• [ULWPQSF id=2944]
 • DIY

  Drzewko szczęścia dla nowożeńców lub drzewko szczęścia na osiemnastkę – jak je spersonalizować?

  Czy na drucianych gałązkach drzewka szczęścia mogą wisieć wyłącznie jednogroszówki lub kamienie szlachetne? Wcale nie! W tym wpisie podpowiem Ci, jak przy odrobinie pracy i wyobraźni nadać drzewku szczęścia dla nowożeńców lub na osiemnastkę bardziej osobistego charakteru.

  W kilku starszych wpisach przeczytasz o prezentach, jakie robiłyśmy sobie z przyjaciółkami na osiemnastki. Jedna przyjaciółka dostała poświęconą jej gazetę. Druga otrzymała personalizowany terminarz. Ja miałam zorganizowane podchody. I tylko trzeciej przyjaciółce nie udało się nic zorganizować, choć już wtedy zrodził się w mojej głowie pomysł personalizowanego drzewka szczęścia. Tak samo jednak jak pomysł z fotostory dla koleżanki, drzewko musiało poczekać i to aż 14 lat, aż nadarzyła się kolejna okazja: ślub tejże przyjaciółki. Personalizowane drzewko szczęścia nadaje się bowiem tak samo dobrze na osiemnastkę jak i dla nowożeńców.

  Jak zrobić personalizowane drzewko szczęścia dla nowożeńców lub na osiemnastkę?

  Podstawą jest oczywiście samo drzewko, które możesz zrobić samemu. W Internecie łatwo znajdziesz poświęcone temu filmiki instruktażowe. Mnie bardziej niż DIY zajmuje jednak personalizacja, dlatego sama kupiłam gotowe drzewko. Początkowo chciałam zaopatrzyć się w drzewko z jednogroszówkami, do których zamierzałam przyklejać elementy personalizacji. Takie drzewka szczęścia wyszły chyba jednak z mody, więc ostatecznie kupiłam drzewko z awenturynami (TUTAJ).

  Kiedy już będziesz mieć drzewko szczęścia, możesz zabrać się za jego personalizację.

  1. Wymyśl kilkanaście rzeczy, które sprawiają obdarowanej osobie lub osobom radość

  Mogą to być rzeczy abstrakcyjne: miłość, przyjaźń; sposoby spędzania wolnego czasu: książki, muzyka, sport; albo coś charakterystycznego dla danej osoby lub pary: czarny kot, programowanie, ulubiony zespół czy książka.

  2. Zastanów się, jak zobrazować każdą z tych rzeczy i wykonaj lub znajdź w Internecie odpowiednie grafiki

  Pamiętaj, że im bardziej symboliczna grafika, tym bardziej czytelna, co ma szczególne znaczenie przy małych drzewkach szczęścia.

  3. Ustaw odpowiedni rozmiar grafik

  W moim przypadku żadna nie mogła mieć ponad centymetra średnicy, żeby mogła uchodzić za jeden z „listków” drzewka.

  4. Wydrukuj i powycinaj obrazki

  Ja początkowo planowałam przyklejać grafiki bezpośrednio na listki. Okazało się jednak, że moja drukarka nie trawi sztywnego papieru, a zwykły mógłby przemoknąć od kleju, a nie przykleić się zbyt estetycznie za pomocą taśmy. Odeszłam więc od tego pomysłu. Zamiast tego przy każdym obrazku zostawiałam cienki paseczek, który służył mi do mocowania na gałęziach drzewka.

  5. Pokoloruj białe powierzchnie

  O ile obrazki widziane z przodu są cudnie kolorowe, o tyle wszystkie pozostałe elementy nie będą prezentować się zbyt pięknie, jeśli pozostaną białe. Ja pomalowałam tyły obrazków na zielono, żeby pasowały do awenturynów, a paseczki do mocowania na żółto, żeby zlewały się ze złotymi drucikami, z których zrobione są pień i gałązki mojego drzewka szczęścia dla nowożeńców.

  6. Do pasków mocujących przyklej taśmę dwustronną lub posmaruj je mocnym klejem

  7. Paski mocujące owiń dookoła gałązek tak, aby obrazek skierowany był do przodu

  Ten krok bardzo przypomina mi ozdabianie choinki na święta. W moim domu rodzinnym wiele bombek mocuje się bowiem, owijając drucikiem gałązki. Tak samo jak przy ubieraniu choinki staraj się wybierać takie miejsca, żeby obrazki były dobrze widoczne.

  Jak sprezentować spersonalizowane drzewko szczęścia dla nowożeńców lub na osiemnastkę?

  Zarówno ślub jak i osiemnastka stanowią początek nowego etapu w życiu. Na obie te okazje nada się więc dedykacja:

  „Kochany XY/Kochani Nowożeńcy! Oto Twoje/Wasze drzewko szczęścia. Na razie jest jeszcze malutkie, ale wierzę, że będziesz/będziecie dodawać do niego coraz więcej elementów i przy odpowiedniej pielęgnacji Twoje/Wasze szczęście osiągnie niebywałe rozmiary, czego życzę Ci/Wam z całego serca.”

  A Ty jakie masz pomysły na personalizację drzewka szczęścia dla nowożeńców lub drzewka szczęścia na osiemnastkę?

  Dobre rady:

  – Robiąc drzewko szczęścia na osiemnastkę, rozważałabym dodanie zdjęć rodziny i przyjaciół. Jeśli znasz dobrze oboje nowożeńców, możesz się na to skusić, o ile będą to wspólni znajomi lub też liczba zdjęć osób z obu stron będzie zbliżona.

  Jeśli Twoje personalizowane drzewko szczęścia jest niewielkie, zdjęcia mogą wyjść nieczytelne. Ja ostatecznie całkiem z nich zrezygnowałam.

  – Wielkość grafiki najłatwiej sprawdzić na papierze, przykładając obrazek do drzewka, dlatego przygotuj się na zrobienie kilku próbnych wydruków.

  Paski mocujące postaraj się wycinać z różnych stron: z lewej, prawej, góry i dołu. Jeśli bowiem wszystkie będą z tej samej strony, ograniczysz sobie możliwość mocowania obrazków.

  Zostaw komentarz