• [ULWPQSF id=2944]
 • DIY Fotoprezenty

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym – 16 pomysłów

  W dzisiejszych czasach coraz więcej par prosi gości ślubnych o prezenty w postaci gotówki. Jest to na pewno bardziej praktyczne niż kombinowanie, co zrobić z pięcioma serwisami do kawy i zestawami naczyń, które nijak do siebie nie pasują. Praktycznie nie musi jednak oznaczać nudno. Zobacz, jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym!

  Przyznaję, że dotychczas nie grzeszyłam kreatywnością, ofiarowując młodym pieniądze w prezencie ślubnym. Zwykle pakowałam je do koperty razem z kartką, wkładając najwięcej serca w treść życzeń. Kopertę natomiast wręczałam wewnątrz okładki 5 języków miłości” Gary’ego Chapmana. Wciąż uważam, że książka jest warta tego, by dostało ją każde młode małżeństwo, ale wydaje mi się, że w kwestii samej „koperty” następnym razem mogłabym bardziej się postarać. Do wykorzystania jest przecież tyle ciekawych sposobów na kreatywne wręczanie pieniędzy w prezencie ślubnym!

  Pieniądze w prezencie ślubnym – efektownie

  1.      Sztuka origami

  Większość pomysłów na kreatywne wręczanie pieniędzy w prezencie ślubnym, jakie znalazłam w Internecie, inspirowana jest sztuką origami. Kwiaty, bukiety, drzewka, girlandy, kokardy, motyle, torty, stroje ślubne, serca… Wyobraźnia i zdolności ich twórców nie mają granic, a efekty są naprawdę imponujące. Czy jednak te swoiste dzieła sztuki są w zasięgu przeciętnego człowieka? I, co ważniejsze, czy taki prezent jest wciąż praktyczny? Ja osobiście bałabym się, że pieniądze podrą się przy próbie ich rozprostowania i nowożeńcom zostanie dużo mniej, niż zamierzał autor.

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym - origami

  Zdjęcie rozety z bloga Just Something Made, drzewka z Sunburst Gifts, a strojów ślubnych z Homemade Gifts Made Easy

  Znalazłam jednak w tej kategorii dwa sposoby wręczania pieniędzy w prezencie ślubnym, które sama wykorzystałabym chętnie przy kolejnej okazji.

  2.      Balonik z kasą

  Do pustego, najlepiej przezroczystego balonika wsuń zwinięte banknoty. Dla lepszego efektu możesz dodać też odrobinę confetti. Następnie nadmuchaj i zawiąż balonik. Największe wrażenie zrobi wypełniony helem. Usługę taką oferują m.in. punkty sprzedaży gadżetów imprezowych. Jeśli nie masz do takowych dostępu, nadmuchaj kilka baloników, zwiąż je razem i wręcz państwu młodym zamiast bukietu.

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym - w balonie

  Zdjęcie z bloga Sugar and Charm

  3.      Bombonierka z kasą

  Kup bombonierkę z jak największymi przegródkami na czekoladki, zjedz słodkości (kilka możesz zostawić), a w ich miejsce połóż poskładane do odpowiedniego rozmiaru banknoty. W związku z tym, że bombonierka będzie otwarta, Para młoda raczej nikomu jej nie odda i rozprawi się z nią sama, a jakie będzie ich zdziwienie! Na wewnętrznej stronie wieczka możesz dopisać życzenia lub cel przekazanych środków np. „Na bombo(nierko)we życie!”.

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym - w bombonierce

  Zdjęcie z bloga Life as a Mum

  Pieniądze w prezencie ślubnym robiące wrażenie ilością

  Niezależnie od tego, ile przeznaczysz na swój prezent, kwotę tę możesz rozmienić, by wyglądała na znacznie większą.

  4.      Kuferek pełen monet

  My z okazji ślubu dostaliśmy m.in. kuferek pełen monet. Obdarowujący ledwo mogli go unieść, a my poczuliśmy się, jakbyśmy zdobyli skarb piratów.

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym - w kuferku pełnym monet

  5.      Walizka pełna banknotów

  Drugą możliwością jest rozmienienie prezentu na banknoty lub przykrycie prawdziwym banknotem pliku falsyfikatów (białych kartek) i ofiarowanie ich w walizce pełnej kasy. Taka waliza z pewnością też jest ciężka i robi niezłe wrażenie.

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym - w walizce pełnej banknotów

  Pieniądze w prezencie ślubnym, którego rozpakowanie pochłonie młodych na dłuższy czas

  Czy dłuższe rozpakowywanie prezentu sprawia, że bardziej się z niego cieszymy? To możliwe. Na pewno jednak lepiej taki prezent zapamiętujemy. Oto kilka propozycji, które sprawią, że prezent ślubny w postaci pieniędzy zostanie zapamiętany na dłużej.

  6.      Pudełka w pudełkach

  Kup kilka pudełek tego samego rodzaju ale w różnych rozmiarach, a następnie przyczep do spodu każdego po jednym banknocie i włóż pudełka jedno w drugie, zaczynając od najmniejszego. państwo młodzi najpierw ucieszą się z dużego prezentu, potem pośmieją się, otwierając kolejne pudełka, być może trochę zdziwią, odkrywając, że ostatnie z nich jest puste, ale jeśli zostawisz odpowiednią wskazówkę, zaśmieją się ponownie, odkrywając przyczepione do spodów banknoty. Zamiast przyklejać banknoty, wsuń je do przyklejonych od spodu kopert lub przyczep papierowymi paskami*. Dzięki temu łatwo będzie je stamtąd zabrać.

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym - przyklejone do spodów pudełek

  Ja przyczepiłam banknoty za pomocą pasków wyciętych z przezroczystych torebek śniadaniowych.

  7.      Pudło z popcornem

  Do jak największego pudła wsyp uprażony popcorn, a następnie delikatnie włóż do środka jak najmniejszą sakiewkę (ew. kopertkę lub inny lekki pojemniczek) z prezentem. Jeśli państwo młodzi lubią popcorn, będzie im żal wyrzucać go na ziemię i spędzą sporo czasu wyjadając go, zanim dotrą do swojego prezentu. Do sakiewki możesz dołączyć dedykację: „Na kino i inne rozrywki”, a do pieniędzy dołączyć bilet lub voucher.

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym - w popcornie

  8.      Cukierkowe monety

  Przy pakowaniu tego prezentu obdarowujący namęczy się nie mniej niż państwo młodzi. Myślę jednak, że efekt może być tego wart, zwłaszcza przy mniejszych kwotach, które można rozmienić na monety. Chodzi o to, by każdą z nich zapakować oddzielnie w ozdobny papierek i wręczyć nowożeńcom jako – dość ciężkie – pudełko cukierków.

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym - w papierkach po cukierkach

  9.      100 kopert

  Nawet dając pieniądze w kopercie, można być kreatywnym. Mając do dyspozycji aż 100 kopert, możesz włożyć banknoty tylko do części z nich, a resztę zostawić pustą. Rozpakowywanie będzie wtedy przypominało zabawę na loterii, w której wygrywa np. co dziesiąty los. Do pustych kopert możesz także powkładać inne rzeczy: dowcipy małżeńskie, sentencje, zdjęcia, wycinki z gazet, itp. Przykładowe sentencje i dowcipy stosowne do okazji znajdziesz we wpisie „100 kopert w prezencie ślubnym„.

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym - w stu kopertach

  10. Skarbonka-labirynt

  Niedrogi gadżet, który ułatwia oszczędzanie, a utrudnia wydawanie zaoszczędzonych pieniędzy. Żeby dostać się do swojego prezentu państwo młodzi będą musieli przeprowadzić kuleczkę przez labirynt.

   

  Pieniądze w prezencie ślubnym – praktycznie

  Kreatywność i praktyczność prezentu nie muszą stać ze sobą w sprzeczności. Oto kilka pomysłów na to, by nowożeńcy mogli wykorzystać ze swojego prezentu nie tylko pieniądze:

  11. Pieniądze w skarbonce

  Wybór skarbonek jest przeogromny (łącznie ze skarbonkami, które możesz zaprojektować sam, na przykład drukując na nich zdjęcie państwa młodych lub ich cel oszczędzania). Po wyjęciu lub samym przeliczeniu pieniędzy nowożeńcy będą mogli kontynuować oszczędzanie, dorzucając do personalizowanych skarbonek własne środki.

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym - w skarbonce

  12. Album królów polskich

  W zakupionym dla państwa młodych albumie włóż do każdej kieszonki po jednym banknocie. Po ich wyjęciu nowożeńcy będą mogli włożyć do albumu swoje własne zdjęcia.

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym - w albumie

  Pieniądze w prezencie ślubnym z dedykacją

  Najlepiej z dedykacją zabawną i z pomysłem 😀

  13. Pierwszy milion na dobry start

  W tym prezencie chodzi o to, by tak zagiąć i ponakładać na siebie stuzłotowe banknoty, żeby wyszedł z nich milion. Sam pomysł z pewnością wywoła uśmiech na twarzach obdarowanych. Trzeba się jednak zastanowić, w jakiej podać go formie. Taki „pierwszy milion” możesz oprawić w ramkę. Możesz też przykleić go na wieczko bombonierki z kasą, kuferka z monetami lub walizki z banknotami. Radziłabym jednak nie używać do tego prawdziwych banknotów. Po pierwsze mogą nie dać się odkleić, a po drugie, jeśli zostaną ofiarowane w zbyt dekoracyjnej postaci, nowożeńcy mogą mieć opory przed zniszczeniem pamiątki i ich wykorzystaniem. A przecież nie o funkcję ozdobną w tym prezencie chodzi.

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym

  14. Kredki owinięte banknotami

  Podaruj państwu młodym zestaw okrągłych kredek (najlepiej świecowych) owiniętych banknotami z podpisem „Żyjcie kolorowo!”. Do prezentu możesz dołączyć kolorowankę lub rysunek własnego autorstwa. Świetną pamiątką będzie z pewnością rysunek namalowany przez młodszych członków rodziny. Zaś co do samych banknotów z pewnością najefektowniej prezentowałyby się przyklejone do kredek, ja jednak doradzam przymocować je za pomocą gumek-recepturek.

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym - na kredkach

  15. Pieniądze w przegródkach

  Pieniądze w prezencie ślubnym możesz ofiarować też jako dodatek do innych drobiazgów zapakowanych razem do jednego pudła. Ich propozycje przedstawiałam we wpisie „Prezent ślubny na różne okazje”. Jeśli uda Ci się wymyślić małe, symboliczne prezenciki, możesz spróbować powkładać je do przegródek pudełka na herbatę. Jeśli okaże się to niemożliwe, możesz też podzielić swój prezent w postaci gotówki na kilka mniejszych i porozkładać banknoty do różnych przegródek z dedykacjami: „Na randki małżeńskie”, „Na budowę domu”, „Na dziecko” itp.

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym - w pudełku na herbatę

  16. Album z dedykacjami

  W podobny sposób możesz wykorzystać album na zdjęcia. Zamiast do przegródek rozłóż fundusze do kieszonek albumu i podpisz je. Dodatkowo możesz ozdobić dedykacje grafiką. Wstaw zdjęcie narzeczonych w odpowiednie tła (koło super bryki, na tarasie ekskluzywnej willi) i dodaj odpowiednie podpisy: „na pierwsze tankowanie”, „nasz wkład na pierwszą cegłę” itp., a banknoty wsuń pod zdjęcia.

  Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym - z dedykacją

   

  Mam nadzieję, że udało mi się Cię zainspirować. Ja sama mam teraz duży dylemat, który z tych pomysłów wykorzystać przy kolejnej okazji. A który z nich spodobał się Tobie najbardziej? Daj znać w komentarzu!

  Dołóż do pieniędzy osobisty prezent, który nic nie kosztuje!

  Do pieniędzy w prezencie ślubnym możesz dołożyć coś osobistego, co nic nie kosztuje. Coś co sprawi, że para młoda zapamięta Twój prezent na długo. Myślę o opowiadaniu napisanym specjalnie dla nich! Kilka inspiracji znajdziesz na mojej tablicy na Pintereście. Jeśli chcesz, mogę też napisać takie osobiste opowiadanie za Ciebie! Napisz do mnie na adres joanna@mypresents.eu, a razem zaskoczymy i zachwycimy nowożeńców!

  Dobre rady:

  – Ważne! Pamiętaj, że zgodnie z polskim prawem prezenty pieniężne to darowizny podlegające opodatkowaniu. Jeśli nie chcesz narobić państwu młodym kłopotu, pilnuj, żeby nie przekroczyć określonych prawem kwot, a grubsze pieniądze wręczaj raczej przelewem. Do wykonania powyższych prezentów możesz zawsze wykorzystać ekwiwalent przelanej kwoty w pieniądzach służących do zabawy. Więcej o dozwolonych kwotach przeczytasz np. tutaj: https://www.pitax.pl/wiedza/sytuacje-podatkowe/otrzymanie-darowizny/prezenty-jako-darowizna/

  Zostaw komentarz