyjnymi a kwadratowymi. Układa się je najłatwiej i można wyciąć dowolną ich liczbę (np. odpowiadającą wiekowi obdarowanego). Dlatego też nieregularne puzzle sprawdzają się świetnie, kiedy chcemy zrobić komuś jednorazowy prezent-niespodziankę, przy którym nie powinien się zbytnio zmęczyć i kiedy to nie puzzle mają stanowić główną atrakcję, lecz obrazek, który jest ich rozwiązaniem.

   

  WNIOSKI

  Podsumowując, puzzle ze zdjęcia warto zamówić w profesjonalnym serwisie fotograficznym, kiedy mają stanowić atrakcję same w sobie lub kiedy chcemy napisać coś ważnego na odwrocie i dać możliwość układania ich wielokrotnie. Jeśli jednak mają one stanowić jedno z wielu zadań do wykonania lub dodatek do głównego prezentu, lepiej wykonać je samemu i powycinać w kwadraty (jeśli chcemy zwiększyć poziom trudności) lub w nieregularne kształty (jeśli chcemy ułatwić układanie).

  Czy przychodzą Wam na myśl inne zastosowania puzzli ze zdjęcia? Podzielcie się swoimi pomysłami w komentarzach!

  55px konkurs granatowy55px konkurs granatowy55px konkurs granatowy55px konkurs granatowy55px konkurs granatowy55px konkurs granatowy55px konkurs granatowy55px konkurs granatowy55px konkurs granatowy55px konkurs granatowy55px konkurs granatowy55px konkurs granatowy

  Dobre rady:

  – Puzzle, które mają jedynie zapowiedzieć właściwy prezent, możecie wydrukować na zwykłej kartce. Jeśli jednak mają być układane wielokrotnie, lepiej wydrukować je lub nakleić na czymś sztywniejszym.

  – Puzzle, które mają stanowić zadanie do wykonania, pokazać jakiś inny prezent albo zaskoczyć oryginalnym obrazkiem, nie mogą być zbyt trudne! 9-12 elementów naprawdę wystarcza, kiedy nie ma się do pomocy obrazka i kompletnie nie wiadomo, co się układa.

  – Jeśli ułożenie puzzli nie zajmie zbyt wiele czasu, a ofiarowujecie je w kopercie, a nie w szczelnie zamkniętym kartonowym opakowaniu, zachęćcie obdarowanego, żeby ułożył je przy Was od razu. Dzięki temu zmniejszycie ryzyko zagubienia jednego z elementów przed złożeniem obrazka i będziecie mogli obserwować reakcje obdarowanego w czasie składania i podziwiania rozwiązania.

  – Samodzielnie zaprojektowane puzzle można zrobić nie tylko ze zdjęcia ale też z grafiki wykonanej na komputerze lub zeskanowanego obrazka. Kilka miesięcy temu otrzymałam od przyjaciółki puzzle, na których wstawiła zdjęcia twarzy moich najbliższych krewnych do rysunku przedstawiającego postacie z „Kubusia Puchatka” i podpisała kolaż „Bajkowa rodzina”. Próby odgadnięcia, co będzie przedstawiał obrazek, sprawiały mi co najmniej tyle frajdy, ile samo składanie puzzli.

  puzzle ze zdjęcia przedstawiające postacie z "Kubusia Puchatka" z twarzami ludzi

  Zostaw komentarz