• [ULWPQSF id=2944]
 • Kulinarne

  Owocowe kwiatki – smaczne, zdrowe, kolorowe

  Szukasz prezentu dla swojej drugiej połówki, który będzie jednocześnie ładny, smaczny, zdrowy i niedrogi? Oto czym Mąż zachwycił mnie w moje święto: bukiet z owocowych kwiatków!

  Skąd pomysł na owocowe kwiatki?

  Mój mąż wie, że niełatwo zrobić mi prezent. Doceniam wszystkie prezenty kreatywne i spersonalizowane, robione specjalnie z myślą o mnie, ale rzadko kiedy cieszą mnie prezenty kupne. Książki wolę pożyczać z biblioteki, słodycze za szybko znikają, a kwiaty to dla mnie totalne marnowanie pieniędzy. Mój Romantyk jednak nie dał za wygraną i w zeszłym roku na Dzień Kobiet, być może zainspirowany moimi kanapkami z sercem, podarował mi jadalne owocowe kwiatki, które ucieszyły nie tylko oczy, ale też podniebienie.

  Owocowe kwiatki – składniki

  Do przygotowania owocowych kwiatków potrzebujesz:

  • 1 puszkę ananasów w plastrach
  • 5-10 dużych truskawek
  • 10-20 zielonych winogron
  • 5 patyków szaszłykowych

  Jest to zestaw minimum, ale możesz go dowolnie wzbogacać lub modyfikować (np. zastąpić truskawki kawałkami arbuza). Ważne, żeby wszystkie użyte owoce były twarde.

  Owocowe kwiatki – przygotowanie

  1. Przekrój truskawki na pół, najlepiej w miejscu, w którym ich średnica będzie równa średnicy pustego środka plastra ananasa, dzięki czemu truskawka idealnie go wypełni.
  2. Włóż przekrojoną truskawkę w środek ananasa i nabij plaster z truskawką na patyk szaszłykowy.
  3. Naniż kolejne owoce na patyk.
  4. Włóż gotowe kwiatki do wysokiej przezroczystej szklanki.

  Bukiet gotowy! Nie potrafię sobie wyobrazić nikogo, komu na taki widok nie pociekłaby ślinka.

  Jeśli masz jakiś pomysł na to, z czego jeszcze można zrobić owocowe kwiatki, daj znać w komentarzu!

  Dobre rady:

  – Podłużne winogrona świetnie imitują listki. Postaraj się nie nakłuwać ich w samym środku lecz bliżej brzegu. Dzięki temu uzyskasz ciekawszy kształt kwiatków.

  – Pamiętaj, żeby nie umieszczać zbyt wielu owoców na dole patyka, gdyż Twoje kwiaty nie zmieszczą się wtedy do „wazonu” i nie będzie ich za co złapać.

  Zostaw komentarz