• [ULWPQSF id=2944]
 • Gry i zabawy

  Egzamin na żonę, czyli zadania dla panny młodej

  Czy przyszła panna młoda jest gotowa, żeby zostać żoną? Sprawdźcie to za pomocą szeregu praktycznych zadań. Obiecuję, że ubawicie się przy tym przednie!

  Moja świadkowa wiedziała, że nie gustuję w żartach nawiązujących do samej nocy poślubnej, dlatego na moim wieczorze panieńskim próżno było szukać tortów w kształcie „kaktusa” i prezerwatyw ściąganych z bananów. Nie interesował mnie też striptiz ani impreza w klubie. Zamiast tego uczestniczki, przebrane w hawajskie stroje, zorganizowały mi zadania dla panny młodej składające się na egzamin na żonę doskonałą.

  Uwaga! Jeśli planujesz niedługo wziąć ślub, nie czytaj dalej, tylko poleć ten wpis swojej świadkowej! Dzięki temu będziesz mieć większą niespodziankę! 

  Praktyczne zadania dla panny młodej

  Zabawa zaczęła się o godz. 21:00 sprawdzeniem, czy potrafię zadbać o męża i zawiązać mu krawat. Nigdy wcześniej tego nie robiłam, więc nie miałam pojęcia, jak się do tego zabrać. Moje próby wywołały sporo śmiechu. Ostatecznie jedna z dziewczyn udzieliła mi dokładnego instruktarzu, po którym wykonałam zadanie perfekcyjnie.

  Kolejnym zadaniem było dotrzymanie mężowi kroku w spożywaniu alkoholu. Choć osobiście nie jestem fanką picia wódki, tym razem poddałam się „torturom” i wychyliłam jedna po drugiej trzy pięćdziesiątki, mając za każdym razem nadzieję, że w kolejnym kieliszku zamiast czystej znajdę zwykłą wodę.

  Następnie miałam wykazać się jako kucharka i z zawiązanymi oczami rozpoznać rozmaite sprzęty kuchenne, tłumacząc do czego służą. Myślę, że zadziwiłam niektórych swoją wiedzą, choć po tej ilości alkoholu wcale nie było mi łatwo się wysłowić.

  Ostatnie zadanie praktyczne polegało na… przewinięciu dziecka! Jedna z dziewczyn przyniosła na imprezę lalkę wielkości niemowlaka oraz pieluchę tetrową. Tu znowu miałyśmy wiele śmiechu, bo zawiązana przeze mnie pielucha co chwila zsuwała się z dziecka. Na szczęście inna uczestniczka wieczoru pokazała mi prawidłowy sposób, dzięki czemu lalka została profesjonalnie przewinięta.

  Teoretyczne zadania dla panny młodej

  Najciekawsze czekało mnie jednak na koniec: test ze znajomości narzeczonego. Moja świadkowa przygotowała ten popularny element wieczoru panieńskiego bardzo profesjonalnie. Mianowicie zaprosiła do siebie mojego narzeczonego i zadała mu serię zabawnych, kłopotliwych, a niekiedy i trudnych pytań przed kamerą. Podczas imprezy odtworzyła nam nagranie, zatrzymując je przed każdą odpowiedzią. Na ekranie wyświetlało się wtedy jeszcze raz zadane przez nią pytanie oraz, w przypadku pytań zamkniętych, możliwości do wyboru. Jeśli odpowiedziałam źle, znowu musiałam coś wypić (na szczęście tym razem drinka), a jeśli prawidłowo – to ja wybierałam osobę do picia.

  Dzięki temu, że odpowiedziałam prawidłowo na większość pytań, i wykonałam wszystkie poprzednie zadania dla panny młodej, zostałam nagrodzona dyplomem ukończenia kursu na żonę doskonałą. Do dyplomu dołączona została wejściówka do spa oraz kartka z życzeniami od wszystkich dziewczyn, które złożyły się na prezent.

  Dlaczego piszę o swoim wieczorze panieńskim?

  Choć na mój prezent składały się takie przyjemności jak na przykład masaż czekoladą, znacznie więcej radości sprawił mi sam pieczołowicie przygotowany i dopięty na ostatni guzik wieczór, nad którym moja świadkowa musiała się nieźle napracować. I o ile z samego spa nie mam żadnych szczególnych wspomnień, o swoim wieczorze panieńskim będę opowiadać nie tylko dzieciom, ale i wnukom!

  Jak podobał Ci się ten pomysł? Szukasz innego pomysłu? W tym wpisie znajdziesz gotowy, perfekcyjnie dopracowany scenariusz, idealnie dobrane propozycje prezentów oraz liczne materiały do zabaw do pobrania.

  Możesz przeczytać też o innym bardzo ciekawym wieczorze panieńskim, w którym uczestniczyłam.

  A jak Tobie mijały wieczory panieńskie? Może masz do dodania jakieś pomysły na zadania dla panny młodej, które zainspirują kolejne organizatorki?

  WIĘCEJ POMYSŁÓW NA ZABAWY I PREZENTY DLA PRZYSZŁEJ PANNY MŁODEJ ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE WIECZORY PANIEŃSKIE W DZIALE POLECANE!

  Idealny prezent na wieczór panieński

  Ciężko mi wyobrazić sobie lepszy prezent na wieczór panieński niż baśń lub opowiadanie z panną młodą w roli głównej napisana specjalnie dla niej! Może ona nawiązywać do historii jej życia, jej związku z narzeczonym lub znajomości z samą świadkową, ale może też być całkiem wymyśloną przygodą z udziałem wszystkich zaproszonych na wieczór dziewczyn. Jeśli potrzebujesz pomocy, chętnie napiszę ją razem z Tobą! Jestem pewna, że razem uda nam się stworzyć niepowtarzalne opowiadanie, które będzie dla panny młodej bezcenną pamiątką z tego wyjątkowego wieczoru!

  Czekam na wiadomość od Ciebie pod adresem: joanna@mypresents.eu !

  Dobre rady:

  – Jak już wspominałam, nie jestem fanką picia zbyt dużej ilości alkoholu. „Czystą” proponuję więc zamienić na drink albo co któryś kieliszek podawać wodę. W przeciwnym razie przyszła panna młoda nie da rady dokończyć kursu. System kar i nagród w teście na znajomość narzeczonego też w razie potrzeby możesz zorganizować inaczej, o czym napiszę we wpisie na temat wieczoru panieńskiego organizowanego w całości przeze mnie.

  – Tak się złożyło, że wśród dziewczyn obecnych na moim wieczorze panieńskim były same panny i żadna z nich nie potrafiła zawiązać pieluchy. Specjalnie dla mnie nauczyły się tego jednak z You Tube’a. Tak samo można zrobić z wiązaniem krawata, czy wszelkimi innymi zadaniami, jakie przyjdą Ci do głowy.

  – Do nagrania testu na znajomość narzeczonego wykorzystany został aparat z funkcją nagrywania oraz Windows Movie Maker (do wstawiania napisów z pytaniami i odpowiedziami do wyboru).

  3 Comments

  • Ja film z pytaniami i odpowiedziami oglądałam ze wzruszeniem! Ostatnio nagralam tez taki dla siostry. Polecam! Jest dużo radości przy nagraniu i trochę twórczej satysfakcji przy obróbce 😀 windows movie maker jest intuicyjny ale zostawia trochę niedosyt, np nie można wstawiać „naklejek”, tylko napisy i efekty. Na następny raz szukam innego programu!

  Zostaw komentarz