• [ULWPQSF id=2944]
 • Fotoprezenty Komputerowe Kulinarne

  Jak zrobić etykiety na butelki personalizowanego wina?

  Personalizowane wino brzmi jak ekskluzywny produkt z luksusowej winiarni. Wystarczy Ci jednak komputer i kolorowa drukarka, by wykonać profesjonalne etykiety na butelki i zaskoczyć kogoś kreatywnym prezentem w postaci personalizowanego wina.

  O personalizowaniu wręczanych w prezencie butelek wspominałam już, opisując kreatywne prezenty na imprezę. Uznałam wtedy, że pomysł ten jest tak prosty, że nie warto poświęcać mu osobnego wpisu. W ciągu ostatniego roku wykorzystałam go jednak wielokrotnie, co przekonało mnie do bardziej szczegółowego opisania etykiet na blogu.

  Prawdę powiedziawszy nie jestem fanką dawania alkoholu w prezencie – na blogu znajdziecie mnóstwo bardziej kreatywnych prezentów. Bywa jednak, że ktoś prosi o konkretny trunek; idziecie na domówkę i nie chcecie przyjść z pustymi rękami, albo państwo młodzi życzą sobie wino zamiast kwiatów. Są też okazje, które tradycyjnie świętuje się wzniesieniem toastu: Nowy Rok, ślub, rocznica, osiemnastka czy ukończenie studiów. Właśnie z myślą o nich proponuję personalizowane etykiety na butelki, które uczynią Twój prezent bardziej kreatywnym.

  Jak szybko i łatwo zrobić profesjonalne etykiety na butelki personalizowanego wina?

  1. W serwisie PhotoFunia w zakładce All Effects znajdź efekt Champagne (możesz też kliknąć tutaj i przejść do niego bezpośrednio).
  2. Wybierz zdjęcie, które ma być widoczne na etykiecie. Program pozwala na wykadrowanie zdjęcia, więc nie musi to być w oryginale zdjęcie portretowe.
  3. Spersonalizuj wszystkie pojawiające się na etykiecie napisy.
  4. Wybierz kolor etykiety.
  5. Zatwierdź przyciskiem GO.
  6. Pobierz gotowy wzór, wybierając opcję Download – Printable.

  Proste? A jakie efektowne!

  Pozostaje jeszcze wydrukować etykietę i nakleić ją na butelkę. Zaskoczona mina na twarzy obdarowanego – gwarantowana!

  A kiedy już zaprojektujesz własną etykietę, koniecznie podziel się tym, z jakiej okazji i dla kogo ją zrobiłeś w komentarzach!

  Dobre rady:

  – Szukając wina, zwróć uwagę na rozmiar oryginalnej etykiety – powinna mieć mniejszą powierzchnię niż ta wydrukowana przez Ciebie. Najbezpieczniej jest więc iść do sklepu z gotowym wydrukiem.

  – Istotne jest też, żeby butelka personalizowanego wina była gładka, bez wytłoczeń.

  – Górną część etykiety zaprojektowano z myślą o butelkach szampana – do tych po winie nie chce zbyt dobrze przylegać. Możesz z tej części zrezygnować. Ja raz próbowałam przykleić ją na siłę w tym samym miejscu, co na szampanie, a za drugim razem owinęłam nią szyjkę butelki – tak prezentowała się znacznie efektowniej!

  – Etykietę najwygodniej byłoby przyklejać na butelkę klejem do papieru, jednak nie przyklei się on tak dobrze do szkła. Ja za każdym razem używałam dwustronnej taśmy klejącej, która bardzo dobrze trzyma. Jedynym minusem jest to, że ciężko z niej wyciąć odpowiednie kształty, kiedy etykieta nie jest prostokątna

  – Przykład gotowej etykiety w gotowym do druku formacie pdf znajdziesz w załączniku.

  Zostaw komentarz