Pomysły na kreatywne prezenty oraz prezenty kupne na ślub, rocznicę, parapetówkę i inne okazje od rodziny i przyjaciół dla pary.
- Spersonalizowane serduszko – korzystając z moich instrukcji, szybko nauczycie się je robić samodzielnie. Polecam je zwłaszcza na pierwszą = papierową rocznicę ślubu.
- Gazeta ze zdjęciami pary – prawdziwa gazeta, w której zastąpicie oryginalne zdjęcia zdjęciami pary obchodzącej rocznicę.
- Podchody – mogą składać się z zadań do wykonania przez parę i/lub prowadzić do odnalezienia właściwego prezentu. Im więcej osób zaangażowanych w przygotowania i organizację podchodów, tym lepiej. Nie zapomnijcie też utrwalić ich na pamiątkę (na zdjęciach lub nagraniu)!
- Zestaw kuponów na atrakcje, których nie da się kupić (np. opieka nad dzieckiem, sprzątanie domu, wieczór gier planszowych, zaproszenie na obiad…). Możecie je też wykorzystać, kiedy Wasz zamówiony prezent dla pary nie dojdzie na czas. Gotowe wzory kuponów pobierzecie z wpisu „Kupon Walentynkowy„.
- Pokaz zdjęć pary z ich ulubioną piosenką w tle (np. piosenką, przy której tańczyli swój pierwszy taniec), podsumowujący ich wspólnie spędzone lata we wzruszający i zabawny sposób.
- Piosenka skomponowana specjalnie dla pary. Przez „komponowanie” rozumiem przerobienie tekstu dobrze znanej piosenki tak, żeby odnosił się do tej konkretnej pary. Idealnie by było, gdyby została ona wykonana przed publicznością na przyjęciu z okazji rocznicy.
- Ich imiona na cieście – pozycja obowiązkowa na przyjęciu zorganizowanym specjalnie dla pary!
- Teledysk, w którym wystąpicie specjalnie dla pary – przygotowanie tego prezentu sprawia naprawdę dużo frajdy, zwłaszcza jeżeli uda się zaangażować więcej osób.
- Spersonalizowane zawieszki do herbaty dla pary z Waszymi życzeniami albo samymi imionami/ksywkami osób, które życzą parze jak najlepiej.
- Zdjęcia z podróży – być może świętująca rocznicę para chciałaby pojechać do jakiegoś kraju, ale nie może sobie na to pozwolić? Albo marzy jej się oryginalna sesja fotograficzna? Wybierzcie kilka ładnych zdjęć pary i wklejcie je w wybrane tła! W ten sposób możecie zaskoczyć parę albumem z egzotycznej podróży nawet na Księżyc!
- Jenga – najlepiej jako prezent składkowy z wypisanymi imionami gości i ich dobrymi życzeniami na odwrocie.
- Fotostory – jeśli macie wystarczająco dużo zdjęć świętującej pary, możecie ułożyć z nich komiks. Jego tematem przewodnim mogą być spędzone wspólnie lata, Wasze wyobrażenia na temat ich przyszłości (wtedy oprócz zdjęć można dodać trochę grafiki), albo jakaś jedna wymyślona przez Was przygoda.
- Gra planszowa – stworzona przez Was z myślą o obdarowywanej parze. Być może ma ona oryginalne hobby, do którego można nawiązać? A może przeżyliście wraz z tą parą tyle, że bez problemu stworzycie scenariusz gry przygodowej?
- Krzyżówka – zrobiona specjalnie z myślą o danej parze, z hasłami odwołującymi się właśnie do niej lub też do Waszych wspólnych doświadczeń. Obserwowanie, jak para zmaga się z jej rozwiązywaniem to świetna zabawa!
- Fotokalendarz – zamiast w styczniu fotokalendarz może zaczynać się od miesiąca ślubu i być tworzony co roku! Stanowi on świetne podsumowanie poprzedniego roku stworzone specjalnie dla pary i co miesiąc daje okazję do wspomnień!
- Bilet do teatru – wspólne wyjście w miejsce, do którego nie chodzi się na co dzień, to bardzo romantyczny prezent dla pary. Zwłaszcza, jeśli poświęci się trochę czasu na spersonalizowanie biletu, do czego zachęcam we wpisie: „Jak sprezentować atrakcyjnie bilet do teatru„
„Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus”
Wbrew temu, jakie miałam zdanie na temat tej książki, okazała się bardzo wartościową pozycją. Mój ulubiony rozdział, z którym każdy powinien się zapoznać, dotyczy pisania listów miłosnych, kiedy jest się na kogoś złym. Oprócz tego dowiecie się z niej, jak pogodzić różnice między płciami oraz jak zdobywać punkty od ukochanej osoby. Świetna lektura dla pary o dowolnym stażu związku, a także dla singli, którzy chcieliby lepiej zrozumieć drugą płeć.
„5 języków miłości”
Jestem naprawdę wdzięczna parze, która nam ją poleciła, gdyż książka ta wyjaśniła nam kilka istotnych nieporozumień i nauczyła jak okazywać sobie nawzajem miłość w sposób zrozumiały dla drugiej osoby. Choć została napisana z myślą o małżeństwach, skorzystać z niej mogą wszyscy, którzy chcieliby się wreszcie dowiedzieć, dlaczego inni nie reagują na ich komplementy, albo dlaczego tak bardzo potrzebują czyjejś uwagi. Autor, Gary Chapman, nie tylko opisuje 5 języków miłości, które przedstawiłam pokrótce we wpisie „5 języków miłości w prezentach”, ale też prezentuje koncepcję „zbiorników miłości” oraz radzi co robić, by nigdy nie wyschły. Swego czasu kupiliśmy z mężem 10 sztuk i już rozdaliśmy je wszystkie znajomym parom z okazji ślubu i rocznic!
„Przez śmiech do lepszego małżeństwa” zestaw 3 DVD
Jest to jeden z prezentów, które umiliły nam miesiąc miodowy. W prowadzonym dla małżeństw seminarium, które ogląda się jak najlepszy kabaret, Marc Gungor wyjaśnia za pomocą skeczów i anegdot, czym różnią się umysły kobiet i mężczyzn, podpowiada jak zdobywać punkty u partnera oraz jak żyć razem z przedstawicielem innej planety i się nie pozabijać. Gdyby Marc Gungor nie był pastorem, z pewnością zostałby zawodowym komikiem. Swoimi spostrzeżeniami i zabawnymi przykładami zachwyca i rozśmiesza do łez nie tylko młode chrześcijańskie małżeństwa ale też niewierzących singli i pary z długim małżeńskim stażem. To sprawia, że zestaw 3 DVD nadaje się również jako prezent na rocznicę. Fragmenty seminarium możecie obejrzeć tutaj: https://youtu.be/z_oasTe39U8
Jenga
Prosta gra polegająca na wyciąganiu klocków z wieży. Nudne? Niekoniecznie! Jeśli na każdy z klocków wpiszecie inną część ciała, a następnie będziecie musieli odnaleźć i pocałować w nią drugą osobę, gra zyska na atrakcyjności. Inna możliwość to wpisanie na klockach zadań do wykonania. Więcej sposobów na personalizację i wariantów gry znajdziecie we wpisie „Klocki Jenga – 5 pomysłów na personalizację i 3 warianty gry„. Samą grę możecie natomiast kupić w wersji oryginalnej z 54 klockami lub w wersji nieco tańszej.
Zakazana wyspa
Kooperacyjna gra planszowa dla 2-4 osób, które muszą połączyć swoje siły, żeby wygrać i odlecieć z wyspy, zanim zatonie. Najbardziej lubię w niej to, że nie gra się przeciwko sobie, a dzięki dużej liczbie zmiennych każda rozgrywka jest inna i gra nigdy się nie nudzi (wiem to z doświadczenia). Dodatkowym atutem jest piękna grafika i trwałe metalowe opakowanie.
Pandemia
Kolejna gra kooperacyjna dla pary. Może jej nazwa nie brzmi zbyt romantycznie, ale gwarantuję, że wspólne ratowanie świata przed zagładą potrafi bardzo zbliżyć i dostarczyć wielu emocji.
Tajniacy
W podstawowej wersji dwie drużyny rywalizują ze sobą o to, która pierwsza odgadnie kryptonimy wszystkich swoich agentów. W wersji dla pary Szef Wywiadu łączy siły ze swoją jednoosobową Drużyną, żeby pokonać samą grę. To wciąga. Zwłaszcza, że dobra pamięć i opanowanie jednej techniki wygrywania tu nie pomoże. Zamiast tego liczy się bystry umysł i sprawne operowanie słowami. Mi szczególną przyjemność sprawia nie tylko odgadywanie niebanalnych skojarzeń męża w czasie gry, ale też dyskutowanie na ich temat po zakończeniu rozgrwki.
Pudełko dla par
Gra, dzięki której łatwiej odkryjesz swój własny język miłości i nauczysz się mówić językiem drugiej osoby, a także przypomnisz sobie o gestach, które w ciągu lat zatarły się w pośpiechu i zaczniesz kłaść większy nacisk na świadome wyrażanie miłości i dbałość o relację. A tego nigdy za wiele! 🙂