• [ULWPQSF id=2944]
 • Inne prezenty

  Niespodziewana wizyta – najlepsza niespodzianka z możliwych

  Czym można zaskoczyć drugą osobę w dniu jej święta? Niestandardowymi życzeniami, nieoczekiwanym prezentem albo… niespodziewaną wizytą! Szeroki uśmiech na twarzy świętującego – murowany!

  Wyobraźcie sobie, że wchodzicie do swojego mieszkania, myjecie ręce w łazience, idziecie coś przekąsić do kuchni i zamieniacie parę słów ze współlokatorami lub ze współmałżonkiem. Następnie udajecie się do swojego pokoju, a tam… Wasz najlepszy przyjaciel! Siedzi sobie uśmiechnięty na Waszym łóżku, jakby to nie było nic dziwnego, a przecież mieszka w zupełnie innym mieście!

  Mój Mąż na taki właśnie widok dosłownie osłupiał. A my – jego ówcześni współlokatorzy, którzy pomogliśmy zrealizować tę niespodziankę – pokładaliśmy się ze śmiechu, patrząc na jego minę.

  Do tego prezentu dołożyłam się z naprawdę miłą chęcią. Zwłaszcza, kiedy dowiedziałam się, że mój Mąż – wtedy jeszcze chłopak – zrobił swojemu przyjacielowi podobną niespodziankę rok wcześniej i to w większym gronie znajomych z liceum.

  Jak zorganizować niespodziewaną wizytę

  Niespodziewaną wizytę najłatwiej zorganizować, kiedy zna się dobrze współlokatorów jubilata. To oni pomogą wybrać właściwy dzień i odpowiednią godzinę wizyty, wpuszczą do domu i zorganizują wszystko tak, żeby świętujący niczego się nie domyślił. Wtedy zaskoczenie nie ma granic.

  Osobom mieszkającym samotnie lub całej rodzinie też można zrobić niespodziewaną wizytę, nikogo w to nie wtajemniczając, ale tylko jeśli zna się ich zwyczaje. W przeciwnym razie ryzykuje się odbicie od drzwi.

  Niespodziewana wizyta na Dzień Matki

  Mój Mąż zaskoczył tak kiedyś również swoją mamę. Rano w Dzień Matki, siedząc już w pociągu, złożył jej życzenia przez telefon. Do niczego się jednak nie przyznał, więc jej zaskoczenie, kiedy tego samego dnia po południu zapukał do jej drzwi, musiało być ogromne. Dla matki, której dziecko studiuje na drugim końcu kraju, taka niespodziewana wizyta to najlepszy prezent, jaki mogłaby dostać.

  Jeśli macie taką możliwość, rozważcie ją już w tym roku!

  Dobre rady:

  – Jeśli chcecie przyjechać na Dzień Matki, skonsultujcie się najpierw z tatą lub inną bliską osobą, która potrafi dotrzymać tajemnicy. Lepiej by było, gdyby mama nie miała umówionej wizyty np. u fryzjera, jeśli możecie przyjechać z niespodziewaną wizytą tylko na jeden wieczór!

  – Latem możecie zorganizować niespodziewaną „wizytę” także na dworze. Zaproście gości z daleka na przyjęcie-niespodziankę, podobną do tej, jaką moje przyjaciółki zorganizowały mi na 18. urodziny.

  – A jeśli szukacie kreatywnego prezentu na Dzień Matki, który moglibyście jej wręczyć, zajrzyjcie do tych propozycji: dla mamy lub taty.

  Zostaw komentarz