• [ULWPQSF id=2944]
 • Kulinarne Pisanie

  Prezent na wieczór panieński: książka z przepisami od wszystkich dziewczyn

  Jaki prezent na wieczór panieński podarować przyszłej pannie młodej? Bieliznę lepiej, żeby wybrała sobie sama. Jeśli nie ma jeszcze swoich garnków, pewnie dostanie je na ślub… A może coś do tych garnków? Na przykład książkę kucharską z przepisami od wszystkich uczestniczek wieczoru panieńskiego!

  Na taki właśnie pomysł wpadła świadkowa mojej dobrej koleżanki, a ja uznałam, że jest po prostu genialny. Przede wszystkim uwielbiam prezenty, w których przygotowanie angażuje się więcej osób. To dlatego kiedyś zorganizowałam mężowi serię wywiadów na jego temat, a jakiś czas później nakręcony wspólnie ze znajomymi teledysk. Z tego samego powodu wciąż jestem pod wrażeniem podchodów na osiemnastkę, które zgotowały mi przyjaciółki. Taki prezent pokazuje bowiem, ilu osobom naprawdę na Tobie zależy. Ponadto dostajesz coś, czego nie kupisz w żadnym sklepie, a co jest wypadkową kreatywności obdarowujących.

  W dorosłym życiu dużo trudniej zebrać przyjaciół lub rodzinę do zrobienia wspólnego prezentu niż w liceum (patrz choćby 18 lizaków na osiemnastkę), są jednak takie okazje, które świetnie się do tego nadają. Poza weselem (na którym można coś wspólnie zaśpiewać), taką okazją jest wieczór panieński. Co najlepsze, jego uczestniczki wcale nie muszą się znać. Wystarczy dobrze zorganizowana świadkowa.

  1. Prezent na wieczór panieński: książka kucharska od przyjaciółek

  Główną wartością tego prezentu na wieczór panieński jest według mnie możliwość korzystania z doświadczenia dziewczyn dzielących się przepisami. Co mam przez to na myśli? Kiedy decyduję się zrealizować przepis ze zwykłej książki kucharskiej, zwykle natrafiam na jakąś niewiadomą: ile wyjdzie z tego porcji? Do jakiego naczynia najlepiej to włożyć? Piec pod przykryciem czy bez? W przypadku książki kucharskiej otrzymanej na wieczorze panieńskim młoda mężatka może szybko i łatwo skonsultować swoje wątpliwości z autorką przepisu!

  Przepisy możecie wysłać mailem, żeby świadkowa zedytowała je według jednego szablonu, wydrukowała oraz zbindowała. Alternatywnie każda uczestniczka może przynieść ręcznie napisany przepis na dowolnie ozdobionej kartce, a świadkowa na miejscu przedziurkuje kartki i zwiąże je wstążką. Ten drugi sposób wydaje się być mniej trwały, ale sprawi bardziej „osobiste” wrażenie. W obu wersjach możecie dodać do przepisów autentyczne zdjęcia wykonanych przez Was potraw, a także związane z nimi historie. Świadkowa natomiast może poprosić każdą uczestniczkę wieczoru panieńskiego o przepis na coś słonego, coś słodkiego, danie w 30 min, sałatkę z maksymalnie 4 składników albo pozostawić pełną dowolność.

  2. Prezent na wieczór panieński: książka kucharska od … mamy

  Tak, dobrze przeczytałyście. Własnoręcznie przygotowana książka kucharska to idealny prezent na wieczór panieński także od mamy. Panna młoda co prawda opuszcza swój dom rodzinny, ale może zabrać ze sobą smaki, które będą przypominać jej dzieciństwo i czasy panieńskie. Wyobrażam sobie, że wiele mam nie wpadłoby na taki pomysł albo nie byłoby pewnych, czy się spodoba. Jestem jednak pewna, że taki prezent zaproponowany, a potem wręczony przez świadkową na wieczorze panieńskim wywoła u panny młodej wiele wzruszeń.

  3. Prezent na wieczór panieński: książka kucharska z przymrużeniem oka

  A co jeśli panna młoda jest królową kuchni i wśród uczestniczek imprezy nie ma jej równych? W takim przypadku można dać dziewczynom zaproszonym na wieczór panieński zadanie napisania przepisów „na romantyczną kolację” (np. kanapki z sercem), „na każdą okazję” (np. sernik gotowany), „na dobry humor”, „na załagodzenie kłótni”, „na to jak zachwycić teściową” itp. Zabawne mogą być albo same nazwy autentycznych potraw, albo całe przepisy, które wcale nie muszą mieć nic wspólnego z jedzeniem. Taka „książka kucharska” może przeobrazić się w zbiór porad lub anegdot przydatnych w małżeńskim życiu. Najlepiej żeby płynęły z doświadczenia uczestniczek wieczoru panieńskiego. Jeśli jednak wszystkie dziewczyny są jeszcze pannami, możecie poszukać inspiracji w Internecie.

  Materiały do pobrania:

  Mój przepis na udane małżeństwo

  Garść dobrych rad z wieczoru panieńskiego koleżanki

  Będzie mi bardzo miło, jeśli dacie znać, że skorzystałyście z tego pomysłu. Chętnie usłyszę też o innych Waszych pomysłach na prezent na wieczór panieński!

  Dobre rady:

  – Małżeńskie rady i dobre pomysły znajdziecie też tutaj:

  http://kobieta.gazeta.pl/kobieta_ekstra/1,155242,18516488,11-sposobow-na-udane-malzenstwo.html

  – Innym świetnym pomysłem na prezent składkowy od wszystkich dziewczyn jest playlista z piosenkami, które kojarzą się z panną młodą.

  Zostaw komentarz