• [ULWPQSF id=2944]
 • Fotoprezenty

  12 pierwszych miesięcy życia dziecka na zdjęciach z liczbami

  Jak upamiętnić pierwsze 12 miesięcy życia dziecka? Moje przyjaciółki co miesiąc robią dziecku zdjęcie z odpowiednią liczbą. Chcesz zobaczyć efekty?

  Moje dzieci będą miały na pamiątkę z początków swego życia zdjęcia robione co miesiąc w ciąży oraz fotoksiążkę przedstawiającą kolejne etapy ich rozwoju. Kiedy więc przyjaciółki zaproponowały mi, bym dodatkowo robiła im co miesiąc zdjęcie, uznałam, że już wystarczy. Dopiero kiedy zobaczyłam ich efekty, zaczęłam żałować, że się za to nie zabrałam.

  Zdjęcie z liczbą oznaczającą miesiąc życia można zrobić na wiele sposobów. Można dorysować ją na komputerze, ale efekt będzie sztuczny. Można wykorzystać specjalne karty do robienia zdjęć, ale fotografie nie będą spersonalizowane. Można samemu wykonać takie karty. A można, tak jak moje przyjaciółki, układać liczby za każdym razem z czegoś innego, co nawiązuje do pory roku lub aktualnych zainteresowań czy etapu rozwoju dziecka.

  Z czego zrobić liczby do zdjęć

  Możliwości są nieskończone. Liczby 1-6 możesz ułożyć z pieluszek, ubranek, ulubionego kocyka, chusty lub smoczków. Kiedy dziecko zaczyna wcinać stałe pokarmy, użyj kaszki rozsypanej na desce, słoiczków z obiadkami, kawałków owoców lub warzyw.

  Im starsze dziecko, tym więcej możliwości. Kolejne liczby mogą powstać z gryzaków, grzechotek lub innych zabawek, ale także z elementów dalszego otoczenia: kwiatów na wiosnę, nadmorskiego piasku latem, kasztanów jesienią, kamyków, patyków, liści lub szyszek o dowolnej porze roku, jeśli dziecko właśnie się nimi zaczęło bawić.

  Na co zwrócić uwagę

  Im mniej ruchliwe dziecko, tym łatwiej zrobić zdjęcie. Półroczny maluch żywo interesuje się nowościami w swoim otoczeniu, więc zanim zrobisz zdjęcie, może zniszczyć precyzyjnie ułożone cyfry. Najlepiej więc poprosić o pomoc kogoś, kto odwróci uwagę dziecka lub umieści je koło liczby dopiero w ostatniej chwili.

  Ciężko też zrobić zdjęcie, na którym zarówno leżąca na ziemi liczba jak i siedzący lub stojący bobas będą się ładnie prezentować. Z drugiej strony, śpiący brzdąc nie będzie się uroczo uśmiechał do aparatu. Zamiast tego warto rozważyć wykonanie stojących liczb (np. z klocków lub elementów powieszonych na ścianie / podpartych o nią).

  Co do tła, moim zdaniem najlepsze będzie jednolite, które nie będzie odwracało uwagi od dziecka ani od liczby. Oczywiście nie musi być za każdym razem takie samo.

  Pamiętaj też o dobrym oświetleniu. Choć rodzic będzie widział w swoim dziecku ósmy cud świata zarówno w pełnym słońcu jak i w całkowitym mroku, inni z pewnością zachwycą się bardziej, jeśli zdjęcie będzie dobrej jakości. A tę uzyskać najłatwiej przy naturalnym świetle słonecznym.

  Czy masz jeszcze jakieś pomysły na to, z czego zrobić liczby albo na co należy uważać przy robieniu zdjęć z pierwszych 12 miesięcy życia? Jeśli tak, podziel się nimi w komentarzach!

  Dobre rady:

  – Jeśli Twoje dziecko urodziło się pod koniec roku kalendarzowego, możesz użyć zdjęć do fotokalendarza dla dziadków, w którym liczby będą oznaczać nie tylko ukończone miesiące życia dziecka, ale też miesiące kalendarzowe.

  Zostaw komentarz