• [ULWPQSF id=2944]
 • Kulinarne

  Jak zrobić życzenia dla nauczyciela z batoników?

  Życzenia na Dzień Mężczyzny, życzenia na Dzień Chłopaka, życzenia na Dzień Nauczyciela z batoników

  Ręka do góry, kto lubi dostawać słodycze w prezencie! Kobiety, które nie podniosły ręki, mogą być akurat na diecie, ale idę o zakład, że żaden mężczyzna nie odmówi porcji słodkości, zwłaszcza podanej w atrakcyjny sposób. Zabawny tekst z batonikami w treści sprawdzi się idealnie jako życzenia dla nauczyciela, chłopaka lub szefa.

  Większość mężczyzn, jakich znam, posługuje się językiem afirmacji. Oznacza to, że najcenniejszym prezentem dla nich są słowa uznania. Miłe słowa można wypisać na kartce i zwinąć w rulon, napisać na czekoladkach Merci lub wykaligrafować na dużym arkuszu, używając do tego różnych słodkości. Ten trzeci sposób wypróbowałam w tym roku na urodziny mojego męża.

  Życzenia dla nauczyciela

  Pomysł zaczerpnęłam z życzeń dla nauczyciela, które znalazłam w Internecie. Oto ich przykładowa treść:

  Życzenia dla nauczyciela

  Facebook: Fot. Klinika DIY

  Jak widzisz, w życzenia dla nauczyciela wplecione są nazwy batoników i innych słodkości. Identyczne życzenia mógłby też sprezentować zespół swojemu managerowi czy szefowi w pracy.

  Ja w tym roku, z pomocą córki, przygotowałam życzenia dla nauczycielek ze żłobka:

  Życzenia dla chłopaka

  Zainspirowana życzeniami na Dzień Nauczyciela stworzyłam też własną wersję życzeń z batoników dla głowy naszej rodziny. Życzenia te możesz z powodzeniem wręczyć swojemu chłopakowi w dniu jego święta.

  Kochany XXX!
  Czas spędzony z Tobą zawsze jest BAJECZNY
  A każda chwila z Tobą to SŁODKA CHWILA
  Jesteśmy nierozłączni jak TWIX
  I mam nadzieję, że nigdy nie uciekniesz ode mnie na MARSa
  choć czasem sprawiam, że oczy wychodzą Ci z ORBIT
  Ale jesteś dzielny jak LION
  BA! Jesteś najwspanialszy!
  AHA! Z okazji urodzin życzę Ci wszystkiego najlepszego!

  Życzenia na Dzień Mężczyzny

  Jak zrobić życzenia dla nauczyciela z batoników?

  1. Na początek ułóż tekst pasujący do adresata: życzenia dla nauczyciela, życzenia dla chłopaka czy życzenia dla szefa. Ważne, żeby występowały w nich nazwy dostępnych w sklepach batoników.
  2. Następnie wybierz się do jak największego sklepu spożywczego na zakupy. Ja poszłam do wielkiego Auchauna, a i tak nie znalazłam wszystkiego, czego szukałam i musiałam dokupić jeden z produktów w lokalnym sklepie osiedlowym.

  Przykładowa lista zakupów:
  – batonik BAJECZNY,
  – budyń lub kisiel SŁODKA CHWILA,
  – batonik TWIX,
  – batonik MARS,
  – guma ORBIT,
  – batonik LION,
  – batonik BA!,
  – sezamki AHA!

  1. Jeśli to konieczne, zmodyfikuj treść życzeń. Mi nie udało się znaleźć batoników SPOKO, więc usunęłam z oryginalnego tekstu jedną linijkę. Może się też zdarzyć, że jakieś inne słodycze zainspirują Cię do dodania kilku słów.
  2. Na dużym arkuszu papieru rozmieść wszystkie słodkości. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak rozłożyć tekst i upewnisz się, że wszystko się zmieści. Ja kupiłam arkusz formatu B1, czyli 70 x 100 cm, ale mniejszy też dałby radę.
  3. Napisz życzenia (najlepiej każdą linijkę innym kolorem, żeby były bardziej wyraźne).
  4. Na sam koniec przyklej batoniki i inne słodycze za pomocą dużych pasków dwustronnej taśmy klejącej.

  życzenia z batoników

  Prawda, że to proste? Daj znać, jak Ci poszło i czy masz pomysł na jeszcze inne życzenia (na przykład z innymi słodkościami)!

  Napisz opowiadanie dla swojego nauczyciela!

  Innym ciekawym pomysłem na prezent dla ulubionego nauczyciela może być opowiadanie napisane specjalnie dla niego, z nim (a może też i całą klasą) w roli głównej. Biolog zagubiony w lesie… Historyk, który przeniósł całą klasę do swojej ulubionej epoki… Anglista na dworze królowej angielskiej lub ratujący szkołę w całkiem egzotycznym dla siebie kraju… Pomysłów są tysiące. Jeśli potrzebujesz pomocy w rozwinięciu któregoś z nich, napisz do mnie na adres: joanna@mypresents.eu , a chętnie pomogę Ci stworzyć spersonalizowane opowiadanie, które rozśmieszy lub wzruszy Twojego nauczyciela do łez i będzie stanowić dla niego pamiątkę długo po zakończeniu przez Ciebie szkoły!

  Dobre rady:

  – Batoniki radzę przyklejać dopiero po wpisaniu życzeń, na wypadek gdyby konieczne były drobne przesunięcia.

  – Do przyklejania polecam użyć grubych pasków taśmy klejącej (może być też jednostronna, choć będzie to wyglądało mniej efektownie). Idealnie byłoby zademonstrować życzenia w pionie, a niektóre z batoników są cięższe, niż mogłoby się wydawać.

  – Jeśli imię Twojego nauczyciela, męża, chłopaka lub szefa to Paweł, Grzesiek, Michał, Wojtek, Adam lub Kuba, możesz wykorzystać w nagłówku batoniki (lub etykietę soczku) o tych nazwach.

  – Tak naprawdę nie jest to prezent zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Zamiast „dzielny jak LION”, pani nauczycielka lub adresatka życzeń na Dzień Kobietrocznicę lub Walentynki może być też „urocza / piękna / czarująca jak PRINCESSA”. Z imion żeńskich dostępna jest (i to nie w każdym sklepie) chyba tylko Danusia (batonik), Amelia (czekolada) i Laura (galaretki w czekoladzie), ale zawsze można zacząć od wedlowskiej czekolady Jedyna.

  6 Comments

  Zostaw komentarz