• [ULWPQSF id=2944]
 • DIY Fotoprezenty Komputerowe

  Inicjał w prezencie – zwycięzca konkursu w X 2016 r.

  Tym razem swój pomysł przysłała czytelniczka z Indii, która stworzyła dla swojej przyjaciółki Ainy inicjał w prezencie zawierającym ich wspólne wspomnienia. Już nie mogę się doczekać, kiedy sama wypróbuję jej pomysł!

  Inicjał w prezencie dla Ainy:

  „Miałam niewiele czasu, żeby przygotować coś specjalnego na urodziny przyjaciółki. Byłam wtedy z dala od domu i nie miałam ze sobą żadnych przyborów do prac plastycznych, dlatego postanowiłam zrobić coś prostego. Wycięłam z kartonu pierwszą literę jej imienia: A i pomalowałam ją na intensywnie różowy kolor. Inicjał ten miał być ramą i tłem dla naszych zdjęć. Użyłam samych czarno-białych zdjęć, gdyż uznałam, że jesteśmy wystarczająco kolorowe w rzeczywistości 😉 Poza tym uzyskałam dzięki temu ładny kontrast. Przyklejając zdjęcia, pozostawiłam brzegi inicjału widoczne. To był dość prosty prezent.

  Kiedy Aina go zobaczyła, była tak zachwycona, że zupełnie zapomniała o tym, co się działo dookoła. Jej wielki uśmiech wystarczył mi jednak za wszystkie podziękowania i zapewnienia, że mój inicjał w prezencie był dobrym pomysłem.”

  1-creative-letter-inicjal-w-prezencie

  Czy czujecie się już tak zainspirowani jak ja? Oprócz dokładnego odtworzenia tego pomysłu, przychodzą mi na myśl dwie wariacje na jego temat:

  Inicjał w prezencie zrobiony z konkretnych materiałów nawiązujących do obdarowanego

   Zamiast przyklejania zdjęć, można stworzyć czyjś inicjał z patyczków, spinaczy, kwiatów lub innych materiałów. Wybór będzie zależał od upodobań lub zainteresowań obdarowanego. Podobny pomysł zaprezentowałam Wam w zeszłym miesiącu we wpisie „Prezent na urodziny taty”. A oto kilka zdjęć niesamowitych inicjałów, które mogą Was zainspirować: http://www.cuded.com/2015/05/35-creative-diy-letters-in-life/ .

  2-creative-letter-inicjal-w-prezencie

  Inicjał w prezencie wypełniony tekstami lub zdjęciami

  Pojedyncza wycięta litera wygląda fantastycznie, ale jest ją trudniej wykonać niż literę lub litery wydrukowane w formie plakatu. Jeśli czujecie się mocniejsi w grafice komputerowej niż robótkach ręcznych, wypróbujcie takie rozwiązanie! Wybierzcie literę, inicjały lub numer odpowiadający wiekowi obdarowanego i wypełnijcie ją zdjęciami lub tekstami mówiącymi coś o Waszej przyjaźni, wspólnych wspomnieniach albo o samym obdarowanym. Możecie też zrobić ze zdjęć i tekstów tło, a wybrane kształty pozostawić puste (białe lub w ulubionym kolorze obdarowanego).

  3-creative-letter-inicjal-w-prezencie4-creative-letter-inicjal-w-prezencie

  Dajcie znać, czy dostaliście lub podarowaliście kiedyś podobny prezent i podzielcie się doświadczeniami!

  55-px-cyan-z-czerwonym-ciemny55-px-cyan-z-czerwonym-ciemny55-px-cyan-z-czerwonym-ciemny55-px-cyan-z-czerwonym-ciemny55-px-cyan-z-czerwonym-ciemny55-px-cyan-z-czerwonym-ciemny55-px-cyan-z-czerwonym-ciemny55-px-cyan-z-czerwonym-ciemny55-px-cyan-z-czerwonym-ciemny55-px-cyan-z-czerwonym-ciemny55-px-cyan-z-czerwonym-ciemny55-px-cyan-z-czerwonym-ciemny

  Dobre rady:

  • Na pewno napiszę tu coś pomocnego po tym, jak wypróbuję ten pomysł. Na razie jednak nie zdradzę, kiedy i dla kogo zamierzam go zrobić. Tymczasem, możecie zobaczyć inny kreatywny prezent, który zrobiłam pierwszy raz zainspirowana herbacianym wpisem Ani z bloga Piewcy Teiny. Link do zdjęć umieściłam w komentarzu pod wpisem „Herbaciany prezent kreatywny”.

  Zostaw komentarz