• [ULWPQSF id=2944]
  • DIY Inne prezenty Pisanie

    Jak atrakcyjnie sprezentować bilet do teatru?

    Bilet do teatru to wprost idealny prezent dla ludzi wolących „być” niż „mieć”. Najczęściej sam w sobie ogromnie cieszy obdarowanego. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by sprezentować go w kreatywny sposób.

    Bilety do Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

    Odkąd zamieszkałam w Warszawie, staram się korzystać w miarę możliwości z jej bogatej oferty kulturalnej. Szczególnie pociągające są dla mnie teatry, a zwłaszcza teatry muzyczne. Z biletami do niektórych z nich nie ma większego problemu. Faktem jest, iż w Teatrze Muzycznym Roma trzeba rezerwować bilety z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, ale każdy musical grają tam nawet przez dwa lata, więc prawdopodobieństwo przegapienia jakiejś sztuki jest znikome. Dużo trudniej dostać się na wymarzony spektakl do Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Przedstawienia co prawda powtarzają się tam cyklicznie, ale grane są tylko kilka razy w roku. Ponadto już na początku sezonu zarezerwowana jest większość miejsc. Zdobycie biletu często graniczy więc z cudem.

    1 theatre ticket bilet do teatru teatr

    Bilet do teatru na „Dziadka do orzechów i króla myszy”

    Możecie więc wyobrazić sobie mój zachwyt, kiedy któregoś roku wśród leżących pod choinką prezentów ujrzałam bilety do teatru na balet „Dziadek do orzechów i król myszy”. Zwykle spektakl ten grany był wyłącznie w okresie świątecznym, który spędzałam u rodziny poza Warszawą, więc choć bardzo chciałam go kiedyś zobaczyć, nigdy nie miałam takiej możliwości. Tym razem zaplanowano dodatkowy spektakl 3 stycznia, a mój cudowny Mąż był na tyle czujny, że udało mu się w odpowiednim momencie kupić na niego bilety.

    2 theatre ticket bilet do teatru ballet

    Jak wyglądał mój bilet do teatru?

    Choć w zachwyt wprawiła mnie już sama perspektywa pójścia na wymarzony balet, nie mogłam przeoczyć całej pieczołowicie przygotowanej oprawy biletu. Na towarzyszącej mu kartce Mąż wydrukował rosyjskie znaczki pocztowe inspirowane „Dziadkiem do orzechów” i dołączył do nich krótką historię tego baletu napisaną… bukwami! Pomysł był nieprzypadkowy, gdyż właśnie tamtego roku postanowiliśmy nauczyć się czytać cyrlicę. Choć każdy rusycysta złapałby się za głowę, widząc tekst złożony z polskich wyrazów, w których jedynie litery zastąpiono literami rosyjskimi, ja miałam świetną frajdę, próbując rozszyfrować, co mój kochany Mąż chciał mi przekazać.

    3 theatre ticket bilet do teatru Nutcracker

    Bilet do Studia Buffo na „Piotrusia Pana”

    W inne święta znalazłam pod choinką kopertę zaadresowaną do mnie na ul. Wspaniałych Historii w Baśniobajkowawoszalinie w Świecie Marzeń i Snów. Nadawca mieszkał na ul. Gwiezdnego Pyłu w Koronie Drzewa w Nibylandii. Podekscytowana otworzyłam… list od Piotrusia Pana, który zapraszał mnie do Studia Buffo na wspólne przygody w Nibylandii. Prosił mnie także, bym nie zapomniała zabrać ze sobą męża 😉 List opatrzony był zdjęciami reklamującymi spektakl oraz oryginalnymi cytatami z mojej ulubionej bajki.

    Jak atrakcyjnie zaprezentować bilet do teatru?

    Podczas gdy zwykłe prezenty materialne owijamy ładnym papierem i ozdabiamy wstążką, bilety najlepiej włożyć do koperty, w której będzie towarzyszyć im coś jeszcze.

    • Jeśli czujecie się mocni w twórczym pisaniu, możecie dołączyć do biletu napisane przez siebie opowiadanie. Może ono dotyczyć historii zdobywania biletu, tego jak powstawała dana sztuka albo przygód obdarowanego przeżywanych wraz z bohaterami przedstawienia.
    • Jeśli ofiarowujecie bilet na operę lub balet, możecie dołączyć do niego libretto, z którym obdarowany i tak będzie musiał się zapoznać. Dzięki Wam, nie będzie musiał sam go szukać, a przeczytawszy je od razu, nabierze tym większej ochoty na obejrzenie sztuki.
    • Jeśli lubicie rysować lub posługujecie się sprawnie programami graficznymi, możecie zaprojektować własny, dodatkowy bilet (np. ze zdjęciem jego posiadacza), który zostanie obdarowanemu na pamiątkę po spektaklu.

    5 theatre ticket bilet do teatru

    Zarówno na „Piotrusiu Panie” w Buffo jak i na „Dziadku do orzechów i królu myszy” w TWON bawiłam się świetnie. Ze spektaklów baletowych i operowych z czystym sumieniem polecam także „Jezioro łabędzie” i „Straszny dwór”. A może Wy byliście na jakichś przedstawieniach albo wybieracie się na przedstawienia, które warto zobaczyć? Piszcie w komentarzach!

     

    WIĘCEJ POMYSŁÓW NA PREZENTY ŚWIĄTECZNE ZNAJDZIECIE W DZIALE POLECANE BOŻE NARODZENIE.

     

      55-px-bordowy-z-ciemnym-cyanem55-px-zgaszony-cyan-z-czerwonym 55-px-bordowy-z-ciemnym-cyanem55-px-zgaszony-cyan-z-czerwonym 55-px-bordowy-z-ciemnym-cyanem55-px-zgaszony-cyan-z-czerwonym 55-px-bordowy-z-ciemnym-cyanem55-px-zgaszony-cyan-z-czerwonym 55-px-bordowy-z-ciemnym-cyanem55-px-zgaszony-cyan-z-czerwonym55-px-bordowy-z-ciemnym-cyanem55-px-zgaszony-cyan-z-czerwonym

    Dobre rady:

    – Jeśli nie znacie dobrze gustu drugiej osoby, dobrym pomysłem są vouchery podarunkowe. Oferuje je kilka teatrów w stolicy, m.in. moje dwa ulubione warszawskie teatry musicalowe: ROMA (Karta Musicalowa) i Buffo (bilet otwarty).

    – Oczywiście nie w każdym mieście jest teatr. Bilet do teatru można z powodzeniem zastąpić biletem na koncert, inny występ lub biletem do kina (niektóre sieci kinowe mają w swojej ofercie także vouchery, np. Cinema City).

    – Kupując bilet na konkretny termin, upewnijcie się, że dana osoba nie ma wtedy żadnych planów. Jeśli nie jest to Wasza druga połówka, raczej nie kupujcie biletów do teatru na Walentynki ani na święta.

    – Tak samo w przypadku sieci kin, sprawdźcie, czy voucher może zostać wykorzystany w miejscu zamieszkania obdarowanego.

    – Na „Dziadka do orzechów” miejsc w tym roku już nie ma. Jeśli chcecie iść do Teatru Wielkiego –  Opery Narodowej zimą, najlepiej jest rezerwować bilety na przełomie września i października. Są jednak jeszcze bilety na wiosnę, np. na balet „Poskromienie złośnicy”, który sądząc po fabule zapowiada się dość zabawnie.

    Zostaw komentarz