• [ULWPQSF id=2944]
 • DIY

  Prezent na urodziny taty – zwycięzca konkursu w IX 2016

  We wrześniu wybrałam do publikacji prezent czytelniczki, który wyróżniał się pomysłem na personalizację. Nastoletnia Akanksha przygotowała prezent na urodziny taty, którym dowiodła, że docenia jego ciężką pracę. Zobaczcie, jak tego dokonała i zastanówcie się, czy i Wy nie moglibyście zrobić czegoś podobnego.

  Akanksha pisze:

  Kiedy miałam 15 lat, zrobiłam na urodziny taty swój pierwszy kreatywny prezent. Potrzebowałam do niego trochę kamyczków i deskę o wymiarach 20×7 cm. Najpierw pomalowałam deskę na czarno a kamienie na błyszczący złoty kolor. Kiedy wyschły, napisałam kredą na desce „WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO TATUSIU”, a następnie ponaklejałam na litery kamyczki. Tata był tak szczęśliwy, że prawie połamał mi żebra, dziękując za prezent. Choć od tamtych urodzin minęło już kilka lat, mój prezent wciąż zajmuje honorowe miejsce w domu, gdzie wszyscy mogą go podziwiać.

  Oto jak wygląda:

  gift-for-papa-urodziny-taty-1

  Kiedy przeczytałam opis prezentu na urodziny taty Akankshy, odniosłam wrażenie, że brakuje mi ważnej informacji. Zadałam jej więc kilka dodatkowych pytań i oto czego się dowiedziałam:

  Tata Akankshy jest kamieniarzem! To dlatego postanowiła ona wykonać swój kreatywny prezent z kamyczków (i to jego własnych kamyczków!) a nie z muszelek, śrubek czy jakichkolwiek innych materiałów. I to właśnie dlatego jej tata był tak wzruszony, widząc swój prezent. Spodziewam się, że każdy prezent na urodziny taty wykonany samodzielnie przez kochającą córeczkę wzruszyłby większości ojców, jednak ten podarunek był rzeczywiście wyjątkowy.

   

  Dlaczego ten prezent na urodziny taty jest taki wyjątkowy?

  Niektórzy rodzice mogą się pochwalić zawodem, który robi z nich niekwestionowanych bohaterów w oczach dzieci: są policjantami, strażakami, lekarzami lub kosmonautami. Większość dorosłych ma jednak bardziej przyziemne zawody, które rzadko inspirują dziecięce zabawy czy stroje karnawałowe. Spodziewam się, że wszyscy ci programiści, sprzedawcy, tłumacze czy pracownicy biurowi nie oczekują od swoich dzieci, że pochwalą się ich pracą na placu zabaw. Wyobraźcie sobie więc, jaką radość musi sprawić, kiedy dziecko jednak da dowód swojej wdzięczności i pokaże, że docenia pracę rodzica właśnie za pomocą takiego prezentu!

  gift-for-papa-urodziny-taty-3

  Czy nabraliście już ochoty, żeby przygotować swój kreatywny prezent na urodziny taty?

  Zastanówcie się, co może symbolizować pracę wykonywaną przez Waszych rodziców. Mogą to być wydruki lub artykuły papiernicze w przypadku pracowników biurowych, kolorowe wykresy dla analityków, paragony sklepowe dla kasjerów albo fragmenty roślin uprawnych dla rolników. Ułóżcie je w życzenia urodzinowe albo użyjcie ich w inny kreatywny sposób.

  gift-for-papa-urodziny-taty-4

  Czy można przygotować tego rodzaju prezent na urodziny taty, kiedy jest się już dorosłym?

  Tak! To co mogłoby wydawać się dziecinne, gdyby zostało podarowane przez rówieśnika, będzie odebrane jako słodkie, kiedy obdarowującym będzie własne dziecko. I to nawet kiedy dziecko to jest już dorosłe, ale chciałoby dać kreatywny prezent swojemu rodzicowi np. z okazji odejścia na emeryturę. W ten sposób można docenić długie lata pracy rodzica, który musiał zarabiać na utrzymanie rodziny. Nawet jeśli nie była to jego praca marzeń i najchętniej by o niej zapomniał, taki prezent od własnego dziecka będzie budził jedynie pozytywne skojarzenia.

  gift-for-papa-urodziny-taty-5

  Czy w ten sam sposób można okazać, że docenia się pracę swojej drugiej połówki?

  Tak! Nastolatek może wymyślić prezent na urodziny taty albo mamy sam, ale młodsze dziecko będzie potrzebowało pomocy drugiego rodzica. Asystując swojemu dziecku, możecie sprawić swojej drugiej połówce piękny podarunek, nie narażając się na ryzyko śmieszności.

  gift-for-papa-urodziny-taty-6

  Jeśli zrobiliście kiedyś podobny prezent na urodziny taty, podzielcie się doświadczeniami! A jeśli nie macie pomysłu, jakich materiałów użyć, zdajcie pytanie w komentarzu! Bardzo chętnie pomogę Wam w szukaniu pomysłów.

  55px konkurs czerwony55px konkurs granatowy55px konkurs czerwony55px konkurs granatowy55px konkurs czerwony55px konkurs granatowy55px konkurs czerwony55px konkurs granatowy55px konkurs czerwony55px konkurs granatowy

  Zostaw komentarz