• [ULWPQSF id=2944]
 • Kulinarne

  Kanapki z sercem, czyli walentynkowe śniadanie do łóżka

  Czy zdarzyło Ci się kiedyś zapomnieć o Walentynkach? Znam sposób, żeby uratować sytuację. Wykorzystałam go sama rok temu, robiąc mężowi walentynkowe śniadanie do łóżka.

  Każdego roku jest tyle okazji do świętowania, że nietrudno jest zapomnieć o jakiejś ważnej uroczystości i nie pomyśleć z wyprzedzeniem o prezencie, czy nawet kartce z życzeniami. Przy małym dziecku/ zmianie pracy/ powrocie z dłuższej podróży lub w innych niecodziennych okolicznościach łatwo przegapić rocznicę, urodziny bliskiej osoby lub Walentynki. Nie usprawiedliwia to jednak zrezygnowania z jakichkolwiek starań. Nawet jeśli przypomnisz sobie o tej ważnej dacie dopiero rankiem TEGO DNIA, wciąż możesz zdążyć z prezentem last minute, jakim jest walentynkowe śniadanie do łóżka.

   

  Z jakich produktów przygotujesz walentynkowe śniadanie do łóżka?

  Proponuję coś naprawdę prostego, a jednocześnie efektownego: kanapki z sercem. Składniki bez problemu znajdziesz u siebie w lodówce. Wystarczą bowiem dwa o kontrastujących ze sobą kolorach z tabeli poniżej, żeby wywołać uśmiech na twarzy sympatii.

  tabelka nowa

  A oto moje kanapeczki:

  moje kanapki z sercem na Walentynkowe śniadanie do łóżka

  1) serce z pomidora na paście jajecznej, 2) serce z powideł śliwkowych na serku śniadaniowym, 3) serce z dwóch plasterków schabu na majonezie, 4) serce z plasterka salami na liściach sałaty, 5) serce z ketchupu na plastrach sera żółtego, 6) serce z plastra pomidora na serze żółtym, 7) serce z plastra szynki na pesto, 8) serce z plasterka sera żółtego na ketchupie

  Walentynkowe śniadanie do łóżka na słodko?

  W powyższej tabeli zaprezentowałam składniki typowe dla polskiej kuchni. Być może preferujesz jednak śniadania kontynentalne? W takim przypadku oprócz twarogu z dżemem sprawdzi się także nutella z bananem.

  Jeśli wciąż mało Ci walentynkowych słodkości, możesz zrobić ciasto z napisem. Przepis na prosty sernik gotowany znajdziesz TUTAJ – czas przygotowania: 55 min łącznie z ozdabianiem!

  cake-ciasto

   

  albo wręczyć ukochanej osobie personalizowane czekoladki Merci.

  Być może masz w swojej lodówce jeszcze inne produkty, które nadają się na walentynkowe śniadanie do łóżka? Nie wykluczam, że mogłam pominąć jakieś super składniki na przepyszne kanapki z sercem. Jeśli tak, koniecznie daj znać w komentarzach!

  Dobre rady:

  – Jako podstawę kanapek użyj chleba razowego, tostowego lub bułek. Prostokątny lub okrągły kształt kanapek lepiej nadaje się na tło niż półokrąg/owal tradycyjnego polskiego chleba.

  – Zdecydowanie łatwiej wycina się serca z plastrów (sera, szynki, pomidora) niż je rysuje (ketchupem, dżemem itp.).

  – Jeśli chcesz zrobić tło z twarogu, zmieszaj go z mlekiem, żeby był bardziej plastyczny i mniej się kruszył.

  Liczbę kanapek możesz powiązać z długością trwania związku, np. po trzy dla każdego na trzecią rocznicę, osiem razem na ósmą itp. Jeśli jesteście ze sobą jeszcze dłużej, zrób większą liczbę mniejszych kanapeczek (np. z bagietki) i zaproś do wspólnego świętowania rodzinę!

  – Jeszcze większe wrażenie zrobisz swoimi kanapkami, jeśli zwykle to ta druga osoba przygotowuje w Waszym domu śniadanie. Raz w roku nastaw budzik na wcześniejszą godzinę i zaskocz miłość swojego życia walentynkowym śniadaniem do łóżka zrobionym z sercem!

  – Kanapki z obrazkami w różnych kształtach (np. pierwszych liter imienia) możesz też wykorzystać jako prezent urodzinowy dla dzieci – zwłaszcza dla niejadków, które spróbują czegoś nowego tylko, jeśli ma zachęcający wygląd.

  IMG lastt

  2 Comments

  Zostaw komentarz