• [ULWPQSF id=2944]
  • Inne prezenty Pisanie

    100 kopert w prezencie ślubnym

    Ofiarowywanie pieniędzy w kopercie to ślubny standard. Jeśli Państwo Młodzi sobie tego życzą, nie widzę powodu, żeby im tego nie dać. Możesz jednak ten prezent nieco urozmaicić i ofiarować nie jedną, a 100 kopert.

    We wpisie „Jak kreatywnie podarować pieniądze w prezencie ślubnym” prezentowałam aż 16 sposobów na ofiarowywanie pieniędzy. W zeszłym roku miałam okazję osobiście wypróbować jeden z nich, dzięki czemu mogę opisać Ci go dokładniej.

    Przygotowanie 100 kopert w prezencie ślubnym

    Do przygotowania 100 kopert w prezencie ślubnym potrzebujesz:

    • 100 białych lub różnokolorowych kopert (polecam sklepy papiernicze lub supermarkety – wychodzi taniej niż na poczcie)
    • wybraną kwotę rozmienioną na kilkanaście banknotów o różnych nominałach
    • wydrukowane dowcipy małżeńskie, sentencje, dobre rady, zdjęcia, wycinki z gazet itp.
    • ewentualnie naklejki do pozaklejania i przyozdobienia kopert

    W wersji minimum możesz włożyć banknoty do kilkunastu kopert, które wymieszasz z pustymi. Ja jednak uznałam, że młodym małżonkom będzie przyjemniej, jeśli znajdą miłą niespodziankę w każdej kopercie.

    100 kopert w praktyce – materiały do pobrania

    Przyznam się szczerze, że wypełnienie 100 kopert wartościową treścią jednak mnie przerosło. Postawiłam sobie bowiem za punkt honoru, że sentencje będą mądre, a kawały przyzwoite i nie obrażające żadnego z małżonków. Spróbuj znaleźć takich więcej niż dziesięć 😉 Mi udało się wybrać 18. Żeby oszczędzić Ci szukania, wrzucam je tutaj:

    Przyzwoite dowcipy małżeńskie

    Wybrane przeze mnie 12 sentencji małżeńskich znajdziesz natomiast tutaj:

    Sentencje małżeńskie

    Ostatecznie zredukowałam liczbę kopert do 50. Wierz mi, że ich plik związany tasiemką i tak robił wrażenie.

    A może znasz jakiś dobry, przyzwoity kawał małżeński, którego nie umieściłam w pliku do pobrania? Podziel się nim w komentarzu – pośmiejemy się razem 😉

     

    Dobre rady:

    – Ważne! Pamiętaj, że zgodnie z polskim prawem prezenty pieniężne to darowizny podlegające opodatkowaniu. Jeśli nie chcesz narobić państwu młodym kłopotu, pilnuj, żeby nie przekroczyć określonych prawem kwot, a grubsze pieniądze wręczaj raczej przelewem. Do wykonania powyższego prezentu możesz zawsze wykorzystać ekwiwalent przelanej kwoty w pieniądzach służących do zabawy. Więcej o dozwolonych kwotach przeczytasz np. tutaj: https://www.pitax.pl/wiedza/sytuacje-podatkowe/otrzymanie-darowizny/prezenty-jako-darowizna/

    Zostaw komentarz