• [ULWPQSF id=2944]
 • Inne prezenty

  Ekipa sprzątająca – kreatywny prezent dla seniora

  ekipa sprzątająca dla seniora

  Co podarować babci lub dziadkowi, kiedy wyrośliśmy już z wieku, w którym wystarczyło wręczyć laurkę? Jaki prezent dla seniora sprawdzi się 21 stycznia, kiedy z braku własnych dziadków chcemy obdarować nieznajomego? Usługi Ekipy Sprzątającej!

  Kiedy zbliża się 21 stycznia nieodmiennie staje mi przed oczami moja babcia, która pomimo sędziwego wieku i niejednego schorzenia wspina się na stoły i krzesła, żeby zetrzeć kurze na szafach i powiesić wyprane firanki. Myślę, że niejedna seniorka czuje się w obowiązku utrzymywania swojego domu czy mieszkania w idealnym stanie niezależnie od wieku czy nękających ją chorób. Tak zostały wychowane i żadne zapewnienia, że mogą sobie odpuścić, nie przyniosą rezultatu. W zaniedbanym – w ich mniemaniu – mieszkaniu po prostu nie czułyby się dobrze. Daleka jestem więc od prób ingerencji w ich naturalny instynkt. Od czasu do czasu można im jednak zrobić kreatywny prezent i… zaproponować seniorom usługi Ekipy Sprzątającej.

  Prezent dla seniora w różnych odsłonach

  Małe dzieci – dorosłym: ekipa pomocy wszelakiej

  Kiedy byłam mała, zorganizowałyśmy z kuzynkami „Drużynę Dobrych Serc” i próbowałyśmy pomagać w czym się da rodzicom i wujkom, którzy zajmowali się nami w czasie wakacji. Dzięki temu, że robiłyśmy to razem, miałyśmy przy tym dużo frajdy, a dorośli z pewnością doceniali nasze starania. Nie musicie więc wcale czekać z tym prezentem, aż Wasi rodzice dorobią się wnuków.

  ekipa sprzątająca

  Dorosłe dzieci – rodzicom: ekipa malująca

  Bezpośrednią inspiracją do tego wpisu była dla mnie natomiast Ekipa Malująca, którą zorganizowali moi znajomi w prezencie dla swoich rodziców. Wraz z nastoletnim i dorosłym rodzeństwem złożyli się na weekendową wycieczkę dla mamy i taty, a pod ich nieobecność odświeżyli im mieszkanie. W czwórkę poszło im to błyskawicznie, a rodzice po latach wspominali to jako jeden z najlepszych prezentów, jakie dostali.

  ekipa malująca

  Dzieci lub wnuki – babci: ekipa sprzątająca

  Mojej babci nie raz sugerowano już, że rodzina zapłaci za ekipę, która porządnie wysprząta jej dom na święta. Babcia jednak nie chciała o tym słyszeć. Z przyjemnością za to przyjęłaby pomoc kogoś z nas, kogo mogłaby swobodnie instruować, by sprzątał tak, jak jest przyzwyczajona. Ponadto mogłaby wtedy spędzić z nami więcej czasu i przy okazji porozmawiać na inne tematy, nie musząc wciąż dolewać nam herbaty i donosić ciasteczek.

  kreatywny prezent dla seniora

  Jeśli językiem miłości Waszej babci jest praktyczna pomoc, wierzcie mi, że nie ma dla niej lepszego prezentu.

  Pamiątka po Ekipie Sprzątającej – prezent dla seniora w postaci rzeczowej

  Pamiątką po Waszej Ekipie Sprzątającej, Malującej czy Remontowej może być oprawiony w ramkę zabawny protokół przekazania mieszkania do odbioru. Wyszczególnijcie w nim, co udało Wam się zrobić („W pocie czoła wymietliśmy kurze ze wszystkich zakamarków.”, „Wyeksmitowaliśmy co najmniej 5 pająków.” itp.), opatrzcie go datą i Waszymi podpisami oraz życzeniami dla babci. Niech wie, że zrobiliście to specjalnie dla niej.

  prezent dla seniora

  Alternatywny prezent dla seniora

  Ekipę sprzątającą możecie też zamówić. Chyba w każdym mieście działają wyspecjalizowane w tym obszarze firmy lub osoby, które znajdziecie na portalach ogłoszeniowych. Nie zaspokoi to potrzeby bliskości seniora i nie przemówi do niego językiem wspólnego spędzania czasu, ale wyobrażam sobie co najmniej kilka sytuacji, w których jest to uzasadnione rozwiązanie:

  1. Babcia jest perfekcyjną panią domu i nie jesteście w stanie sprostać jej standardom, a każda wcześniejsza próba kończyła się kłótnią. W takiej sytuacji lepiej odpuśćcie i zapłaćcie profesjonalistom, a babcię zajmijcie w czasie ich pracy rozmową, żeby obie strony uniknęły niepotrzebnych stresów, wilk był syty i owca cała.
  2. Mieszkacie daleko od babci lub na prezent chciałoby się złożyć więcej osób, które nie dadzą radę wziąć w nim udziału osobiście. Na takie okoliczności nie ma mocnych, a rzadkie wizyty może lepiej wykorzystać na miłe rozmowy niż froterowanie podłóg. Pamiętajcie tylko, żeby uprzedzić babcię kiedy i że w ogóle taka ekipa się pojawi. W przeciwnym razie zaskoczona seniorka mogłaby jej nie wpuścić!
  3. Nie macie babci lub Wasza babcia doskonale radzi sobie sama, za to chcielibyście wspomóc innego seniora w potrzebie. Jeśli jesteście z nim w dobrej komitywie, potraktujcie go jak własnego krewnego i zaproponujcie sprzątanie mieszkania połączone z rozmową. Na pewno to doceni. Jeśli jednak jest to obcy człowiek, o którym wiecie, że potrzebuje pomocy, ale nie mówicie sobie nawet „Dzień dobry!”, zaproponowanie mu ekipy sprzątającej może być najwspanialszym prezentem, jaki dostał z okazji Dnia Babci od wielu, wielu lat.

  ekipa sprzątająca

  No i co Wy na to? Ja, choć nie mówię językiem praktycznej pomocy, już nie mogę się doczekać, aż będę miała na tyle duże dzieci, że zechcą mi w ten sposób zrobić przyjemność na urodziny, imieniny lub choćby Dzień Matki.

  Dobre rady:

  – Nie udało Wam się umówić ekipy sprzątającej albo zorganizować kuzynostwa na Dzień Babci? Nic straconego. Przygotujcie babci kupon na sprzątanie, malowanie czy remont i wręczcie go 21 stycznia, a z porządkami czy renowacją poczekajcie do wiosny!

  Uzgodnijcie z seniorem czy seniorką termin Waszej pomocy. Nie wszyscy w tym wieku lubią niespodzianki. Lepiej, żeby jedynym zaskoczeniem była pozostawiona po Was pamiątka, którą będą mogli sobie oprawić w ramkę.

  – Inne pomysły na kreatywne prezenty na Dzień Babci znajdziecie tutaj oraz tutaj.

  Zostaw komentarz