• [ULWPQSF id=2944]
 • DIY Fotoprezenty Gry i zabawy Inne prezenty Komputerowe Pisanie

  11 szybkich prezentów pod choinkę bez wychodzenia z domu

  Do Wigilii zostało już mniej niż tydzień. Jeśli nie masz jeszcze wszystkich prezentów, a nie chcesz spędzić ostatnich dni Adwentu tłocząc się z innymi rozgorączkowanymi zakupowiczami w centrach handlowych, wypróbuj moje pomysły na szybkie kreatywne prezenty pod choinkę.

  1. Fotokalendarz

  Czas przygotowania szybkiego prezentu pod choinkę: 1-2 godz.

  1-fotokalendarzJeśli na zamówienie fotokalendarza jest już za późno, możesz zrobić go całkiem sam. Wystarczy, że masz dostęp do kolorowej drukarki (lub punktu ksero oferującego usługi drukowania) oraz zdjęcia, którymi ozdobisz prezent. Do zrobienia fotokalendarza możesz wykorzystać jeden z darmowych programów generujących pliki do własnego wydruku. Wszystkie potrzebne informacje znajdzie we wpisie: Fotokalendarz – robić samemu, czy zamawiać?

  Koszt szybkiego prezentu pod choinkę: ok. 25 zł (wydruk poza domem) lub ok. 2 zł (jeśli masz własną drukarkę i zapłacisz jedynie za spięcie stron spiralą)


   

  2. Gazeta świąteczna

  Czas przygotowania szybkiego prezentu pod choinkę: 2-3 godz.

  2b-birthday-magazine-gazeta-urodzinowa

  Ten prezent może zająć Ci trochę więcej czasu, ale z pewnością spędzisz go w przyjemny sposób (być może nawet w większym gronie), wklejając zdjęcia swoich bliskich np. do świątecznych magazynów reklamowych, które codziennie wrzucane są do skrzynek na listy. Co więcej, dzięki temu możesz zrobić jeden prezent dla wielu osób, np. dla całej rodziny z dziećmi. Więcej szczegółów znajdziesz we wpisie pt. Gazeta urodzinowa.

  Koszt szybkiego prezentu pod choinkę: do 2 zł za wydruk (jeśli użyjesz darmowego magazynu reklamowego)


   

  3. Puzzle ze zdjęcia

  Czas przygotowania szybkiego prezentu pod choinkę: 0,5 godz.

  3-photo-puzzles-puzzle-ze-zdjeciaPuzzle ze zdjęcia szybko i łatwo zrobisz samemu. Co prawda wycinanie typowych puzzlowych kształtów nie jest łatwe, ale układanie puzzli z kwadratów lub całkiem nieregularnych kształtów to też niezła zabawa. Zwłaszcza, jeśli nie wiadomo, jaki będzie efekt końcowy. A może nim być choćby przerobione zdjęcie obdarowanego. Na odwrocie natomiast, przed pocięciem puzzli na kawałki, możesz wpisać swoje życzenia świąteczne. Pomysły na przerobienie zdjęcia przedstawiłam we wpisie: Kreatywny prezent dla artystki.

  Koszt szybkiego prezentu pod choinkę: do 2 zł (koszt wydruku 1 kolorowej strony A4)


   

  4. Słodycze z napisami

  Czas przygotowania szybkiego prezentu pod choinkę: 1 godz.

  4-personalised-sweetsTwoi bliscy uwielbiają słodycze, ale Tobie nie wydają się one wystarczającym prezentem? Możesz to zmienić! Wystarczy, że coś do nich dodasz, na przykład napisy w stylu „Jesteś świetny!”, „Najlepsza mama na świecie” lub życzenia – przy każdym cukierku inne. Gwarantuję, że każdy ucieszy się na swoje ulubione słodycze podane w takiej postaci. Uwaga! Wyjątkowo nie polecam kładzenia pod choinkę rozpakowanego Merci (jak w przypadku czekoladek z podziękowaniami), lecz ozdobienie zapakowanych cukierków/czekoladek.

  Koszt szybkiego prezentu pod choinkę: 5-10 zł (zależy od ceny słodyczy, które wybierzesz)


   

  5. Herbata z napisami

  Czas przygotowania szybkiego prezentu pod choinkę: 1-2 godz.

  5-diy-tea-gift-herbaciany-prezent-kreatywnyJeśli jednak Twoi bliscy nie jadają słodyczy, za to często piją herbatę, przygotuj dla nich zestaw herbat torebkowych z własnymi etykietkami. Na każdej z nich może znajdować się inny rysunek, a nawet zdjęcie oraz napis (jak wyżej). Więcej informacji znajdziesz we wpisie: Herbaciany prezent kreatywny, natomiast więcej pomysłów na związane z herbatą prezenty – na blogu Piewcy Teiny.

  Koszt szybkiego prezentu pod choinkę: 10-20 zł (zależy od ceny herbaty, którą wybierzesz)


   

  6. Artystyczna chmura słów

  Czas przygotowania szybkiego prezentu pod choinkę: 1-2 godz.
  (z każdą kolejną nabiera się wprawy)

  6-chmura-slow-w-ksztalcie-bombkiChmura słów to piękny prezent pozwalający za pomocą krótkich fraz ułożonych w dowolny kształt (np. bombki) wyrazić więcej niż zwykły obraz lub napisany prosto tekst. Chmurę słów możesz narysować na kartce lub skorzystać z mojej instrukcji i wykonać ją na komputerze. Gotowy projekt, który zajmie Ci niewiele ponad godzinę, wydrukuj i opraw w ramkę. Alternatywnie możesz wydrukować projekt na połówce strony i z zrobić z niej piękną kartę z życzeniami. Szczegółowa instrukcja dostępna jest we wpisie: Personalizowane serce w 7 krokach.

  Koszt szybkiego prezentu pod choinkę: do 2 zł za wydruk w kolorze + ew. koszt ramki ok. 20 zł


   

  7. Zestaw kuponów

  Czas przygotowania szybkiego prezentu pod choinkę: 1 godz.

  kuponTu ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia. Na ładnie wykonanym zestawie kuponów zaoferować możesz wszystko: od wieczornego masażu, czy zobowiązania do mycia naczyń przez tydzień po jakiś prezent materialny, którego nie zdążyłeś nabyć przed świętami. W tym ostatnim przypadku wystarczy napisać: „Kupon uprawniający do odbioru XYZ po … stycznia 2019 r.”, żeby nie musieć się dłużej martwić spóźnienionym prezentem. Kilka pomysłów na treść takich kuponów znajdziesz we wpisie: Kupon walentynkowy.

  Koszt szybkiego prezentu pod choinkę: 0 zł (ewentualne koszty swoich obietnic poniesiesz później 😉


   

  8. Wiersz, opowiadanie lub fotostory

  Czas przygotowania szybkiego prezentu pod choinkę: zależny od weny i długości wybranej formy literackiej

  4-write-a-short-story-napisz-opowiadanie-ostJeśli lubisz pisać, to prezenty idealne dla Ciebie. Wystarczy, że umieścisz bliską osobę w centrum wydarzeń, a całe opowiadanie będzie miało pozytywny wydźwięk, żeby obdarowany był zachwycony. Także i wiersz, choćby nie zasługiwał na literackiego Nobla i raczej przypominał rytmizowaną prozę z rymami częstochowskimi lub był ledwie przeróbką cudzego dzieła, jeśli został napisany z myślą o konkretnej osobie, zostanie doceniony. O tym co, jak i dla kogo możesz napisać, przeczytasz we wpisie: Napisz opowiadanie w prezencie. Jeśli potrzebujesz przy tym pomocy, zapoznaj się z moją ofertą i różnymi możliwościami współpracy. Alternatywą dla opowiadania, które jest jednak dość wymagającą formą, może być fotostory [tutaj tłumaczę, jak je wykonać].

  Koszt szybkiego prezentu pod choinkę: 0 zł


   

  9. Portret – malowany

  Czas przygotowania szybkiego prezentu pod choinkę: kilka godzin

  9-portret

  To z kolei propozycja dla osób, które lepiej posługują się pędzlem niż piórem. Mało kogo stać na profesjonalny portret. Wiele osób chciałoby jednak zatrzymać czas i utrwalić swój obecny wygląd. Dlatego nawet mniej fachowy portret, jednak zrobiony od serca przez bliską osobę, z pewnością będzie dużym powodem do radości.

  Koszt szybkiego prezentu pod choinkę: zależny od użytych materiałów (farby/kredki, papier/płótno)


   

  10. Portret – wykonany na komputerze

  Czas przygotowania szybkiego prezentu pod choinkę: kilka minut

  10-computer-portraitJeśli podoba Ci się pomysł podarowania komuś portretu, ale nie potrafisz malować, nic nie szkodzi! Wystarczy, że wgrasz ładne zdjęcie krewnego do edytora graficznego (np. LunaPic) i wybierzesz dowolny efekt z zakładki Effects lub Art, a zdjęcie zyska całkiem nowy, artystyczny wygląd. Podpowiedź: zdjęcia młodszych krewnych znajdziesz na Facebooku, a starszych krewnych – w rodzinnych albumach.

  Koszt szybkiego prezentu pod choinkę: do 2 zł za wydruk w kolorze + ew. koszt ramki


   

  11. Zdjęcia z wymarzonej podróży

  Czas przygotowania szybkiego prezentu pod choinkę: 1-2 godz.

  11-dream-journey-photos-zdjecia-z-wymarzonej-podrozyByć może chciałbyś podarować bliskim wycieczkę do egzotycznych krajów, ale z jakichś powodów któraś ze stron nie może sobie na to pozwolić. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby cieszyć się zdjęciami z takiej podróży! Wystarczy wyciąć sylwetkę obdarowanego z innego zdjęcia i wstawić go w tła odpowiadające tematyce wymarzonej wycieczki. Jeśli chcesz pójść dalej, możesz nawet pobrać ze strony biura podróży ramowy program wycieczki i dołączyć go do zdjęć albo powstawiać w nie także innych członków rodziny na dowód, że wszyscy tam byliście! O innych zastosowaniach tego prezentu przeczytasz we wpisie: Kreatywny prezent dla artystki.

  Koszt szybkiego prezentu pod choinkę: zależny od ilości i formatu wywoływanych zdjęć


  Mam nadzieję, że spodobały Ci się moje pomysły. Nawet jeśli masz już wszystkie prezenty gotowe, być może zdecydujesz się wykorzystać któryś z nich jako kreatywną wartość dodaną.

  Tymczasem z całego serca życzę Ci wesołych świąt i wielu kreatywnych prezentów pod choinką!

  Zostaw komentarz