• [ULWPQSF id=2944]
 • Fotoprezenty Gry i zabawy Komputerowe Ogólnie o prezentach Pisanie

  Przepis na prezent dla chłopaka, kolegi lub przyjaciela na Walentynki

  Czy chcesz, żeby chłopak zapamiętał prezent od Ciebie na całe życie? Szukasz czegoś romantycznego, czego nie mógłby dostać od żadnej innej dziewczyny? A może zastanawiasz się nad prezentem dla chłopaka na Walentynki, choć nie jesteście oficjalnie parą? Jeśli tak, to dobrze trafiłaś!

  W poprzednim wpisie proponowałam 21 pomysłów na kreatywne prezenty dla małżonków. Liczę bowiem na to, że 14 lutego będzie dla nich okazją do przypomnienia sobie nawzajem o swojej miłości. Walentynki to jednak przede wszystkim święto ZAKOCHANYCH, a więc par w początkowym stadium budowania związku, i to oni najczęściej chcą sprawić sobie miłą niespodziankę.

  Od czego zacząć wymyślanie prezentu dla chłopaka na Walentynki?

  prezent dla chłopaka na Walentynki w kopercie

  W związku z tym, że prawdopodobnie nie znacie jeszcze swoich języków miłości i nie wiesz, co sprawi mu największą przyjemność, zastanów się, w czym sama czujesz się dobrze i co Tobie daje dużo frajdy. Właśnie pod tym kątem podzieliłam na blogu wpisy na kategorie. Jeśli masz talent muzyczny (czy to do gry na instrumencie, śpiewu czy tańca), zajrzyj do kategorii Muzyczne. Jeśli masz lekkie pióro, powinny spodobać Ci się prezenty z kategorii Pisanie. Jeśli natomiast czujesz się mocna w fotografii lub obsłudze komputera, koniecznie przejrzyj działy Fotoprezenty i Komputerowe.

  Następnie zastanów się, co wiesz o obiekcie swoich westchnień: jakie jest jego hobby, czym się interesuje, co robi w wolnym czasie lub co chciałby robić w przyszłości. Spróbuj wypisać wszystkie pozytywne skojarzenia z nim związane.

  Alternatywnie, jeśli spędziliście razem wystarczająco dużo czasu, możesz wypisać skojarzenia związane z Waszym związkiem: wspólne wyjazdy wakacyjne, miejsca randek, przygody na wolontariacie, niezapomniane imprezy itp.

  Na koniec spróbuj połączyć to, w czym sama czujesz się mocna (forma) z jednym lub kilkoma pozytywnymi skojarzeniami (treść). Zapewniam Cię, że nie ma połączeń złych ani niewykonalnych. Właśnie w ten sposób nagrałam kiedyś teledysk dla kibica, napisałam baśń o śpiewającej pandzie i upiekłam ciasto w kształcie połówki piłki nożnej. Jestem bardzo ciekawa, co wymyślisz Ty!

  prezepis na prezent dla chłopaka na Walentynki: Twój talent + pozytywne skojarzenia = prezent idealny

  A jak zrobić prezent dla chłopaka na Walentynki, kiedy nie jesteście jeszcze parą?

  14 lutego tuż, tuż, a do słów „kocham cię” wciąż daleko? Czy w tej sytuacji prezent na Walentynki będzie w ogóle na miejscu? Nikt nie oceni sytuacji lepiej niż Ty sama. Jeśli mimo wszystko chcesz zrobić romantyczny prezent dla chłopaka, zajrzyj do moich 25 propozycji kreatywnych prezentów na Walentynki. Jeśli natomiast nie chcesz dawać mu wprost do zrozumienia, że jesteś w nim zakochana, a jednak chciałabyś coś delikatnie zasugerować lub po prostu dać mu znać, że jest dla Ciebie ważny, wystarczy odrobinę te pomysły zmodyfikować. Dzięki temu będziesz mogła je bezpiecznie wykorzystać także jako prezenty dla kolegi lub przyjaciela, zwłaszcza jeśli spodziewasz się, że w tym roku nie dostanie Walentynki od nikogo innego i nie będziesz w ten sposób robiła konkurencji jego aktualnej dziewczynie. Oto kilka przykładów:

  1.Personalizowana krzyżówka

  krzyżówka jako kreatywny prezent dla chłopaka na Walentynki

  Jeśli ma to być prezent dla Twojego chłopaka na Walentynki, hasła powinny nawiązywać do Waszych wspólnych przeżyć i miłych wspomnień. Niektóre podpowiedzi mogą dotyczyć także Ciebie, jeśli wiesz, że Twój chłopak będzie znał odpowiedź. Rozwiązaniem mogą być natomiast słowa „Kocham Cię”, „Zawsze Twoja” lub coś równie romantycznego.

  Natomiast kiedy robisz krzyżówkę dla kolegi lub przyjaciela, który nie powinien odebrać tego prezentu jako podryw, wszystkie hasła powinny odnosić się do jego zainteresowań (nawet sobie nie wyobrażasz, jak zapunktujesz, jeśli zapytasz o nazwisko gracza z jego ulubionej drużyny), niego samego lub Waszego wspólnego środowiska (klasy, drużyny harcerskiej, działu firmy). A co z rozwiązaniem? Może to być pytanie: „Podobało się?”. Każdy facet powinien też ucieszyć się z pochwały, np. „Brawo!”, „Dałeś radę!”. Rozwiązanie może też odnosić się do jego zainteresowań.

  Ważne: Wręczając krzyżówkę, nie mów, że ułożyłaś ją całkiem sama. Zamiast tego powiedz, że gdzieś ją znalazłaś i powinna mu się spodobać, bo odnosi się do jego hobby, albo jeszcze lepiej, że potrzebujesz jego pomocy w rozwiązaniu, bo sama nie możesz sobie poradzić. Jeśli hasła będą odpowiednio wymyślone, chłopak z pewnością zorientuje się, że prezent, który dostał, jest zupełnie wyjątkowy.

  2.Miłe słowa

  miłe słowa jako prezent dla chłopaka na Walentynki

  Jeśli jesteście już długo parą, bez problemu wypiszesz kilkadziesiąt powodów, dla których go uwielbiasz. Gotową listę zwiń w rulon i obwiąż wstążką, aby ozdobić swój prezent dla chłopaka na Walentynki.

  Koledze lub przyjacielowi napisz, za co go lubisz albo dlaczego jest fajny. To kolejny sposób na podbudowanie jego ego. Wbrew pozorom nawet najtwardsi chłopcy i mężczyźni od czasu do czasu bardzo tego potrzebują. Jest natomiast duża szansa, że będziesz jedyną, która zrobi to w ten sposób. Powody mogą być nie tylko głębokie i śmiertelnie poważne, ale też błahe oraz z przymrużeniem oka. Na swojej liście uwzględnij zarówno to, co dla niego ważne (związane z jego zainteresowaniami i ambicjami), jak i rzeczy, które Ty cenisz w nim najbardziej, a których on może nie dostrzegać. Być może od tej pory zacznie je w sobie pielęgnować.

  3.Fotostory/opowiadanie/wiersz

  fotostory jako prezent dla chłopaka na Walentynki

  W przypadku par pole do popisu jest nieograniczone. Zapewne macie już mnóstwo wspólnych zdjęć, których możesz użyć do ułożenia komiksu dla chłopaka na Walentynki. Tematów na opowiadanie też Ci pewnie nie brakuje, a i wiersze zakochani komponują zwykle od ręki. Jeśli potrzebujesz pomocy, zdradzę Ci, że wprost uwielbiam pisać tego typu teksty. Żeby się o tym przekonać, zajrzyj TUTAJ.

  Jeśli natomiast czujesz się dobrze w tego rodzaju pracy twórczej i chcesz z niej zrobić prezent dla kolegi lub przyjaciela, skup się wyłącznie na nim. Jego zdjęcia znajdziesz na Facebooku. Tematem przewodnim komiksu lub opowiadania może być alternatywna rzeczywistość, w której jest on gwiazdą muzyki lub sportu. Co do wiersza, jeśli mowa wiązana nie sprawia Ci trudności, zamiast wynurzeń miłosnych ułóż zabawną rymowankę o jego cechach lub dotychczasowych osiągnięciach. Nie chodzi o peany na jego cześć, ale o to by wiedział, że ktoś je zauważył.

  4.Puzzle ze zdjęcia

  puzzle ze zdjęcia jako kreatywny prezent dla chłopaka na Walentynki

  Znajdź najładniejsze zdjęcie Waszej pary i wklej je w romantyczne tło. Następnie wydrukuj tak powstałe dzieło, napisz na odwrocie swoje życzenia i potnij je na 9-12 elementów. W ten sposób stworzysz oryginalną kartkę z życzeniami dla chłopaka na Walentynki.

  W przypadku robienia prezentu dla chłopaka, który jest Twoim kolegą lub przyjacielem, zrób puzzle ze zdjęcia, na którym będzie sam. Możesz np. wstawić jego twarz do zdjęcia Messiego lub Ronaldo albo „wysłać” go na safari.

  Mam nadzieję, że udało mi się Cię zainspirować i już wiesz, jak przyrządzić prezent dla chłopaka na Walentynki według mojego przepisu, a także jak go zmodyfikować, by był odpowiedni także dla kolegi lub przyjaciela. Daj znać, czy skorzystałaś z któregoś z tych pomysłów!

  Dobre rady:

  – Przy modyfikowaniu zdjęć, bądź ostrożna. O ile dziewczyna ucieszyłaby się z oprawienia jej portretu w gwiazdki i serduszka oraz delikatnego retuszu deficytów urody, facetowi może nie spodobać się taka przesłodzona otoczka. Ponadto jeśli jest chuderlakiem, zestawienie jego twarzy z ciałem Sylvestra Stallone może odebrać jako drwinę. Co innego, jeśli chodzi na siłownię i ma realne szanse osiągnąć kiedyś zbliżony efekt. Jak sama widzisz, dużo zależy od indywidualnej sytuacji.

  – Jeśli wciąż nie wiesz, jak połączyć swój talent i umiejętności z pozytywnymi skojarzeniami z jego osobą, skontaktuj się ze mną, a chętnie pomogę Ci coś wymyślić. Możesz zostawić swoje pytanie w komentarzu pod wpisem, na fanpage’u, skorzystać z formularza kontaktowego lub napisać bezpośrednio na joanna@mypresents.eu.

  Zostaw komentarz