• [ULWPQSF id=2944]
 • Fotoprezenty

  O jaki prezent prosić gości, kiedy mamy już wszystko?

  Iza i Marek urządzili sobie mieszkanie na długo przed ślubem. Kasia i Marcel po pięciu latach nie mają już gdzie upychać swoich rzeczy. Justyna i Wojtek w dziesiątą rocznicę ślubu szykują się do przeprowadzki. A Janina i Robert właśnie zaprosili znajomych, żeby pokazać im swój nowy, urządzony przez projektanta dom.

  Co ich łączy? Żadna z tych par nie ma pomysłu, o co poprosić swoich gości.

  „Naprawdę nic nie trzeba”. „Mamy już wszystko”. Nasi bohaterowie doskonale wiedzą, że choć to szczera prawda, ich goście nie przyjdą z pustymi rękoma.

  Jakie prezenty otrzymują pary, które mają już wszystko?

  Pechowcy dostają niepasujące do ich wnętrz ozdoby, kilka kompletów identycznych naczyń, kawę z rodzaju tych, których nie trawią, albo nietrafiające w ich gust książki.

  W przypadku bardziej asekuracyjnych gości, młoda para dostaje pieniądze, jubilaci – kwiaty lub czekoladki, a na parapetówkę przynoszony jest alkohol.

  Żaden z tych prezentów nie jest jednak szczególnie kreatywny ani nie zostanie w pamięci świętujących na długo. Choć, jeśli się uprzeć, można chociaż podarować te rzeczy w kreatywny sposób. Jak?

  Jeśli nie mamy już miejsca na kolejne doniczki, nie gustujemy w mocnych trunkach i staramy się ograniczać słodycze, lepiej wyjść gościom naprzeciw i podpowiedzieć, czym mogą nas ucieszyć.

  O jaki prezent możemy poprosić, kiedy mamy już wszystko?

  Ja w okrągłe rocznice ślubu prosiłam gości o ramki do zdjęć. W ramach świętowania jubileuszu chciałam przyozdobić jedną ze ścian w mieszkaniu fotografiami z pierwszych lat małżeństwa. Na zdjęciach jesteśmy my, ale na ramkach – bliskie nam osoby. Prosiłam bowiem, żeby każdy napisał na ramce coś od siebie. Mógł to być sam podpis, życzenia albo cytat. Jedni znajomi napisali nam nawet na ramce zagadkę matematyczną, którą rozwiązujemy do dzisiaj!

  Dlaczego polecam ten prezent dla par, które mają już wszystko?

  1. Pamiątka na lata

  Wiszące na ścianie ramki nie psują się i nie przeterminowują, ani też szybko się ich nie zużywa, jak bombonierkę czy szampan.

  1. Prezent przypomina o ofiarodawcy

  Ramki, które wiszą w mieszkaniu, cały czas cieszą nasze oczy i przypominają nam zarówno o miłych chwilach spędzonych razem, jak i o osobach, które nam je dały.

  1. Nie ma ryzyka, że prezent się powtórzy

  Powiem więcej, jeśli nawet się powtórzy, nie będzie to żadnym problemem, a wręcz może pomóc w symetrycznym rozmieszczeniu zdjęć na ścianie.

  1. Cena prezentu dostosowana do zasobności portfela

  W przypadku typowych prezentów składkowych, wszyscy dorzucają się zwykle po równo. Tutaj, choć wszyscy dokładają się do ozdoby, goście mogą kupić najtańszą możliwą ramkę jako dodatek do prezentu, który wymyślili sobie wcześniej, albo wydać większą sumę na wielką ozdobną ramę, której para nie kupiłaby sobie sama.

  1. Prośbę można powtórzyć

  Taki prezent może się „rozrastać”. My z okazji 5-lecia ślubu dostaliśmy sześć ramek, a z okazji 10-lecia powiesiłam kolejne pięć, rozbudowując kształt serca.

  Myślisz, że to dobry pomysł na prezent dla par, które mają już wszystko? A może masz jakieś inne pomysły? Jeśli tak, koniecznie podziel się w komentarzu.

  Mi przychodzi na myśl jeszcze jeden:

  Opowiadanie na rocznicę, ślub lub parapetówkę

  Napisałam takich już kilka i zarówno klienci jak i jubilaci byli zachwyceni. Ten prezent także zapada na długo w pamięć, przypominając o ofiarodawcy, i nie powtórzy się z żadnym innym. Nie zagraci też mieszkania, nie będzie kurzył się na półce i z całą pewnością trafi w gust obdarowanego.

  To ciekawe… Chcę dowiedzieć się więcej!

   

  Dobre rady:

  – Podpowiedz gościom w jakim stylu, wielkości albo kolorze powinny być ramki. W przeciwnym razie możesz dostać jakieś kompletnie niepasujące do Twojego mieszkania lub takie, na które nie możesz patrzeć i nigdy ich nie powiesisz. Ja prosiłam gości o ramki w kolorze drewna lub niebieskie.

  – Na ramkach można pisać permanentnym markerem. Na ciemnych lub kolorowych ramkach lepiej sprawdzi się biały korektor lub lakier do paznokci (ten drugi jest równie trwały, ale trudniej się z niego korzysta).

  Zostaw komentarz