• [ULWPQSF id=2944]
 • Gry i zabawy

  Wieczór panieński jak z bajki – 6 scenariuszy baśniowych wieczorów panieńskich

  Wieczór panieński przyjaciółki tuż, tuż, a Ty wciąż nie możesz się zdecydować, jak uczynić go wyjątkowym? Wyczaruj przyszłej pannie młodej wieczór panieński jak z bajki. Poniżej znajdziesz kilka przykładowych scenariuszy baśniowych wieczorów panieńskich.

  Jak wybrać konwencję baśniowego wieczoru panieńskiego?

  Jeżeli nie możesz się zdecydować, bo panna młoda nie ma ulubionej bajki, ale wiesz, że będzie się czuła dobrze w każdym baśniowym klimacie, spytaj pana młodego, w jakiej roli widziałby swoją przyszłą małżonkę. Na początku wieczoru możesz zadać to samo pytanie młodej („W jakiej roli widziałby Cię Twój przyszły mąż?”), zanim wyjawisz jej temat przewodni imprezy.

  Wieczór panieński jak z bajki o Kopciuszku

  Jako świadkowa będziesz odgrywać rolę macochy, a uczestniczki wcielą się w złe siostry. Razem spróbujecie na różne sposoby „przeszkodzić” pannie młodej w poślubieniu jej księcia z bajki. Wieczór musi się oczywiście zakończyć happy endem i pogodzeniem Kopciuszka ze swoimi przybranymi siostrami i mamą oraz wspólnym świętowaniem.

  Wieczór panieński jak z bajki o Kopciuszku

  Stroje na wieczór panieński Kopciuszka:

  Jeśli uczestniczki imprezy mają do siebie wystarczająco dużo dystansu, możesz zaproponować, żebyście wszystkie oszpeciły się poprzez domalowanie pieprzyków, doklejenie wąsów czy zrobienie przesadnego makijażu. Panna młoda powinna dla odmiany wyglądać pięknie i naturalnie, choć, dla porządku, należałoby ją przebrać w coś przypominającego łachmany lub wysmarować czymś szarym twarz.

  Zadania na wieczór panieński Kopciuszka:

  Absolutnym „must-have” będzie oddzielanie czegoś, choć niekoniecznie musi to być groch, popiół, mak czy piasek. Jeśli ma to być zadanie manualne, możesz zmieszać ze sobą dwa rodzaje kasz. Może to jednak być też zadanie intelektualne polegające na oddzielaniu zdjęć z częściami ciała narzeczonego od zdjęć z częściami ciała obcych mężczyzn.

  Kolejny obowiązkowy punkt programu to wyczarowywanie czegoś z niczego. Przygotuj spory kawałek materiału i poleć pannie młodej wyczarować z niego suknię na bal. Zorganizuj też jakieś myszy (czy to zabawki dla kota, czy pluszową Myszkę Miki) i każ pannie młodej zamienić je w konie do karety przez dorobienie im z dostępnych materiałów uzd, lejcy czy siodeł.

  Nie zapomnij też o kryształowym pantofelku. Dowiedz się, jaki numer buta nosi panna młoda i zorganizuj szpilki w tym rozmiarze na jak najwyższym obcasie. Następnie wymyśl skomplikowany* układ choreograficzny do wykonania w tych butach. Dopiero kiedy panna młoda odtańczy go poprawnie, zamieni się w prawdziwą księżniczkę i dostanie od Was pozwolenie na poślubienie księcia.

  *Poziom trudności układu dostosuj do możliwości panny młodej. Jeśli na co dzień nie chodzi w szpilkach lub nie jest zbyt wysportowana, nie może być zbyt trudny! Radziłabym też unikać skoków w nie swoich szpilkach, zwłaszcza, jeśli wcześniej pity był alkohol!

  Wieczór panieński jak z bajki o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach

  Czy przyszła królowa sprosta swoim obowiązkom, jeśli urodzą się siedmioraczki? Jeśli państwo młodzi planują dużą rodzinę, liczba 7 nada się idealnie jako motyw przewodni baśniowego wieczoru panieńskiego.

  Wieczór panieński jak z bajki o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach

  Zadania na wieczór panieński królewny Śnieżki:

  Zacznij wieczór od serdecznych gratulacji z okazji narodzin siedmioraczków. Jako pierwsze zadanie panna młoda będzie musiała wymyślić wszystkim siedmiorgu imiona zaczynające się na pierwszą literę imienia przyszłego męża. Pozostałe uczestniczki mogą „pomagać” podając swoje mniej lub bardziej szalone propozycje (Kręciołek, Marudek, Dłubonos…).

  Następnie sprawdź, czy panna młoda zdąży założyć siedem pieluch lalkom bądź niewymiarowym pluszakom w wyznaczonym przez Ciebie czasie. Możesz do tego zadania przygotować pampersy albo pieluszki tetrowe.

  Pora na jedzenie. Panna młoda będzie miała za zadanie wymyślić siedem zdrowych posiłków. Ty w tym czasie, z pomocą pozostałych uczestniczek, przygotuj siedem napoi. Panna młoda będzie musiała ich wszystkich spróbować z zawiązanymi oczami i odgadnąć ich skład, żeby ocenić, czy nadają się dla dzieci.

  Na koniec panna młoda powinna wymyślić i przeprowadzić ze wszystkimi uczestniczkami siedem zabaw dla przedszkolaków. Zdziwisz się, jak śmieszne są takie zabawy, kiedy bawią się w nie dorośli 😉 Nie zapomnij sama przygotować się w tym temacie, żeby służyć jej pomocą, jeśli zbyt wcześnie skończą jej się pomysły!

  Wieczór panieński jak z bajki „Piękna i bestia”

  Ten baśniowy wieczór panieński stworzony jest specjalnie dla wielbicielki tej konkretnej baśni, gdyż odwołuje się do różnych jej elementów.

  Zadania na wieczór panieński z Piękną i bestią:

  Bella wyróżniała się w swojej miejscowości urodą. Warto by było to odtworzyć. Zacznij więc od wymalowania panny młodej. Wstęp ten będzie szczególnie atrakcyjny jeśli panna młoda na co dzień się nie maluje, a jedna z uczestniczek wieczoru panieńskiego jest w tym naprawdę dobra, lub wręcz przeciwnie, jeśli do malowania przystąpi młodsza siostra lub ktoś, kto nie ma w tym większej wprawy.

  Jednym z nieodłącznych atrybutów Belli były książki. Dowiedz się, w jakich lekturach gustuje przyszły mąż, a następnie sprawdź wiedzę panny młodej na temat tego, które książki z listy już przeczytał lub które lubi, a których nie.

  W ten sposób płynnie przejdziesz do tematu Bestii. Jak się ją ujarzmia?

  Jak każdego mężczyznę, Bestię należy dobrze nakarmić. Sprawdź, czy panna młoda wie czym. Daj jej kilka przypraw do rozpoznania po zapachu lub kilka utensyliów kuchennych do rozpoznania po dotyku. A jeśli chcesz jeszcze bardziej wejść w klimat „Pięknej i Bestii” zorganizuj teatrzyk cieni z udziałem roztańczonych naczyń do muzyki z bajki.

  Mężczyzna lubi też dobrze wypić. Nie zapomnij więc o blind tasting, czyli rozpoznawaniu różnych napoi.

  Jeśli to nie zadziała, panna młoda może spróbować ujarzmić swoją Bestię głosem. Podsuń jej zmieniony tekst znanej piosenki do zaśpiewania, a wieczór zakończcie wspólnym karaoke z ulubionymi szlagierami.

  Wieczór panieński jak z bajki „Mulan”

  Mulan to wojownicza księżniczka, która dobrze czuje się we wszystkich męskich dyscyplinach. Wybór ten daje szanse na nietypowy wieczór panieński, który przetestuje pannę młodą nie z damskich lecz męskich umiejętności. Hasło wieczoru: „Czy będziesz w stanie wspomóc swego przyszłego męża?”

  Wieczór panieński jak z bajki „Mulan”

  Główną atrakcją mogą być gokarty, park linowy, laser tags, czy skok ze spadochronem.

  Wśród zadań na wieczorze panieńskim Mulan mogą znaleźć się:

  – wbijanie gwoździ w deskę tak, by powstało serce
  – quiz ze znajomości typowo męskiego hobby przyszłego męża
  – wiązanie krawata
  – robienie drinków
  – komentowanie wydarzeń sportowych

  Do tego ostatniego zadania przygotuj skrót wiadomości sportowych i puść go na wieczorze bez dźwięku, podczas gdy panna młoda będzie próbowała je komentować. Dla utrudnienia możesz odtworzyć skrót w przyspieszonym tempie, pociąć relację i złożyć na nowo z poprzestawianymi fragmentami lub kazać pannie młodej komentować wiadomości z kilkoma kulkami gumy balonowej w buzi.

  Wieczór panieński zakończcie parzoną tradycyjnie filiżanką herbaty, pozostając w klimacie tej chińskiej baśni.

  Wieczór panieński jak z bajki „Pocahontas”

  Wieczór panieński w stylu Pocahontas powinien odbywać się na łonie natury. Możecie zrobić sobie pióropusze z pofarbowanych ptasich piór i zorganizować wieczór panieński w lesie albo wypożyczyć łódkę i gnane przez „kolorowy wiatr” popłynąć w „ten za łukiem rzeki świat”.

  Wieczór panieński jak z bajki „Pocahontas”

  Wśród zadań na wieczorze panieńskim Pocahontas królować powinny:

  Podchody

  Pamiętasz tę zabawę z dzieciństwa? Trzeba było iść za przygotowanymi wcześniej strzałkami i decydować, w którą stronę podążać, kiedy się rozwidlały. Poproś pana młodego o kilka „fantów” (skarpetki, scyzoryk, breloczek itp.). Zbierz też podobne gadżety od innego mężczyzny. Na każdym rozstaju dróg panna młoda będzie musiała wybrać, który należy do jej ukochanego, żeby pójść dalej właściwą drogą. Gadżety możesz też zastąpić zdjęciami części ciała pana młodego i innych mężczyzn.

  Szukanie śladów

  Jeśli grunt będzie temu sprzyjał, odciśnij w ziemi kształty różnych utensyliów kuchennych. Zadaniem panny młodej będzie je rozpoznać.

  Zbieranie leśnych skarbów

  Panna młoda powinna zrobić z nich biżuterię „na swój ślub”, a reszta uczestniczek pamiątki z wieczoru panieńskiego.

  Wieczór panieński zakończcie ogniskiem, które rozpali panna młoda i na którym ugotuje wymyślone przez Was danie (może to być zupka chińska lub inny „gorący kubek”, który wymaga jedynie zagotowania odpowiedniej ilości wody i zalania nią zawartości saszetki 😉 ).

  Wieczór panieński jak z bajki „Kraina Lodu” lub „Królowa śniegu”

  Tę konwencję możesz potraktować na serio lub z przymrużeniem oka. W wersji na serio czeka Was białe szaleństwo na łyżwach, sankach, w czasie bitwy na śnieżki i przy lepieniu bałwana, o ile wieczór panieński odbywa się zimą. Zadbaj o to, by panna młoda miała na głowie tiarę, w ręku berło, a na plecach pelerynę! Latem tematem przewodnim będą oczywiście lody. Kiedy już wyszalejecie się na dworze, przenieś imprezę do domu i zaproponuj dwa zadania z przymrużeniem oka.

  Wieczór panieński jak z bajki "Kraina Lodu" lub "Królowa Śniegu"

  Zadania na wieczór panieński w Krainie Lodu:

  Sprawdź, czy panna młoda jako przyszła gospodyni wie, jak przełamywać lody na drętwych przyjęciach. Jej zadaniem będzie wymyślenie i przeprowadzenie zabawy integracyjnej. Na wszelki wypadek miej jakąś w zanadrzu, żeby wspomóc pannę młodą!

  Panna młoda powinna też wiedzieć, jak rozgrzać przyszłego małżonka. Może któraś z uczestniczek potrafi robić na drutach i nauczy pannę młodą oraz pozostałe dziewczyny dziergać wełniane szaliki lub ciepłe skarpetki?

  W czasie ręcznych robótek możecie popijać grzańca i opowiadać sobie zabawne historie z życia panny młodej.

  Czy masz pomysł jak wzbogacić któryś z tych baśniowych wieczorów panieńskich? A może przyszedł Ci na myśl inny bajkowy scenariusz? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzach!

  Więcej pomysłów na kreatywne wieczory panieńskie znajdziesz w zakładce POLECANE – WIECZORY PANIEŃSKIE.

  Idealny prezent na baśniowy wieczór panieński

  Ciężko mi wyobrazić sobie lepszy prezent na baśniowy wieczór panieński niż baśń lub bajka z panną młodą w roli głównej napisana specjalnie dla niej! Może ona nawiązywać do historii jej życia, jej związku z narzeczonym lub znajomości z samą świadkową, ale może też być całkiem wymyśloną przygodą z udziałem wszystkich zaproszonych na wieczór dziewczyn. Jeśli potrzebujesz pomocy, chętnie napiszę ją razem z Tobą! Jestem pewna, że razem uda nam się stworzyć niepowtarzalne opowiadanie, które będzie dla panny młodej bezcenną pamiątką z tego wyjątkowego wieczoru!

  Czekam na wiadomość od Ciebie pod adresem: joanna@mypresents.eu !

   

  Zostaw komentarz