• [ULWPQSF id=2944]
 • Na Walentynki lub rocznicę

  prezenty-na-walentynki-lub-rocznice

  Pomysły na kreatywne prezenty oraz prezenty kupne na Walentynki od żony/dziewczyny/chłopaka/męża dla drugiej połówki. Wiele z nich sprawdzi się też na rocznicę, urodziny, imieniny lub pod choinkę.

  Ze szczegółowym opisem każdego prezentu możecie zapoznać się po kliknięciu w jego nazwę.

  prezenty-kreatywne-na-walentynki-lub-rocznice

  • Opowiadanie napisane specjalnie dla dugiej osoby. Jego fabuła zależy tylko od Ciebie. Może być to baśniowe przedstawienie barwnego życiorysu drugiej osoby albo Wasza wspólna historia. Możesz też wybiec myślami do przodu i opisać Waszą wspólną przyszłość albo wymyślić zupełnie niezwiązaną z rzeczywistością przygodę, w której oboje weźmiecie udział. Jeśli potrzebujesz pomocy, napisz do mnie na adres: joanna@mypresents.eu, a razem stworzymy opowiadanie, które na długo pozostanie Twojej drugiej połówce w pamięci. 
  • kupon na WalentynkiZestaw kuponów na atrakcje, których nie kupi się za pieniądze (np. własnoręczny masaż, 100 buziaków, wygranie kłótni bez argumentów lub dzień bez narzekań drugiej osoby). Kupony sprawdzają się też, kiedy zamówiony przez Ciebie prezent nie dojdzie na czas lub znajduje się w innym miejscu. W ten sposób obdarowana osoba ucieszy się z prezentu dwukrotnie! Kilka gotowych szablonów na Walentynki i rocznice zamieściłam we wpisie: „Kupon walentynkowy
  • Ścieżki usłane płatkami róż – dosłownie! Kiedy dostałam ten prezent od męża, towarzyszył mu bukiet róż, ale zdecydowanie bardziej zapadły mi w pamięć rozsiane po podłodze mieszkania płatki kwiatów.
  • Merci z napisami na każdej czekoladce, informującymi ukochaną osobę, za co kochasz ją najbardziej. Pyszny prezent na Walentynki i rocznicę!
  • Pokaz zdjęć z podziękowaniami za wszystko to, za co jesteś wdzięczny/a drugiej osobie, a z czego może nie zdawać sobie sprawy na co dzień (prezentacja na Walentynki lub rocznicę powinna być zarówno wzruszająca jak i zabawna).
  • Gazeta ze zdjęciami Waszej dwójki – prawdziwa gazeta, w której zastąpisz oryginalne zdjęcia Waszymi romantycznymi zdjęciami.
  • Podchody – możesz zorganizować je na dworze lub, na mniejszą skalę, w domu. Szukanie prezentu na Walentynki lub rocznicę może sprawić nawet więcej frajdy niż odnalezienie go!
  • Teledysk z Twoim występem na Walentynki lub rocznicę specjalnie dla ukochanej osoby (jak dla mnie – szczyt romantyzmu!).
  • Personalizowane serce na Walentynki lub rocznicę ślubu, chmura słów w kształcie serca w ramceSpersonalizowane serduszkokorzystając z moich instrukcji, szybko nauczysz się je projektować. Chumra słów może zawierać Twoje pozytywne skojarzenia z drugą osobą albo Wasze imiona, dzień rozpoczęcia Waszego związku i wszystko to, co Was łączy.
  • Spersonalizowane zawieszki do herbaty z czułymi słówkami, przywołujące na myśl dobre wspomnienia lub opisujące Wasze plany na przyszłość.
  • Piosenka, którą skomponujesz na Walentynki lub rocznicę specjalnie dla ukochanej osoby. Przez „komponowanie” rozumiem przerobienie tekstu dobrze znanej piosenki tak, żeby odnosił się do Waszych wspólnych doświadczeń lub do samej ukochanej osoby.
  • Mini-słowniczek – odkąd jesteście razem z pewnością używacie słów lub określeń właściwych tylko dla Was, których nie zrozumie nikt inny. Wystarczy je spisać i ładnie ozdobić, żeby podarować ukochanej osobie oryginalny prezent na Walentynki lub rocznicę.
  • Jenga Jenga na Walentynki lub rocznicę– z wypisanymi na klockach częściami ciała. Po wyciągnięciu klocka należy daną część ciała odszukać, a następnie pocałować w nią drugą osobę 😉
  • Fotostory – jego tematem przewodnim może być spędzony wspólnie czas, Wasza wspólna przyszłość (wtedy oprócz zdjęć można dodać trochę grafiki), albo jakaś jedna wymyślona przez Ciebie przygoda.
  • Jego/jej imię – wykonane z materiałów nawiązujących do jego/jej pracy lub zainteresowań. Mogą to być spinacze, paragony sklepowe lub inne przedmioty codziennego użytku. Alternatywnie możecie stworzyć na Walentynki lub rocznicę inny napis (np. LOVE lub Pan i Pani Kowalscy) i wykorzystać materiały nawiązujące do obu osób lub Waszej pary.
  • Balsam do ust – zakupione na początku zimy kosmetyki są już pewnie na ukończeniu. Ukochana z pewnością doceni zrobiony przez Ciebie specjalnie dla niej na Walentynki balsam do ust. We wpisie: „Balsam do ust dla kobiet i superbohaterów” podpowiadam, co zrobić, żeby także mężczyzna zaczął korzystać ze zrobionego przez Ciebie kosmetyku.
  • ciasto na WalentynkiWasze imiona na cieście prezent ten robi szczególnie imponujące wrażenie, jeśli przygotuje go osoba, którą rzadko widuje się w kuchni.
  • Czułe słówka, czyli lista powodów, dla których kochasz swoją drugą połówkę. Jeśli potrafisz wymyślić ich więcej niż zmieściłoby się na czekoladkach Merci, wypisz je na kartce i podaruj w kopercie lub w ramce, żeby ukochana osoba mogła do nich zajrzeć nie tylko w Walentynki lub rocznicę.
  • Opowiadanie z ukochana osobą lub z Wami w roli głównej. Zabierz swoją drugą połówkę w niezapomnianą podróż do krainy swojej wyobraźni! Jeśli lepiej czujesz się w mowie wiązanej, napisz dla niej lub dla niego wiersz – z pewnością będzie zaszczycony/a!
  • krzyżówka na WalentynkiKrzyżówka – zrobiona na Walentynki lub rocznicę specjalnie z myślą o drugiej osobie, z hasłami odwołującymi się właśnie do niej lub też do Waszych wspólnych doświadczeń. Koniecznie zaplanuj też krótkie lecz romantyczne hasło – rozwiązanie!
  • Gra planszowa – stworzona przez Ciebie z myślą o Was lub o drugiej połówce. Być może macie wspólne hobby, do którego można nawiązać? A może przeżyliście już razem tyle, że bez problemu stworzysz scenariusz gry przygodowej?
  • Bilet do teatru – wspólne wyjście w miejsce, do którego nie chodzi się na co dzień, to bardzo romantyczny prezent na Walentynki lub rocznicę. Zwłaszcza, jeśli poświęci się trochę czasu na spersonalizowanie biletu, do czego zachęcam we wpisie: „Jak sprezentować atrakcyjnie bilet do teatru
  • Puzzle ze zdjęcia puzzle ze zdjęcia na Walentynki– takie przerobione zdjęcie może być też ofiarowane w postaci puzzli z obrazkiem – niespodzianką. Do zdjęcia można dołączyć także romantyczny napis!
  • Nowa umiejętność – a może Twoja druga połówka marzy o partnerze, który może się pochwalić konkretną umiejętnością? Nawet jeśli jej nie masz, nic straconego! Nie musisz od razu zostawać ekspertem, a opanowanie podstaw na potrzeby jednego „występu” na Walentynki lub rocznicę jest prostsze, niż Ci się wydaje!
  • Fotokalendarz – rok co prawda już się zaczął, ale fotokalendarz może z powodzeniem rozpoczynać się od lutego. Dzięki niemu Twoja druga połówka będzie mogła co miesiąc wpatrywać się w Wasze wspólne zdjęcia, a w przyszłym roku kupić kalendarz znacznie taniej dopiero w styczniu 😉
  • Romantyczne kanapki – przygotuj je z produktów znalezionych we własnej lodówce i podaj ukochanej osobie do łóżka.
  • Zdjęcia z podróży – czy Twoja druga połówka marzy o wycieczce do jakiegoś kraju, na którą nie może sobie pozwolić? Albo chciałaby wziąć udział w oryginalnej sesji fotograficznej? Wybierz kilka ładnych zdjęć ukochanej osoby lub Waszej pary i wklej je w wybrane tła! W ten sposób możesz stworzyć na Walentynki lub rocznicę album z egzotycznej podróży, nie wychodząc z domu!
  • Owocowe kwiatki – smaczne, zdrowe, kolorowe! Najpyszniejszy bukiet świata.

  prezenty-kupne-na-walentynki-lub-rocznice

  Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus”  Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus1

  Wbrew temu, jakie miałam zdanie na temat tej książki, okazała się bardzo wartościową pozycją. Mój ulubiony rozdział, z którym każdy powinien się zapoznać, dotyczy pisania listów miłosnych, kiedy jest się na kogoś złym. Oprócz tego dowiecie się z niej, jak pogodzić różnice między płciami oraz jak zdobywać punkty od ukochanej osoby. Świetna lektura dla par o dowolnym stażu związku, a także dla singli, którzy chcieliby lepiej zrozumieć drugą płeć.

  5 języków miłości” 

  5 języków miłościJestem naprawdę wdzięczna parze, która nam ją poleciła, gdyż książka ta wyjaśniła nam kilka istotnych nieporozumień i nauczyła jak okazywać sobie nawzajem miłość w sposób zrozumiały dla drugiej osoby. Choć została napisana z myślą o małżeństwach, skorzystać z niej mogą wszyscy, którzy chcieliby się wreszcie dowiedzieć, dlaczego inni nie reagują na ich komplementy, albo dlaczego tak bardzo potrzebują czyjejś uwagi. Autor, Gary Chapman, nie tylko opisuje 5 języków miłości, które przedstawiłam pokrótce we wpisie „5 języków miłości w prezentach”, ale też prezentuje koncepcję „zbiorników miłości” oraz radzi co robić, by nigdy nie wyschły. Swego czasu kupiliśmy z mężem 10 sztuk i już rozdaliśmy je wszystkie znajomym z okazji ślubu i rocznic!

  gungor-plPrzez śmiech do lepszego małżeństwa” zestaw 3 DVD

  Jest to jeden z prezentów, które umiliły nam miesiąc miodowy. W prowadzonym dla małżeństw seminarium, które ogląda się jak najlepszy kabaret, Marc Gungor wyjaśnia za pomocą skeczów i anegdot, czym różnią się umysły kobiet i mężczyzn, podpowiada jak zdobywać punkty u partnera oraz jak żyć razem z przedstawicielem innej planety i się nie pozabijać. Gdyby Marc Gungor nie był pastorem, z pewnością zostałby zawodowym komikiem. Swoimi spostrzeżeniami i zabawnymi przykładami zachwyca i rozśmiesza do łez nie tylko młode chrześcijańskie małżeństwa ale też niewierzących singli i pary z długim małżeńskim stażem. To sprawia, że zestaw 3 DVD nadaje się również jako prezent na Walentynki lub rocznicę. Fragmenty seminarium możecie obejrzeć tutaj: https://youtu.be/z_oasTe39U8

  Jenga 5-klocki-jenga-tower-personalised

  Prosta gra polegająca na wyciąganiu klocków z wieży. Nudne? Niekoniecznie! Jeśli na każdy z klocków wpiszecie inną część ciała, a następnie będziecie musieli odnaleźć i pocałować w nią drugą osobę, gra zyska na atrakcyjności. Inna możliwość to wpisanie na klockach zadań do wykonania. Więcej sposobów na personalizację i wariantów gry znajdziecie we wpisie „Klocki Jenga – 5 pomysłów na personalizację i 3 warianty gry„. Samą grę możecie natomiast kupić w wersji oryginalnej z 54 klockami lub w wersji nieco tańszej.

  img_2973Zakazana wyspa

  Kooperacyjna gra planszowa dla 2-4 osób, które muszą połączyć swoje siły, żeby wygrać i odlecieć z wyspy, zanim zatonie. Najbardziej lubię w niej to, że nie gra się przeciwko sobie, a dzięki dużej liczbie zmiennych każda rozgrywka jest inna i gra nigdy się nie nudzi (wiem to z doświadczenia). Dodatkowym atutem jest piękna grafika i trwałe metalowe opakowanie.

  Pandemiapandemia

  Kolejna gra kooperacyjna. Może jej nazwa nie brzmi zbyt romantycznie, ale gwarantuję, że wspólne ratowanie świata przed zagładą w Walentynki lub rocznicę potrafi bardzo zbliżyć i dostarczyć wielu emocji.

  tajniacyTajniacy

  W podstawowej wersji dwie drużyny rywalizują ze sobą o to, która pierwsza odgadnie kryptonimy wszystkich swoich agentów. W wersji na 2 osoby Szef Wywiadu łączy siły ze swoją jednoosobową Drużyną, żeby pokonać samą grę. To wciąga. Zwłaszcza, że dobra pamięć i opanowanie jednej techniki wygrywania tu nie pomoże. Zamiast tego liczy się bystry umysł i sprawne operowanie słowami. Mi szczególną przyjemność sprawia nie tylko odgadywanie niebanalnych skojarzeń męża w czasie gry, ale też dyskutowanie na ich temat po zakończeniu rozgrwki.