• [ULWPQSF id=2944]
 • Fotoprezenty

  Napis z ludzi – dla kogo i ilu osób potrzebujesz?

  napis z ludzi

  Układasz puzzle, na których zaczynasz dostrzegać znajome twarze… Ustawienie ciał znajomych na zdjęciu jest nieprzypadkowe: układają się w napis! Musieli się nieźle powyginać, żeby był czytelny. A to wszystko dla Ciebie!

  Napis z ludzi to mój prezent-marzenie. Odkąd tylko przeczytałam o nim na blogu Michała Szafrańskiego, marzyłam o tym, żeby go dostać lub dla kogoś zorganizować. Dotychczas nie udało mi się jeszcze namówić większej grupy osób, ale i tak dopięłam swego i podarowałam napis z ludzi mężowi. W jaki sposób? Już wyjaśniam.

  Komu możesz zrobić prezent w postaci napisu z ludzi?

  Napis z ludzi dla szefa

  Moim pierwszym pomysłem był szef. Właśnie zaczynałam nową pracę i wszystko wskazywało na to, że podwładni lubią się z szefostwem na tyle, by na urodziny dawać przełożonym coś więcej niż kawę czy ciastka. Czekałam więc z niecierpliwością na najbliższe święto naszego managera lub team leada. Niestety nie wiedziałam, że w firmie była już tradycja wręczania sobie nawzajem kreatywnych prezentów (o której pisałam TUTAJ) i mój innowacyjny pomysł się nie przyjął.

  Wierzę jednak, że każdy szef poczułby wzruszenie, widząc napis „100 lat!” ułożony specjalnie dla niego z sylwetek osób z własnego zespołu.

  Napis z ludzi dla nauczyciela

  To samo możesz zaproponować swojej klasie. W dwadzieścia kilka osób bez trudu ułożycie napis z kilkunastu znaków.

  Napis z ludzi dla męża

  Na Dzień Ojca skoordynowałam dzieci, żeby z ich ubranych w czerwone bluzki i spodenki rąk, nóg i tułowi powstały na niebieskim kocu literki T oraz A. Póki miałam tylko jedno dziecko, nie było na to szans, ale cierpliwie czekałam, aż będę ich mieć więcej.

  Zdjęcia literek powieliłam, by powstał napis TATA, połączyłam je w edytorze graficznym i dodałam serduszko (również ułożone z ciał dzieci). Następnie wydrukowałam całość i razem z dziećmi napisaliśmy na odwrocie życzenia dla taty. Na koniec wręczyłam starszej córce nożyczki, by przerobiła napis na puzzle. Tata miał wielką radochę układając i bez problemu odczytał z gotowego obrazka napis.

  Napis z ludzi dla seniorów

  Z okazji okrągłej rocznicy ślubu dziadków zmobilizuj rodzinę do ułożenia im napisu „100 lat!”. Jeśli nie uda Ci się zebrać wszystkich w jednym miejscu i zrobić zdjęcia napisu z góry, wyznacz każdej grupie krewnych po jednej literce lub cyferce i poleć zrobienie zdjęcia w strojach o ustalonym kolorze na białym tle, a następnie połącz przesłane przez nich zdjęcia.

  Napis z ludzi na osiemnastkę

  Im więcej ludzi weźmie udział w tworzeniu napisu, tym lepiej. Nie musisz też ograniczać się do liczb i liter. Zamiast tego spróbujcie ułożyć się w serce, zabawny emotikon lub inny bliski sercu jubilata symbol.

  Ilu osób potrzebujesz do wykonania napisu z ludzi?

  Absolutne minimum to dwie osoby plus fotograf. W takim układzie każdą literkę trzeba sfotografować oddzielnie.

  Im więcej osób, tym dłuższy napis lub ładniejsze, łatwiejsze do odczytania znaki. Literę A dużo łatwiej ułożyć z pięciu osób niż z dwóch. Z drugiej strony, im większe litery, tym trudniej uwiecznić je na zdjęciu. Jeśli nie masz do dyspozycji drona, lepiej projektuj litery z 2-3 osób każdą.

  Ciekawa jestem, czy masz jakieś doświadczenie w robieniu takiego prezentu albo czy ktoś kiedyś taki dla Ciebie wykonał. Daj znać w komentarzu!

  Dobre rady:

  – Jeśli do robienia napisu z ludzi chcesz wykorzystać dziecko poniżej dwóch lat, uzbrój się w cierpliwość oraz zabawkę w odpowiednim kolorze – takim jak stroje dzieci. Jeśli maluch się nią zainteresuje, być może nigdzie nie odpełznie i pozostanie w bezruchu na tyle długo, żeby udało Ci się zrobić zdjęcie. Nieco starsze dzieci może też zatrzymać w miejscu jedzenie.

  – Tak samo jak przy robieniu wszelkich innych prezentów z udziałem dzieci, najpierw dobrze sobie wszystko zaplanuj: przygotuj tło oraz ubranka i zastanów się nad optymalnym ułożeniem, zanim zaangażujesz dzieci.

  Zostaw komentarz