• [ULWPQSF id=2944]
 • Inne prezenty

  Dla Ciebie wszystko – jak to wyrazić prezentem?

  Jak przekazać drugiej osobie, że jest dla nas całym światem, że chcemy dzielić się z nią całym życiem i obsypać ją prezentami, nie wydając na to ani grosza? Wystarczy dobry pomysł!

  Kilka lat temu mój Mąż dostał ode mnie na urodziny dwa prezenty. W dniu imprezy otrzymał wymarzone bilety do filharmonii, którymi mógł się pochwalić przed gośćmi. Wiedziałam jednak, że sam dzień urodzin jest dla niego jednym z najważniejszych w roku, dlatego postarałam się o dodatkową niespodziankę.

  Tego dnia chciałam mu podarować cały świat. Nie jestem jednak ani prezydentem Stanów Zjednoczonych, ani arabskim szejkiem z nieograniczonym budżetem, więc skupiłam się na naszym małym mieszkanku i tym, co udało mi się w nim znaleźć.

  Już nie pierwszy raz nastawiłam sobie budzik na pół godziny wcześniej (tego samego wymagało ode mnie zrobienie romantycznych kanapek z serduszkami na inną okazję), chwyciłam długą ozdobną wstążkę, nożyczki i zabrałam się do dzieła.

  Kiedy Mąż się obudził, zastał ponad 20 prezentów rozsianych po całym mieszkaniu, a wśród nich: swój lewy but, swój prawy kapeć, swoją zimową kurtkę, swój ręcznik kąpielowy, swoją wodę po goleniu, swój portfel, swoje klucze, swój telefon, swój kubek, swoje krzesło i swój plecak.

  ręcznik, kosmetyk, kurtka, buty, plecak i krzesło obwiązane wstążeczką

  Tak właśnie było!

  Dziwne? Być może, ale Mąż prawidłowo odebrał mój przekaz. Na dowód przytoczę jego własne słowa opisujące reakcję na prezent w naszej rodzinnej kronice:

  „Rano czekał na mnie kolejny prezent – niespodzianka, a mianowicie wstążeczki na wielu moich rzeczach. Poczułem się, jakbym dostał od najlepszej z Żon furę prezentów. Ba, jakby ofiarowała mi cały świat…”

  Choć mój Mąż nie dostał nic nowego, frajda z odkrywania w różnych miejscach coraz to nowych rzeczy osobistych obwiązanych wstążką sprawiła, że jego urodziny zaczęły się naprawdę wyjątkowo.

  Co jeszcze można wyrazić tym prezentem?

  1. Dla Ciebie wszystko na Dzień Kobiet

  Z okazji Dnia Kobiet obwiążcie wstążeczkami wszystkie damskie rzeczy osobiste swojej kobiety. W ten sposób dajecie jej do zrozumienia:

  Dostrzegam i doceniam Twoją kobiecość.

  Może to być też świetny prezent dla dorastającej córki. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wśród jej własnych rzeczy ozdobić też wstążką jakiś nowy kobiecy drobiazg: balsam do ust, lusterko, czy ładny zeszyt.

  To samo dotyczy też Dnia Mężczyzn, obchodzonego w Polsce 10 marca!

  2. Dla Ciebie wszystko tuż po zamieszkaniu razem

  A może właśnie wzięliście ślub i wprowadziliście się do wspólnego mieszkania z całym dobytkiem nagromadzonym osobno w czasach narzeczeństwa? To może być dobry moment i sposób na pokazanie sobie nawzajem, że „co moje to i twoje”. W ramach prezentu dla drugiej osoby obwiążcie wstążkami wszystkie SWOJE rzeczy osobiste. Skoro na ślubie oddaliście małżonkowi całego/całą siebie, takie symboliczne ofiarowanie mu także swoich rzeczy osobistych będzie pięknym tego potwierdzeniem.

  3. Dla Ciebie wszystko na pierwszą rocznicę ślubu

  A więc mieszkacie już jakiś czas razem i urządzanie nowego życia pochłonęło Wam większość funduszy? Celebrujcie swoją pierwszą rocznicę ślubu, ciesząc się z tego co macie! Użyjcie ozdobnej wstążki do udekorowania wszystkich Waszych wspólnych dóbr, zwłaszcza tych otrzymanych od gości weselnych i nabytych już po ślubie. Jeszcze raz poczujcie dumę i radość z tego, jak mościcie wspólne gniazdko i kształtujecie Wasz związek. Spędźcie cały dzień wśród wstążek i kokardek, jak gdyby wszystko, co Was otacza, było tak nowe, jak w dniu ślubu. I koniecznie zróbcie temu zdjęcia, by móc do nich wracać w kolejne rocznice!

  Macie jeszcze jakieś pomysły, co można wyrazić za pomocą wstążeczek? Chętnie dam się zainspirować!

  Dobre rady:

  – Weźcie pod uwagę naturalny tryb życia drugiej osoby. Jeśli rano śpi do ostatniej chwili, a potem wybiega z domu bez śniadania, być może lepiej zaskoczyć ją prezentem po powrocie z pracy.

  – Jeśli jednak chcecie przygotować prezent na rano, a nie możecie zrobić tego wieczorem, kiedy druga osoba już śpi, pamiętajcie, żeby przygotować sobie wstążkę! Szukanie jej rano i to do tego po ciemku (żeby nie obudzić drugiej osoby) może zaowocować co najmniej frustracją.

  – Jeśli sądzicie, że Wasza druga połówka będzie rozczarowana brakiem namacalnego, „nowego” prezentu, a chcecie przygotować dla niej coś o tej samej wymowie, mam dla Was alternatywną propozycję. Wręczcie jej kupon z napisem: „Dla Ciebie wszystko” i zachęćcie ją, by sama wymyśliła prezent, o jakim marzy. Zróbcie tak jednak tylko wtedy, jeśli macie zaufanie, że wymyślony prezent będzie w granicach Waszych możliwości i jesteście gotowi to marzenie spełnić.

  – Pomysł z kuponem jest też sprytnym sposobem na trafiony podarunek, na który ma się fundusze, ale nie zna się czyjegoś gustu lub potrzeb. Jeśli włoży się trochę wysiłku w personalizację kuponu,  a następnie razem wybierze na zakupy, będzie to znacznie bardziej osobisty prezent niż kupiona w sieciówce karta podarunkowa.

  Zostaw komentarz