• [ULWPQSF id=2944]
 • DIY Fotoprezenty Komputerowe

  Gazeta urodzinowa. Jak sprawić, by ktoś poczuł się gwiazdą?

  gazeta urodzinowa

  W dniu urodzin każdy z nas jest celebrytą – przynajmniej w kręgu rodziny i bliskich znajomych. Zwykle o tym doniosłym wydarzeniu nie wspomina się w gazetach. Ale możesz to zmienić, wręczając jubilatowi kreatywny prezent, jakim niewątpliwie jest gazeta urodzinowa.

  Czy zdarzyło Ci się pojawić się kiedyś w gazecie? Mi raz. Moja wypowiedź i zdjęcie zajęły może ze dwa centymetry kwadratowe. A gdyby tak poświęcić jednej osobie całe wydanie? Na ten właśnie pomysł wpadłam w liceum przed urodzinami koleżanki, a zrealizowałam go od tamtego czasu już dwukrotnie – za każdym razem inaczej!

  Teraz, natomiast, piszę zabawne, spersonalizowane artykuły do gazety urodzinowej na zamówienie. Marzysz o takim prezencie dla bliskiej osoby?

  Napisz do mnie!

  Jak powstała moja pierwsza gazeta urodzinowa?

  Wyszukałam nasze wspólne zdjęcia, a następnie poczekałam na dzień urodzin koleżanki, kupiłam gazetę i skserowałam te z nich, które przy odrobinie wyobraźni pasowały do treści. Jeszcze tego samego dnia odpowiednio je podocinałam i ponaklejałam w miejscu oryginalnych zdjęć. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, a solenizantka była zachwycona, dowiadując się z gazety, że wygrała konkurs Miss Pomorza, nawiązała w imieniu samorządu współpracę z zagranicą i ufundowała nowy plac zabaw.

  gazeta urodzinowa

  Gazeta urodzinowa ze zdjęciami i własnym tekstem

  Gazetę urodzinową wykonałam już w liceum, co dowodzi, że prezent ten nie wymaga korzystania z nowoczesnych technologii. Mogą one jednak dać większe pole do popisu. Przykładowo, obecnie nie musisz się ograniczać do czarno-białych gazet, a zdjęcia zamiast przycinać, możesz zmniejszyć lub powiększyć do odpowiednich rozmiarów na komputerze.

  Co więcej, możesz też skorzystać ze specjalnych edytorów on-line, których ja użyłam, tworząc grafiki do tego wpisu. Jednym z nich jest prosta w obsłudze Photofunia. Wystarczy wpisać tam własny nagłówek i wgrać zdjęcie, a piękna grafika tworzy się sama. 🙂

  Największe wrażenie zrobi jednak na pewno gazeta, w której zarówno zdjęcia, jak i teksty artykułów będą spersonalizowane. Taką gazetę stworzyłam na zamówienie jednej z czytelniczek. Z okazji 40. urodzin męża zamówiła u mnie zabawny artykuł do gazety Forbes. Przedstawiwszy w nim męża jako najbogatszego człowieka świata, sformatowałam czcionki, układ strony, nagłówek oraz stopkę i wstawiłam logo gazety.

  gazeta urodzinowa

  Gazeta urodzinowa to prezent, który można wykorzystać przy dowolnej okazji:

  • 2 gazeta urodzinowaurodzin,
  • imienin,
  • rocznicy ślubu,
  • wieczoru panieńskiego,
  • przejścia na emeryturę…

  Gazeta urodzinowa – Twoja kolej!

  Jeśli sądzisz, że przypasowanie Twoich zdjęć do artykułów jest niewykonalne, spróbuj otworzyć pierwszą lepszą gazetę, znaleźć jakiś tekst opatrzony dużym nagłówkiem i zdjęciem i wyobraź sobie taką podmianę. Prawda, że zabawne?

  A jeśli masz do tego pomysł na artykuł, śmiało pisz do mnie:

  joanna@mypresents.eu

  W prezencie dla Twoich bliskich mogę bowiem napisać nie tylko opowiadanie, ale też artykuł do wybranej przez Ciebie lub wymyślonej gazety i odpowiednio go sformatować (więcej o tym, jak mogę Ci pomóc, przeczytasz TUTAJ).

  Dobre rady:

  • Uwaga! Zdjęcia podstawiaj tylko do artykułów o pozytywnej treści! Kroniki kryminalne, informacje o wypadkach na drogach i atakach terrorystycznych omijaj szerokim łukiem!
  • Nie zostawiaj tego prezentu na ostatnią chwilę! Choć pisanie artykułu zajmie nie więcej niż tydzień, musisz doliczyć kolejne dni na uzgadnianie szczegółów, formatowanie i ewentualne poprawki!

  1 komentarz

  Zostaw komentarz