• [ULWPQSF id=2944]
  • Komputerowe Muzyczne

    3 sposoby na to, jak efektownie podarować nagranie

    jak podarować komuś nagranie, jak podarować komuś prezent dźwiękowy

    Prezenty, zwłaszcza te kreatywne, nie zawsze mają postać materialną. Jak w takim przypadku je podarować, żeby wyglądały efektownie, trafiły do odległego adresata lub mogły czekać na niego wśród innych upominków koło tortu urodzinowego, weselnego lub pod choinką? Z pomocą czytelników znalazłam trzy dobre sposoby na to, jak podarować komuś nagranie.

    Jeszcze kilka lat temu podarowanie komuś nagrania nie stanowiło żadnego problemu. Wystarczyło wypalić je na płycie CD, wydrukować zaprojektowaną samodzielnie okładkę i zapakować pudełko w papier prezentowy. Sama wręczałam takie prezenty i proponowałam to rozwiązanie we wpisie o piosenkach dla mamy.

    Niestety płyty CD nieodwracalnie wychodzą z użycia; coraz mniej laptopów ma wbudowane stacje dysków, a funkcje komputerów stacjonarnych przejmują smartfony, tablety i telewizory plazmowe. Jak się w tym odnaleźć?

    Jak efektownie podarować nagranie – trzy sposoby

    1. Pendrive

    jak podarować nagranie - na pendrivie

    Zalety:

    + ma postać fizyczną, która może być atrakcyjna

    + oprócz zawartości sam w sobie może stanowić prezent

    Wady:

     zwiększa koszt prezentu, który mógłby nie kosztować ani gorsza (co jest nie bez znaczenia, kiedy chce się podarować nagranie większej liczbie osób)

     ze względu na swój kształt ciężko go efektownie zapakować

    2. Karta pamięci

    jak podarować komuś nagranie - za pomocą karty pamięci

    Zalety:

    + łatwo przykleić ją na przykład do kartki z życzeniami

    + jest obsługiwana przez większość urządzeń cyfrowych od smartfonów po telewizory plazmowe

    Wady:

     zwiększa koszt prezentu, który mógłby nie kosztować ani gorsza (co jest nie bez znaczenia, kiedy chce się podarować nagranie większej liczbie osób)

     może się łatwo zgubić i sama w sobie nie wygląda zbyt atrakcyjnie

    3. Link do pobrania

    jak podarować nagranie - za pomocą linku

    Zalety:

    + nie generuje dodatkowych kosztów

    + można go przesłać mailem lub wydrukować na kartce z życzeniami

    Wady:

     nie ma postaci fizycznej, więc żeby mógł atrakcyjnie wyglądać, trzeba mu ją nadać (na przykład wpisując go na kartkę z życzeniami)

     wydrukowany link trzeba ostrożnie przepisywać, co nie jest zbyt wygodne; nie nadaje się też dla pokolenia 70+, które nie korzysta z Internetu

    Jak ja podarowałam nagranie?

    Z problemem tym zmierzyłam się, kiedy postanowiłam podarować swoim krewnym nagrane przez nas kolędy. Oczywiście moglibyśmy stanąć przed choinką i je zaśpiewać, tak jak w przypadku piosenki na weselu, ale byłby to prezent jednorazowy. Mi natomiast zależało na tym, żeby dziadkowie mogli słuchać śpiewu wnuczki przez cały okres świąteczny, zwłaszcza po tym, jak od nich wyjedzie.

    Wierzę też, że potraktują nasze nagranie jako prezent na lata, bo przecież zupełnie inaczej brzmi przedszkolak, inaczej dziecko wczesnoszkolne, a inaczej nastolatek. Między innymi dlatego warto nagrywać dzieci regularnie.

    W związku z tym, że miał to być prezent pod choinkę dla dziadków i pradziadków, od razu odrzuciłam pomysł z linkiem. Z pozostałych dwóch możliwości zdecydowałam się na pendrive, gdyż uznałam, że będzie dla dziadków łatwiejszy w użyciu.

    Wybrałam jeden z najtańszych modeli, jakie znalazłam (ku mojemu zdziwieniu można bez problemu kupić zarówno kartę jak i pendrive o pojemności kilku gigabajtów za niecałe 20 zł!), a następnie dorobiłam do niego kartkę, na której umieściłam wszystko to, co znalazłoby się na okładce płyty CD, czyli świąteczne tło, nasze zdjęcie i listę utworów.

    jak podarować prezent dźwiękowy

    Co jeszcze znalazło się w prezencie nagranym na pendrive?

    Po nagraniu kolęd na pendrivie zostało jeszcze dużo miejsca, którego żal było nie wykorzystać. Dołożyliśmy więc nasze zdjęcia, których nie wysłaliśmy nigdy mailem, oraz śmiech naszych dzieci. Dziadkowie będą mogli umilać sobie nimi dzień lub wgrać je na komórkę i używać jako naszych zdjęć profilowych i dźwięków połączeń od nas.

    Którą z tych możliwości Ty uważasz za najlepszą? A może masz jakieś inne pomysły na to, jak podarować komuś nagranie? Podziel się w komentarzach!

    Dobre rady:

    – Nie odkładaj przygotowania prezentu na ostatnią chwilę! Chociaż z samym nagraniem możesz uporać się w mniej niż godzinę, musisz liczyć się z nieprzewidzianymi utrudnieniami. Ja choć nosiłam się z pomysłem nagrania kolęd od wczesnej jesieni, chciałam poczekać, aż córka się ich lepiej nauczy. Poza tym jakoś głupio było mi zaczynać przed Adwentem. Niestety w grudniu co i rusz któreś z nas było chore, więc nagrywaliśmy się na raty, a i tak przez infekcje gardeł jakość naszego śpiewu pozostawiała wiele do życzenia.

    Zostaw komentarz