• [ULWPQSF id=2944]
 • Komputerowe

  Personalizowane serce w 7 krokach

  Takie oto cudo zachwyciło mnie na ścianie znajomych, których odwiedziłam zaraz po ich ślubie. Niedługo później dotarłam do darczyńcy, dowiedziałam się, skąd wzięła się ta oryginalna chmura słów i nauczyłam się robić personalizowane serce samodzielnie, a teraz chcę podzielić się moją nową umiejętnością z Tobą.

  Jak zrobić personalizowane serce?

  Wystarczy narysować serce ołówkiem, następnie wpisać w nie wybrane frazy różnymi kolorami i charakterami pisma, a następnie wymazać kontur. Jest to zdecydowanie najprostszy sposób.

  Myślę jednak, że urok personalizowanego serduszka polega na tym, że bardzo przypomina chmurę słów (tagów), a ta jednoznacznie kojarzy się z komputerami. Jeśli nauczysz się je robić online, efekt będzie też prawdopodobnie bardziej estetyczny.

  Personalizowane serce na rocznicę, przykład

  Personalizowane serce krok po kroku

  1. Na stronie http://www.picmonkey.com/ w zakładce DESIGN na samej górze wybierz kształt kwadratu.
  2. W zakładce FRAMES z boku strony wybierz wśród SHAPE CUTOUTS kształt serca i zatwierdź swój wybór przyciskiem APPLY.
  3. Również po lewej stronie wybierz opcję pisania Tt, a następnie za pomocą ADD TEXT dodaj wymyślone przez siebie frazy.
  4. Oprócz słów możesz też dodać kilka obrazków (polecam 1-2 duże i jakieś maleństwa do lepszego wypełnienia konturu). Znajdziesz je w zakładce z rysunkiem motyla po lewej stronie.
  5. Zmieniając rozmiar, ustawienie i czcionki wyrazów, rozmieść je tak, żeby ładnie wypełniły kontur serca.
  6. Na koniec zmień kolor każdej frazy (polecam wybrać 3 i się ich trzymać).
  7. Personalizowane serce jest już gotowe! Wystarczy teraz w zakładce BASIC EDITS (na samej górze po lewej stronie) wybrać z CANVAS COLOR biały kolor i potwierdzić wybór przyciskiem APPLY. Tło znika, a nam zostaje śliczna, kolorowa chmura słów w kształcie serduszka!

   Oto cały proces tworzenia personalizowanego serca raz jeszcze:

   Jak zrobić personalizowane serce? Prezentacja w postaci screenshotów z programu PicMonkey.

  Co wpisać w personalizowane serce?

  Najlepiej zastanów się, jeszcze zanim zaczniesz pracę. Polecam wypisać sobie od 20 (przy mniejszej liczbie trudniej uzyskać wyraźny kształt) do 30 fraz (oczywiście możesz więcej, ale zwiększy to nakład pracy, a nie poprawi już efektu, gdyż wszystkie słowa będą z konieczności bardzo malutkie).

  Jak przystało na chmurę słów, najważniejsze słowa powinny być napisane największą czcionką. W prezencie ślubnym lub na rocznicę widoczne muszą być przede wszystkim imiona małżonków. Drugą ważną pozycją jest data ślubu. W przypadku rocznicy można też wpisać dużymi literami np. „5 lat po ślubie”. Nie zapomnij też o imieniu twórcy podarunku, czyli Twoim! Tu najodpowiedniejsza będzie czcionka średniego rozmiaru, nieprzykuwająca uwagi, ale dająca się łatwo znaleźć.

  Co poza tym? Pomyślałam, że przedstawię to na jeszcze jednym serduszku. Na czerwono są pozycje „obowiązkowe”, na fioletowo frazy uniwersalne, a na niebiesko pomysły na frazy spersonalizowane.

  Co wpisać w personalizowane serce - pomysły wpisane w kształt serca.

  Inne zastosowania personalizowanego serduszka

  Ślub i rocznica to tylko jedne z wielu zastosowań, jakie można sobie wyobrazić dla chmury słów dawanej w prezencie. Spersonalizowane serce sprawdzi się także jako prezent na chrzciny, wieczór panieński, urodziny, imieniny albo Dzień Babci. Jedyne o czym warto pamiętać, to żeby nie ograniczać się do imienia i uniwersalnych życzeń, ale wpisać jak najwięcej osobistych fraz, żeby serduszko było spersonalizowane faktycznie, a nie tylko z nazwy.

  Personalizowane serce w ramce dla babci i dziadka

  Jeśli potrzebujesz pomocy albo masz jakieś pytania, pisz!

  Dobre rady:

  – Frazy nie powinny być dłuższe niż 3-5 słów. W przeciwnym razie będą z konieczności miały bardzo małą czcionkę i ciężko będzie je dopasować do kształtu serca i innych fraz. Warto też pomyśleć o kilku krótkich słowach do wypełnienia luk.

  – Szczegółowy opis ze zrzutami ekranu, z którego sama nauczyłam się robić personalizowane serduszka, można znaleźć m.in. na stronie: http://mama-kreatywna.pl/2014/11/personalizowane-serduszko-krok-po-kroku-zrob-to-sam/

  – Personalizowane serce można też kupić. To, które wisi u znajomych, zostało zrobione na zamówienie przez stronę: http://pl.dawanda.com/product/61133431-pamitkowy-obrazek-prezent-lubny-wesele

  – Jeśli zdecydujesz się zrobić spersonalizowane serce w prezencie dla swojej drugiej połówki, będziesz mógł je wykorzystać również jako grafikę na kartkę z życzeniami, zaproszenia na obchody okrągłego jubileuszu itp.

  – Uwaga! Darmowa wersja serwisu Picmonkey nie pozwala na zapisywanie projektu. Jeśli więc chcesz sobie zrobić przerwę i wrócić do pracy później, musisz zostawić odpowiednie okienko otwarte!


  Okazja! Pierwszym trzem osobom, które zainspirowane jednym z wpisów na blogu podarują komuś kreatywny prezent i napiszą o tym (najlepiej popierając to zdjęciami) na naszym fanpage’u oraz na swoim wallu na Facebooku, zaprojektuję takie personalizowane serce w prezencie!

  2 Comments

  Zostaw komentarz