• [ULWPQSF id=2944]
 • DIY Fotoprezenty Inne prezenty Ogólnie o prezentach

  7 kreatywnych prezentów świątecznych, które można dawać co roku

  kreatywne prezenty świąteczne

  Wymyślanie prezentów na Boże Narodzenie to dla niejednego człowieka prawdziwa zmora. Dlaczego? Bo to jedna z nielicznych okazji, kiedy trzeba obdarować na raz od kilku do kilkunastu osób. Nawet najbardziej kreatywnej osobie ciężko jest co roku wręczać każdemu coś innego. Stąd właśnie mój pomysł, żeby podzielić się z Tobą zestawieniem kreatywnych prezentów świątecznych, które można wręczać w każde Boże Narodzenie i nigdy się nie nudzą.

  Fotokalendarz

  Moi bliscy już wiedzą, że nie muszą szukać dla siebie kalendarza na nowy rok. Kiedy wręczyłam fotokalendarze ze zdjęciami swojej córeczki po raz pierwszy, sami zażyczyli sobie dostawać co roku taki prezent. Córka rośnie, więc zdjęcia za każdym razem są inne, babcie i dziadkowie są zachwyceni, że mogą patrzeć na nią każdego dnia, a ja cieszę się, że kreatywne prezenty świąteczne mam dla nich wymyślone na najbliższe kilkanaście lat z góry.

  http://mypresents.eu/fotokalendarz-robic-samemu-zamawiac/

  kreatywny prezent świąteczny: fotokalendarz

  Terminarz

  Alternatywą dla fotokalendarza może być personalizowany terminarz. Zwłaszcza, jeśli masz pewność, że ktoś takiego używa. U mnie w rodzinie taki kreatywny prezent świąteczny raczej by się nie sprawdził, ale jeśli ktoś wszystkie ważne daty zapisuje w notesie, na pewno ucieszy go terminarz z miniaturowymi zdjęciami solenizantów w odpowiednich dniach lub cytatami z ulubionych książek.

  http://mypresents.eu/personalizowany-terminarz/

  Bilety do teatru

  To u nas już niemal tradycja. Od kilku lat jest to kreatywny prezent świąteczny, którego wyczekuję z największą niecierpliwością, bo spodziewam się, że mogę na niego liczyć. Konkretny tytuł jest dla mnie jednak niespodzianką.  Mój mąż wybiera spektakl, który na pewno mi się spodoba, a następnie specjalnie dla mnie tworzy personalizowany bilet. Dotychczas znalazłam pod choinką wejściówki na balet „Dziadek do orzechów”, operę „Straszny Dwór”, musical „Piotruś Pan” oraz balet „Poskromienie złośnicy”. Co też Mikołaj przyniesie mi w tym roku…?

  http://mypresents.eu/atrakcyjnie-bilet-do-teatru/

  kreatywny prezent świąteczny: bilet do teatru

  Puzzle ze zdjęcia

  Puzzle ze zdjęcia ukochanej osoby lub własnego wizerunku mogą same w sobie stanowić wspaniały kreatywny prezent świąteczny. Ciężko jednak dawać go co roku, chyba że obdarowywana osoba jest wielką fanką puzzli i ma na nie osobny pokój. Własnej roboty puzzle ze zdjęcia mogą za to stanowić kreatywny dodatek do prezentu świątecznego, który nie zmieścił się pod choinkę, nie dotarł na czas lub nie ma formy materialnej. My na przykład często jesteśmy na Wigilii u rodziny, a prezenty czekają na nas w domu. Żeby jednak nie było wrażenia, że czegoś brakuje, w ostatnie święta mój mąż zrobił zdjęcie mojego podarunku i pociął je na kawałki, żebym miała frajdę, próbując dowiedzieć się, co dostałam.

  http://mypresents.eu/puzzle-ze-zdjecia/

  Kupony do wykorzystania w Nowym Roku

  Kuponami możesz spokojnie obdarowywać co roku. Nie musisz nawet wymyślać co i rusz nowych „atrakcji”. Jeśli są zużywane na bieżąco, oznacza to, że jest na nie zapotrzebowanie. Główną zaletą tego kreatywnego prezentu świątecznego jest to, że nic nie kosztuje, a może stanowić ogromną wartość. Pamiętaj jednak, żeby być przekonanym do tego, co obiecujesz na kuponach i faktycznie je realizować, nawet jeśli zostaną okazane w najmniej odpowiednim momencie.

  http://mypresents.eu/kupon-walentynkowy/

  kreatywny prezent świąteczny: bombka ze zdjęciem

  Własnoręcznie zdobiona bombka

  Wykonanie tego kreatywnego prezentu świątecznego jest prostsze, niż Ci się wydaje. Jeśli czujesz się mocno w DIY, możesz wykorzystać swój talent artystyczny i puścić wodze fantazji. W przeciwnym wypadku polecam bombki ze zdjęciem. Do przezroczystej, szklanej lub plastikowej bombki wsuń zwinięte w rolkę wydrukowane dwukrotnie i sklejone plecami zdjęcie wycięte w kształt koła (fotografię członków rodziny lub dowolnie wybrany obrazek), rozprostuj je pęsetą i załóż zatyczkę.

  Postacie do szopki

  Jeśli Twoi krewni nie mają własnej szopki, należałoby zacząć od podarowania im Maryi, Józefa i Jezusa w żłóbku. Lepiej, żeby sami zadecydowali, na jak dużą stajenkę mogą sobie pozwolić. Jeśli natomiast mają już szopkę, z pewnością ucieszą się z nowych figurek. Można z tego zrobić tradycję i wręczać co roku po jednej, np. wybranej przez najmłodszego członka rodziny. Prezent stanie się prawdziwie kreatywny i zyska na wartości sentymentalnej, jeśli figurki zrobisz samodzielnie, np. z modeliny.

  kreatywny prezent świąteczny: postacie do szopki

  Więcej kreatywnych prezentów świątecznych znajdziesz w zakładce „Boże Narodzenie”, szukając za pomocą tagu Boże Narodzenie oraz we wpisie „11 szybkich prezentów pod choinkę”. A może masz własne pomysły na kreatywne prezenty świąteczne, które można dawać co roku? Koniecznie podziel się nimi w komentarzach!

  Dobre rady:

  – Jeśli planujesz co roku obdarowywać fotokalendarzem, zamiast robić go online, skorzystaj z darmowego programu (np. CEWE), który zapamięta daty rodzinnych uroczystości. Dzięki temu nie będziesz musiał w kolejnych latach od nowa wprowadzać terminów wszystkich imienin, urodzin i rocznic.

  2 Comments

  • Rewelacja, Asiu! Wielkie gratulacje dla męża za kreatywność – te puzzle z ilustracją prezentu są kapitalne. Zastanawia mnie, czy łatwo Wam przychodzą takie pomysły? Ja nigdy nie byłem dobry w wymyślaniu prezentów… a gdy czytam o takich świetnych pomysłach, jest mi jeszcze bardziej głupio, że tak nie potrafię, a ściąganie z innych wydaje mi się… oszustwem? :p
   Moja żona ma ze mną przerąbane ^^’.

   • Też czasem mam opory, żeby zrobić dokładnie taki sam prezent, jak ktoś mi albo o jakim przeczytałam w Internecie. Ale kreatywne prezenty mają to do siebie, że są personalizowane i tworzone z myślą o odbiorcy, więc nigdy nie będą identyczne. Więc jak dla mnie to raczej inspirowanie się niż „odgapianie”, a już na pewno nie oszukiwanie.

  Zostaw komentarz