• [ULWPQSF id=2944]
 • Komputerowe

  Praktyczny prezent dla webmastera #ToMojPrezent

  Za tydzień wypadają imieniny mojego Męża. W tym roku postanowiłam zrobić mu prezent, który będzie nie tylko kreatywny, ale też praktyczny. Potrzebna mi będzie jednak Wasza pomoc. Jeśli chcecie włączyć się w robienie wspólnego praktycznego prezentu, czytajcie dalej!

  blog

  Kiedy zakładaliśmy ten blog, ustaliliśmy następujący podział zadań. Ja miałam zajmować się pisaniem, doborem grafiki i stroną estetyczną, a mój Mąż kwestiami technicznymi i promocją strony. W praktyce On sprawdza moje teksty, a ja dbam o widoczność bloga na stronach społecznościowych, prowadząc nasz fanpage na Facebooku, publikując wpisy na Twitterze i odpowiadając na liczne około-prezentowe pytania na Quora (tym, którzy jeszcze nie znają tego anglojęzycznego forum, serdecznie je polecam!). Choć mój Mąż nie jest webmasterem z zawodu i tak jak ja dopiero się w tej roli rozkręca, pomyślałam sobie, że byłoby mu miło, gdyby z okazji Jego imienin weszło na bloga rekordowo dużo osób.

  man

  Jak to osiągnąć?

  Jak już pisałam, do zrobienia tego praktycznego prezentu potrzebna mi będzie Wasza pomoc. Dokształcając się w temacie blogowania, dowiedzieliśmy się m.in., że Google promuje strony, do których prowadzi dużo linków z innych stron. Podobnie Facebook, który nie pokazuje już wpisów wszystkim tym, którzy polubili daną stronę, ale uzależnia tzw. „reach” (zasięg) od aktywności związanej z danym wpisem. Wystarczy więc, że jedna osoba kliknie „like”, a już to co piszę, wyświetla się kilkunastu więcej osobom. Jeszcze lepszym sposobem na dotarcie do całkiem obcych ludzi jest dzielenie się linkami. Dwa miesiące temu moja koleżanka poleciła blog na swoim fanpage’u „Macierzyństwo i ja” i jeszcze tego samego wieczoru weszło na niego prawie dwadzieścia nowych osób!

  O taki właśnie praktyczny prezent chcemy Was poprosić!

  social media

  Instrukcja krok po korku:

  1. Wybierzcie dowolny wpis z bloga.
  2. Podzielcie się nim, wstawiając link do wpisu na swoim wallu na Facebooku, na Twitterze albo na innym forum, na którym jesteście aktywni (mile widziane też te, na których my się nie udzielamy).
  3. Dodajcie do niego komentarz, rozpoczynając od #ToMojPrezent

  Np. #ToMojPrezent bo został zrobiony specjalnie dla mnie.share

  #ToMojPrezent bo brałem/brałam w nim udział.

  #ToMojPrezent bo to ja go zainspirowałem/ zainspirowałam.

  #ToMojPrezent bo sam(a) zrobiłem/zrobiłam kiedyś podobny.

  #ToMojPrezent bo chciałbym/chciałabym kiedyś taki dostać.

  Dzięki temu za pomocą jednego kliknięcia będziemy mogli wyśledzić wszystkie Wasze wpisy.

   

  A teraz to samo w postaci graficznej:

  ToMojPrezent inforgrafika3

  Wiem, że bloga czytają też osoby nieudzielające się na portalach społecznościowych. Wy też możecie wziąć udział w robieniu naszego praktycznego prezentu! Powiedzcie o naszym blogu minimum jednej osobie z Waszego otoczenia, która jeszcze o nim nie słyszała (najlepiej, gdyby była potencjalnie zainteresowana tematyką kreatywnych prezentów), a następnie przypilnujcie, żeby przy Was na niego weszła! Samo podanie adresu nie wystarczy. Zadanie możecie uznać za wykonane wtedy, gdy ktoś przy Was wpisze go np. w komórkową wyszukiwarkę. Jeśli Wam się to uda, dajcie nam o tym znać w komentarzu poniżej (np. Pokazałem/pokazałam blog znajomej/kuzynowi/siostrzenicy).

  sharing

  Czas trwania akcji: tydzień przed imieninami i tydzień po nich, czyli od dzisiaj do końca lipca. O ostatecznym kształcie prezentu, czyli wynikach akcji #ToMojPrezent zamelduję z początkiem sierpnia.

  Z góry dziękuję i trzymam za Was kciuki!

  Asia

  Moje kreatywne prezenty My Creative PresentsMoje kreatywne prezenty My Creative PresentsMoje kreatywne prezenty My Creative PresentsMoje kreatywne prezenty My Creative PresentsMoje kreatywne prezenty My Creative PresentsMoje kreatywne prezenty My Creative PresentsMoje kreatywne prezenty My Creative PresentsMoje kreatywne prezenty My Creative PresentsMoje kreatywne prezenty My Creative PresentsMoje kreatywne prezenty My Creative PresentsMoje kreatywne prezenty My Creative PresentsMoje kreatywne prezenty My Creative Presents

  Dobre rady:

  – To, że akcja kończy się 31.07.2016 r. nie znaczy , że nie możecie się dołożyć do naszego praktycznego prezentu później, jeśli się zagapicie albo akurat wyjechaliście na wakacje. Jeśli akcja się rozkręci, napiszę o wynikach ponownie na początku września.

  – Możecie oczywiście zrobić też dużo więcej, np. zapisać się na nasz comiesięczny newsletter (każdy nowy subskrybent otrzyma opowiadanie napisane specjalnie dla czytelników bloga!), polubić nas na Facebooku, śledzić nas na Tweeterze, komentować wpisy na blogu albo wziąć udział w konkursie. Jest wiele możliwości, żeby zrobić nam praktyczny prezent! Każdą z nich z pewnością bardzo docenimy!

  – Moją pierwszą infografikę stworzyłam na internetowej platformie grafiki komputerowej: Canva, którą polecam zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym grafikom.

  1 komentarz

  • #ToMojPrezent – Pokazałam waszego bloga koleżance. Aż miło było patrzeć, jak dziwi się i uśmiecha na przemian, czytając o Waszych pomysłach. Obiecała pokazać Waszą stronę córkom.
   P.S. Najserdeczniejsze imieninowe pozdrowienia dla Krzysia!

  Zostaw komentarz