• [ULWPQSF id=2944]
 • Gry i zabawy Muzyczne

  Playlista – dlaczego jest idealnym prezentem składkowym na wieczór panieński

  O pomyśle na playlistę z piosenkami, które kojarzą się z jedną osobą, usłyszałam przy okazji pewnego wieczoru panieńskiego. Panna młoda poprosiła świadkową o zebranie dla niej piosenek od wszystkich dziewczyn zaproszonych na wieczór panieński. Wraz z tytułami i linkami do utworów na YouTube każda z nas przesłała również krótki komentarz na temat tego, dlaczego akurat ta piosenka kojarzy nam się z panną młodą.

  Dlaczego ten osobisty prezent składkowy na wieczór panieński podbił moje serce?

  1.     Jest prosty

  Łatwość wykonania jest bardzo istotna, kiedy musisz zaangażować do współpracy kilka czy kilkanaście osób. Proponując coś, co zajmie im 5 minut, masz większe szanse na sukces, niż kiedy wymagasz od innych, by nagrali fragment teledysku albo powiedzieli parę słów do kamery.

  Złożenie tego prezentu w całość także nie nastręcza większych trudności. Dużo bardziej czasochłonne byłoby zredagowanie fotoksiążki ze zdjęciami uczestników imprezy albo ujednolicenie stylu przepisów kulinarnych w książce kucharskiej od wszystkich dziewczyn.

  2.     Nie kosztuje ani grosza

  Ani świadkowa ani pozostałe uczestniczki imprezy nie ponoszą żadnych kosztów prezentu składkowego na wieczór panieński, który wzruszy lub rozśmieszy pannę młodą, a z pewnością zostanie z nią na długo. Kupienie lizaka lub innego symbolicznego upominku przez kilka osób na osiemnastkę to też niewielki koszt, ale jednak łatwiej prosi się obcych ludzi o zaangażowanie, kiedy nie wymaga to od nich żadnego nakładu finansowego.

  3.     Zorganizujesz go na odległość

  W czasach pandemii, kiedy wiele osób rezygnuje ze świętowania ważnych dla nich okazji: okrągłych urodzin, rocznic, albo okraja wesele do obiadu dla najbliższych i rezygnuje z wieczorów panieńskich lub kawalerskich, pomysły na kreatywne prezenty na odległość są bardzo w cenie. Nawet w normalnych czasach część zaproszonych gości z różnych powodów nie może dotrzeć na imprezę. Nie przeszkadza to jednak w złożeniu się na prezent składkowy na wieczór panieński. Kiedy nieobecni dokładają się tylko finansowo, panna młoda nawet się o tym nie dowie. W przypadku takiego osobistego prezentu zbiorowego jak playlista, zapamięta wkład każdej osoby tak, jakby tam była.

  4.     Stanowi gotową playlistę na domówkę

  Jeśli dziewczyny przyślą po kilka propozycji piosenek, które kojarzą im się z panną młodą, masz jako świadkowa gotową playlistę na wieczór panieński. Wybrane utwory mogą lecieć w tle, nawet zapętlone. Zyskasz dzięki temu pewność, że trafisz w gust wszystkich uczestniczek (nikt nie podeśle przecież piosenki, która mu się nie podoba), a muzyka będzie zróżnicowana. Jest to też świetna okazja do poznania nowych wykonawców i poszerzenia muzycznych horyzontów.

  5.     Gwarantuje dobrą zabawę podczas zgadywania

  Nie ograniczaj się do samego przekazania czy puszczenia playlisty – zrób z tego zabawę. Po kilku pierwszych dźwiękach panna młoda powinna zastanowić się i spróbować zgadnąć, kto wybrał daną piosenkę i dlaczego. [O pomysłach na „kary” i inne zabawy dla panny młodej i uczestniczek wieczoru panieńskiego pisałam m.in. TUTAJ]

  6.     Panna młoda dowie się, z czym kojarzy się bliższym i dalszym koleżankom

  Chciałabyś kiedyś spojrzeć na siebie oczami innych? Playlista z piosenkami, które kojarzą się z panną młodą jest na to świetnym sposobem. Czy będą to same taneczne kawałki? A może melancholijne? Poezja śpiewana czy techno? Czasem można się zdziwić… 😉 (o innej takiej możliwości pisałam we wpisie o kartkach urodzinowych od kolegów z pracy).

  No i najważniejsza zaleta playlisty jako prezentu składkowego na wieczór panieński:

  7.     Ten osobisty prezent składkowy na wieczór panieński stanowi niezapomnianą pamiątkę

  Masz to jak w banku, że wymienione w playliście piosenki będą się od teraz kojarzyły pannie młodej z konkretnymi osobami i ich komentarzami, a pozostałym dziewczynom jeszcze bardziej z nią i wspólnie spędzonym wieczorem panieńskim.

  Udanej zabawy!

  Dobre rady:

  – Zbierając utwory, koniecznie proś o linki. Niektóre piosenki mają po kilka aranżacji, z których tylko niektóre mogą pasować do danej osoby. W przypadku obcobrzmiących nazw nietrudno też o przekręcenie tytułu lub wykonawcy.

  – Osobisty prezent składkowy w postaci playlisty nadaje się tak samo dobrze na wieczór kawalerski, ślub, rocznicę, urodziny, imieniny i wiele innych okazji!

   

  Zostaw komentarz