• [ULWPQSF id=2944]
 • Gry i zabawy

  Przyzwoity wieczór panieński – dekoracje, zabawy, prezenty

  Jeśli marzy Ci się wieczór panieński z tortem w kształcie ciekawszym niż kaktus, atrakcjami zabawniejszymi niż męski striptiz i prezentami bardziej kreatywnymi niż wibrator, przeczytaj co możesz zaproponować pannie młodej na przyzwoitym wieczorze panieńskim, który będzie się wyróżniał wśród tysiąca innych.

  We wpisach Egzamin na żonę, czyli zadania dla panny młodej”, „Śmieszne zabawy na wieczór panieński: czego potrzebuje przyszła panna młodaorazScenariusz wieczoru panieńskiego: rekrutacja na stanowisko: żona opisywałam krok po kroku przebieg trzech bardzo udanych wieczorów panieńskich, w których miałam przyjemność uczestniczyć. Tym razem przeczytacie kilka pomysłów na to, czym zastąpić pewne sztampowe skojarzenia z wieczorami panieńskimi, tak żeby każdy czuł się w trakcie imprezy swobodnie i nie miał się potem czego wstydzić.

  Motyw przewodni na przyzwoitym wieczorze panieńskim: Czym zastąpić fallusy i niesmaczne przebrania?

  Sam pomysł skojarzenia wieczoru panieńskiego z penisem jest dla mnie zagadkowy. Przecież jeśli panna młoda zachowała dziewictwo do ślubu, takie gadżety mogą być dla niej krępujące. A jeśli ma już inicjację za sobą, to elementy dekoracji przypominające męski organ nie wywołają w niej większych emocji. Podobnie z reakcjami innych uczestniczek imprezy: panien i mężatek. Czy nie lepiej więc postawić na coś, czego panna młoda na pewno jeszcze nie doświadczyła i prawdopodobnie nie doświadczy też po ślubie?

  dekoracje na alternatywny wieczór panieński

  Motywem przewodnim, który nie wprawi nikogo w zakłopotanie, mogą być Hawaje, Bollywood, Baśnie z tysiąca jednej nocy albo jakaś jedna wybrana baśń. W końcu pannę młodą czeka niebawem happy ending jej panieńskiego stanu w postaci poślubienia księcia z bajki. Z tej okazji wszystkie możecie przebrać się za księżniczki albo, co wymaga więcej przygotowań lub nawet wypożyczenia strojów, za krasnoludki i Królewnę Śnieżkę. Niech panna młoda jeszcze przed założeniem sukni ślubnej poczuje się jak królowa! W strojach tych możecie zarówno spędzić domówkę, jak też i wyjść na miasto (jeśli elementem stroju będą długie brody, jest szansa, że nikt Was nie rozpozna 😉

  Co do ciasta, natomiast, polecam prosty w przygotowaniu sernik gotowany, który sama robiłam już dwa razy na wieczór panieński. Przepis na niego oraz szablon z rysunkiem panny młodej znajdziesz tutaj.

  Główna atrakcja przyzwoitego wieczoru panieńskiego: Czym zastąpić męski striptiz?

  Striptiz to dla mnie kolejne nieporozumienie związane z wieczorami panieńskimi. Za kilka dni panna młoda przeżyje jeden z najważniejszych dni w swoim życiu. Wreszcie połączy się w jedno z mężczyzną, którego kocha tak bardzo, że przysięgnie mu wierność aż do śmierci. Tymczasem proponuje jej się oglądanie wygibasów jakiegoś obcego faceta, który ma odciągnąć jej uwagę od narzeczonego. Sądzę, że dla większości naprawdę zakochanych dziewczyn taki pokaz nie będzie zbyt atrakcyjny.

  Jeśli już chcesz zaproponować pannie młodej striptiz, niech na przyzwoitym wieczorze panieńskim… sama rozbierze pana młodego. Przygotuj jego zdjęcie oraz zdjęcie przerobione w Photoshopie (to samo lub inne zdjęcie), oba w skali 1:1. Możesz przerobić jego sylwetkę na znacznie grubszą lub „pożyczyć” ciało kompletnie nieatrakcyjnego faceta i dokleić do niego samą głowę pana młodego. Następnie potnij oryginalne zdjęcie na kilka pasów i przyklej je za pomocą masy samoprzylepnej na przerobione zdjęcie. Zdzierając z pana młodego kolejne pasy, panna młoda będzie odkrywać, jak jej małżonek „wygląda naprawdę”/ „będzie wyglądał w noc poślubną” lub „będzie wyglądał w 50. rocznicę ślubu”.

  Innymi podobnymi atrakcjami na przyzwoitym wieczorze panieńskim mogą być: rozpoznawanie części ciała pana młodego wśród zdjęć części ciała innych mężczyzn, wymyślanie strojów z welonu przez pannę młodą lub całowanie tony mężczyzn. Opisy tych zabaw przeczyta po kliknięciu w każdą z nich.

  Kary na przyzwoitym wieczorze panieńskim: Czym zastąpić karny kieliszek wódki?

  Z jednej strony nie mam nic przeciwko umiarkowanej ilości alkoholu na imprezie. Wieczór panieński może być świetną okazją do wypróbowania kilku kolorowych drinków. Z drugiej strony żal mi wszystkich tych dziewczyn, które z powodu przedawkowania alkoholu nie pamiętają swojego wieczoru panieńskiego. Dlatego też przestrzegam przed stosowaniem alkoholu jako kary. Wierz mi, że oglądanie pijanej panny młodej jest zabawne tylko do czasu.

  Tyle samo śmiechu, za to bez nieprzyjemnych konsekwencji, może dostarczyć… karmienie panny młodej balonową gumą do żucia w kulkach. Jedna kulka za każdą złą odpowiedź w quizie z pytaniami do narzeczonego lub innej zabawie wymagającej udzielania prawidłowych odpowiedzi. Tak jak w przypadku picia „karniaków” panna młoda ledwo będzie w stanie mówić, ale stan ten będzie trwał tylko do końca trwania quizu. Później pannie młodej pozwala się wypluć gumę i może ona bez przeszkód brać udział w dalszej zabawie.

  Na przyzwoitym wieczorze panieńskim możesz też kazać jej za karę łykać „łyżkę zupy od teściowej” (o ile będzie to mikstura, która nie wywoła niestrawności) lub każdą złą odpowiedź „wytrąbić” za pomocą papierowych trąbek imprezowych.

  Zabawy na przyzwoitym wieczorze panieńskim: Czym zastąpić nakładanie prezerwatyw na ogórki?

  Internet aż roi się od tego typu zabaw, które nie każdemu mogą przypaść do gustu. Jeśli spodziewacie się, że panna młoda lub którakolwiek z uczestniczek imprezy mogłaby być czymś takim zażenowana, na Twoim alternatywnym wieczorze panieńskim zorganizuj bardziej przyzwoitą zabawę, która rozśmieszy wszystkie dziewczyny. Oto kilka zabaw na wieczór panieński, które wyszukałam dla Ciebie w sieci. Żałuję, że nie znałam ich wcześniej, bo sama zaproponowałabym je na swoich imprezach.

  a) Użyj tego w podróży poślubnej

  Wszystkie dziewczyny siadają razem w kółku. Świadkowa włącza muzykę lub recytuje wyliczankę, a dziewczyny podają sobie z ręki do ręki torbę z tajemniczą zawartością – przedmiotem, który panna młoda zabierze ze sobą w podróż poślubną. Na umówiony znak (przerwa w muzyce lub koniec wyliczanki) dwie osoby, które właśnie przekazywały sobie torbę, wchodzą z nią do środka koła. Następnie świadkowa zawiązuje im oczy, po czym dziewczyny muszą wyjąć z torby zagadkowy przedmiot i spróbować go jedna na drugiej użyć. Przedmiotami tymi mogą być: szminka (trzeba pomalować drugą osobę), jogurt z łyżeczką (trzeba drugą osobę nakarmić), szczotka do włosów (trzeba drugą osobę uczesać), pończocha (trzeba ją drugiej osobie założyć na nogę) itp.

  zabawy na alternatywny wieczór panieński

  b) Historia miłosna

  To propozycja zwłaszcza na przyzwoity wieczór panieński organizowany w miejscu, w którym nie ma zbyt wiele miejsca na wygłupy (kawiarnia itp.). Każda z dziewczyn dostaje kartkę, na której rozpoczyna historię dotyczącą panny młodej. Np. „Ewa poznała Adama w pochmurny październikowy poranek”. Następnie przekazuje kartkę osobie siedzącej po swojej lewej stronie, a kolejne zdanie dopisuje na kartce otrzymanej od dziewczyny siedzącej po prawej. Czynność należy powtarzać, aż skończy się miejsce na stronie. Cała zabawa polega na tym, że za każdym razem na kartce widać tylko jedno zdanie –poprzedzające. Po dopisaniu swojego zdania trzeba tak zagiąć kartkę, by tylko ono było widoczne. Nie wiadomo więc, co się wydarzyło wcześniej. Tak spisane historie na koniec rozwijamy i każdy odczytuje na głos tę, którą aktualnie ma w rękach.

  Inne śmieszne przyzwoite zabawy na alternatywny wieczór panieński, które faktycznie przeprowadziłam lub brałam w nich udział, znajdziesz we wpisach Egzamin na żonę, czyli zadania dla panny młodej”, „Śmieszne zabawy na wieczór panieński: czego potrzebuje przyszła panna młodaorazScenariusz wieczoru panieńskiego: rekrutacja na stanowisko: żona (w tym ostatnim zamieściłam także materiały potrzebne do ich przeprowadzenia).

  Prezenty na przyzwoitym wieczorze panieńskim, którymi nie będzie wstyd pochwalić się przed innymi

  prezenty na alternatywny wieczór panieński

  Co zamiast „Kamasutry”?

  Zastanówmy się: czy tego naprawdę da się nauczyć z książki? Szczerze wątpię. Ale znam książki, z których można wyciągnąć naprawdę wiele dobrego dla innych sfer życia małżeńskiego. Wśród nich polecam szczególnie Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus (która jest znacznie głębszą książką, niż sugerowałby jej tytuł i powszechna opinia) oraz książkę 5 języków miłości (która pomaga wyjaśnić pewne nieporozumienia w komunikacji i podpowiada, jak okazywać sobie miłość w sposób zrozumiały dla drugiej osoby).

  Co zamiast stringów?

  Jeśli wiesz, że panna młoda gustuje w takiej bieliźnie i znasz dokładnie jej rozmiar, nie ma problemu. Bezpieczniej jest jednak nie dobierać takich elementów stroju za państwa młodych, tylko wręczyć koleżance bon do sklepu z bielizną. A jeśli już koniecznie chcesz podarować jej coś na noc poślubną, może uda Ci się rozśmieszyć ją… szlafmycą? Znam małżeństwo, które po uzgodnieniu sprawy przez świadków dostało szlafmyce do pary: on – od kolegów, ona – od koleżanek.

  Co zamiast wibratora?

  Nie mam pojęcia skąd pomysł, by dawać wibrator dziewczynie, która już wkrótce zamieszka ze swoim mężem i dzień w dzień będzie dzielić z nim łoże. Ani to praktyczne, ani kreatywne, ani specjalnie pamiątkowe. Od swoich najbliższych koleżanek panna młoda powinna dostać coś babskiego, co będzie jej o nich przypominało. Na blogu opisałam już wiele pomysłów na przyzwoite kreatywne prezenty dla przyszłej panny młodej, które będą jak znalazł na alternatywnym wieczorze panieńskim, choćby gazeta poświęcona w całości pannie młodej (i ew. jej narzeczonemu) lub opowiadanie napisane specjalnie dla niej. Inne znajdziesz w zakładce POLECANE – WIECZORY PANIEŃSKIE oraz szukając po tagu WIECZÓR PANIEŃSKI.

  A może sama dostałaś lub ofiarowałaś jakieś inne ciekawe prezenty lub chcesz się pochwalić swoimi pomysłami na przyzwoity wieczór panieński? Chętnie przeczytam o nich w komentarzach!

  Potrzebujesz pomocy?

  Jeśli potrzebujesz pomocy w pisaniu baśni lub opowiadania, chętnie napiszę je razem z Tobą! Mogą one nawiązywać do historii życia panny młodej, jej związku z narzeczonym lub znajomości z samą świadkową, ale mogą też być całkiem wymyśloną przygodą z udziałem wszystkich zaproszonych na wieczór dziewczyn.  Jestem pewna, że razem uda nam się stworzyć niepowtarzalne opowiadanie, które będzie dla panny młodej bezcenną pamiątką z tego wyjątkowego wieczoru!

  Czekam na wiadomość od Ciebie pod adresem: joanna@mypresents.eu !

  2 Comments

  • Miałam pisać o wieczorze panieńskim, który zdarzyło mi się współorganizować i przeżyć….w Afryce 🙂 Był to iście chrześcijański wieczór panieński i było super! Panna młoda była zachwycona, a zaznaczam że obyło się bez striptizerów ;-p

   • Napisz koniecznie! I śmiało wstaw tu linka! Myślę, że znajdzie się więcej osób, które chętnie by o takim afrykańskim wieczorze panieńskim przeczytało!

  Zostaw komentarz