• [ULWPQSF id=2944]
 • Fotoprezenty Inne prezenty Kulinarne Ogólnie o prezentach Pisanie

  21 pomysłów na kreatywny prezent dla żony

  Walentynki tuż, tuż. Niektórzy mężowie zastanawiają się zapewne, jaki prezent dla żony wybrać. Ja odpowiadam bez wahania: kreatywny! W dzisiejszym wpisie znajdziesz aż 21 pomysłów na romantyczne prezenty dla współmałżonka w podziale według dominujących języków miłości.

  Znając dobrze swojego współmałżonka, dużo łatwiej trafisz z prezentem niż w pierwszych miesiącach randkowania. Wiedząc, co tak naprawdę cieszy Twoją drugą połówkę lub czego jej na co dzień najbardziej jej brakuje, możesz przeznaczyć cały swój czas i energię na robienie prezentu, który uczyni tegoroczne Walentynki wyjątkowymi, nie wydając na niego fortuny.

  O językach miłości pisałam kilka miesięcy temu we wpisie „5 języków miłości w prezentach”. Jeśli jeszcze nie wiesz, którym z nich mówi Twój współmałżonek, koniecznie przeczytaj ten wpis lub zamów książkę Gary’ego Chapmana „5 języków miłości”, w której szczegółowo przedstawia on swoją koncepcję.

  Prezent dla żony mówiącej językiem dotyku

  żółta chmura słów w kształcie serca z pomysłami na prezent dla żony mówiącej językiem dotykuJeśli Twoja żona (lub mąż) uwielbia ponad wszystko przytulanie i innego rodzaju czuły dotyk, pomyśl nad prezentem, który zaspokoi tę potrzebę. Moje dwie propozycje to (1) masaż – może być wykonany przez Ciebie lub w salonie masażu, oraz (2) taniec. Zabierz żonę na potańcówkę albo zapiszcie się na kurs tańca. Najlepiej takiego, w którym partnerzy muszą tańczyć blisko siebie (polecam bachatę!). W dniu świętego Walentego, natomiast, podaruj żonie samodzielnie wykonany kupon oferujący jedną z tych dwóch atrakcji (gotowy szablon możesz pobrać z mojego wpisu nt. kuponów walentynkowych).

  Prezent dla żony mówiącej językiem prezentów

  różowa chmura słów w kształcie serca z pomysłami na prezent dla żony mówiącej językiem prezentów

  Z jednej strony sprawa wydaje się być prosta, bo współmałżonek mówiący językiem prezentów powinien docenić każdy, nawet najbłahszy podarunek. Z drugiej strony z pewnością zauważy, jeśli tym razem postarasz się bardziej niż zwykle. Zastanów się więc, w czym sam czujesz się dobrze, wybierz jeden z moich 26 pomysłów na prezenty walentynkowe i zadbaj o ładne opakowanie. Mężom szukającym pomysłu na spektakularny prezent walentynkowy polecam zwłaszcza (3) wyściełanie ścieżek żony płatkami róż.

  Prezent dla żony mówiącej językiem pomocy

  fioletowa chmura słów w kształcie serca z pomysłami na prezent dla żony mówiącej językiem pomocy

  Zastanów się, które obowiązki zwykle wypełnia Twoja żona (mąż), a których Ty na co dzień unikasz . Może to ona zwykle (4) robi śniadanie/obiad/kolację? Może dasz radę (5) upiec dla niej ciasto? A może zalegasz z jakimiś swoimi obowiązkami i wykorzystasz tę okazję, żeby wreszcie (6) naprawić cieknący kran lub zawiesić obraz na ścianie? Możesz też najzwyczajniej w świecie (7) wrócić wcześniej z pracy i pod jej nieobecność posprzątać całe mieszkanie.

  Boisz się, że nie zauważy lub że to za mało romantyczne i nie zostanie uznane za prezent? Jeśli znasz język miłości swojej żony i faktycznie mówi ona językiem praktycznej pomocy, z pewnością to doceni. Jest jednak sposób, żeby Twój prezent dla żony stał się jeszcze bardziej kreatywny i na długo zapadł w pamięć: (8) utrwal swoje wysiłki za pomocą fotostory! Za każdym razem, kiedy robisz coś dla niej, ustaw samowyzwalacz i zrób zdjęcie. Następnie ułóż je w zabawną lub romantyczną historyjkę z Twoim udziałem. Jeśli nie przepadasz za robieniem sobie zdjęć, (9) napisz opowiadanie (np. „Jak Robert „Herkules” Kowalski oczyścił pałac królowej Joanny”) lub (10) wiersz (np. „12 prac Huberta”).

  Jeśli potrzebujesz pomocy, koniecznie napisz do mnie na adres joanna@mypresents.eu. Chętnie podpowiem Ci, jak zacząć, lub napiszę opowiadanie dla ukochanej kobiety w Twoim imieniu!

  Prezent dla żony mówiącej językiem afirmacji

  turkusowa chmura słów w kształcie serca z pomysłami na prezent dla żony mówiącej językiem afirmacji

  Afirmacja to inaczej miłe słowa pokazujące, że kogoś akceptujesz, doceniasz, kochasz… Małżonka mówiącego językiem afirmacji nie można nimi znudzić. Dlatego nawet jeśli już raz zapewniłeś żonę (męża) o swoich uczuciach na jeden z poniższych sposobów, nie wahaj się zrobić tego ponownie!

  Miłe słowa możesz (11) po prostu wypisać na kartce („101 powodów, dla których kocham moją żonę”), (12) wpisać w chmurę słów w kształcie serca, (13) nakleić na czekoladki Merci, (14) umieścić jako podpisy pod zdjęciami w prezentacji multimedialnej, (15) zawrzeć w napisanym specjalnie na tę okazję liście miłosnym lub (16) wysyłać przez cały dzień w SMS-ach.

  Prezent dla żony mówiącej językiem czasu

  zielona chmura słów w kształcie serca z pomysłami na prezent dla żony mówiącej językiem czasu

  Na tym polu czuję się ekspertem, gdyż jest to mój własny język miłości. Jeśli chodzi o prezenty, przyjemność można mi zrobić na dwa sposoby: albo poświęcając czas na przygotowanie czegoś kreatywnego specjalnie z myślą o mnie, albo spędzając czas bezpośrednio ze mną.

  Co to oznacza w praktyce? Po pierwsze, że ucieszyłabym się z każdego prezentu z listy 26 romantycznych prezentów z podstrony na Walentynki/rocznicę. Po drugie, że chętnie spędziłabym wspólnie czas ze swoim Mężem (17) w teatrze, (18) na lodowisku, (19) na spacerze, na kursie tańca, (20) grając w gry planszowe albo (21) wspólnie pichcąc coś w kuchni. Z przyjemnością dostawałabym też przez cały dzień SMS-y zapewniające o tym, że jest ze mną myślami.

  Mam nadzieję, że czujesz się zainspirowany i że te Walentynki będą niezapomniane. Daj znać, jeśli wykorzystasz któryś z moich pomysłów lub chcesz podzielić się jakimś innym!

  Dobre rady:

  Jeśli wciąż nie jesteś pewien, którym językiem mówi Twoja druga połówka, spróbuj wymyślić prezent dla żony zaspokajający różne potrzeby. Np. regularnie wysyłane SMS-y z miłymi słowami napełnią zbiornik miłości małżonka łaknącego afirmacji i wspólnego spędzania czasu, a kurs tańca to dobry prezent dla żony lubiącej zarówno się przytulać jak i spędzać czas w Twoim towarzystwie.

  – Ilustracje do wpisu wykonałam na stronie http://www.neoformix.com/Projects/WordHearts/

  1 komentarz

  Zostaw komentarz